Staiceles futbola bāzes likstas: LFF plāno vērsties tiesībsargājošās institūcijās
Foto: LFF

Latvijas Futbola federācija (LFF) nolēmusi lūgt tiesībsargājošajām institūcijām izvērtēt nu jau bijušā mācību un treniņu centra (MTC) "Staicele" vadītāja Jāņa Bakmaņa darbību, pārvaldot tam uzticēto mantu, portālu "Delfi" informēja LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Pagājušajā nedēļā LFF tikās ar "MTC Staicele" otru dibinātāju Alojas novada domi, un pēc šīs tikšanās lemts atsaukt Bakmani no "MTC Staicele" valdes. Tāpat LFF plāno vērsties pie tiesībsargājošām institūcijām, lai izvērtētu Bakmaņa darbību.

Gorkšs uzsver, ka tas ir rezultāts apjomīgajam "MTC Staicele" darbības auditam, kas pēc LFF iniciatīvas tika veikts 2018. gada nogalē. Audita rezultāti atklāja virkni nepilnību un neskaidrību, tostarp pakalpojumu sniegšanu zem to pašizmaksas, sazarotu nodibinājumu tīklu ar neskaidriem mērķiem, kā arī normatīvo aktu prasībām un "MTC Staicele" dalībnieku interesēm neatbilstošu rīcību ar nekustamajiem īpašumiem. Par notiekošo "MTC Staicele" un aizdomīgajām darbībām šajā Vidzemes pusē portāls "Delfi" detalizēti informēja lasītājus pagājušajā nedēļā.

""MTC Staicele" bija un būs svarīga Latvijas futbola saimniecības sastāvdaļa. Taču nekādā gadījumā nedrīkst veidoties situācija, ka unikālā bāze tiek iesaistīta neskaidros darījumos, iespējams, dažu cilvēku interesēs, turklāt netiek nodrošināta pienācīga finanšu plūsmu kontrole. Mēs esam pārliecināti, ka turpināt tā, kā tas ir noticis līdz šim, vienkārši nedrīkst," uzsver Kaspars Gorkšs.

Tieši tādēļ pieņemts lēmums lūgt tiesībsargājošās iestādes izvērtēt auditā atklāto, kā arī nomainīt "MTC Staicele" valdi un kopā ar Alojas novada domi izveidot vienotu bāzes uzturēšanas un attīstības plānu. Gan LFF, gan dome saredz labas sadarbības iespējas kopīgu mērķu sasniegšanai.

Jāņa Bakmaņa vietā "MTC Staicele" valdē iecelts LFF valdes loceklis Juris Keišs.

Jaunajai "MTC Staicele" valdei ir izvirzīti šādi uzdevumi - uzsākt trīs "MTC Staicele" izveidoto nodibinājumu likvidāciju vai izstāšanos no tiem, izbeigt beztermiņa Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas finansēšanas līgumu starp "MTC Staicele" un nodibinājumu"Nacionālais sporta centrs Staicele", kā arī izstrādāt ilgtermiņa attīstības un saimnieciskās darbības plānu, kas ļautu stabilizēt finanšu situāciju un turpināt bāzes darbību.

2009. gadā dibinātās SIA "Mācību un treniņu centrs "Staicele"" īpašnieki ir Latvijas Futbola federācija ar 77% daļu un Alojas novads ar 23% daļu. Tās pamatkapitāls ir 860 900 eiro.

Tags

Futbols Latvijas Futbola federācija

Comment Form