Otrajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas spēlē sestdien Losandželosas "Kings" savā laukumā ar 5:4 (0:2, 2:2, 2:0, 0:0, 1:0) otrajā pagarinājumā uzvarēja Ņujorkas klubu "Rangers".

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-0 "Kings" komandas labā. Abas uzvaras tā guvusi, spēles gaitā atspēlējoties un uzvarot pagarinājumā.

Šoreiz laukuma saimnieki pirmajā trešdaļā nokļuva zaudētājos ar 0:2, bet otrās trešdaļas gaitā "Rangers" komanda divreiz atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Pirmo trešās trešdaļas astoņu minūšu laikā "Kings" hokejisti panāca neizšķirtu 4:4, bet pie uzvaras tika otrā pagarinājuma vidū jeb spēles 91.minūtē, kad vārtus guva Dastins Brauns.

Brauns kļuva par spēles pirmo zvaigzni, bet otrās zvaigznes gods pienācās trīs rezultatīvas piespēles veikušajam uzvarētāju komandas uzbrucējam Džastinam Viljamsam.

Nākamās divas sērijas spēles komandas pirmdien un trešdien aizvadīs Ņujorkā.

Zīmīgi, ka "Kings" komanda uzvarējusi iepriekšējās sešās izslēgšanas spēļu sērijās pēc kārtas, kuru ievadā izvirzījusies vadībā ar 1-0.

Pirms tam šosezon "Kings" komanda kļuva par pirmo līgas vēsturē, kas vienā izslēgšanas turnīrā trīs reizes tikusi līdz septītajai spēlei, bet tajā allaž uzvarējusi, turklāt vienmēr paveikusi to izbraukumā.

"Kings" komanda Stenlija kausu vienīgo reizi izcīnīja 2012.gadā, bet pirms tam finālā spēlēja arī 1993.gadā.

Tikmēr Ņujorkas klubs Stenlija kausu izcīnījis četras reizes - 1928., 1933., 1940. un 1994.gadā. Iepriekšējais triumfa gads vienlaicīgi bija līdz šim pēdējā reize, kad komanda spēlējusi finālā.

Pērn pie Stenlija kausa tika Čikāgas "Blackhawks" komanda, kas šosezon zaudēja "Kings" hokejistiem Rietumu konferences finālsērijā.