Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, svētdien "Arēnā Rīga" piedzīvoja vēl vienu zaudējumu, pārbaudes spēlē ar 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai.

Tādējādi Latvijas hokejistiem neizdevās sagādāt dāvanu valstsvienības galvenajam trenerim Tedam Nolanam, kurš šodien svinēja dzimšanas dienu. Latvijas izlasei tas bija trešais zaudējums trīs spēlēs. Visas spēles Latvijas izlase zaudējusi ar vienu vārtu starpību.

Latvijas izlasei vienīgos vārtus guva Andris Džeriņš, trešā perioda sestajā minūtē izlīdzinot rezultātu 1:1. Zviedrijai vārtus guva Eliass Falts un Tobiass Viklunds. Zviedrijas izlasē par labāko atzina aizsargu Niklasu Andersenu, bet Latvijai - Māri Bičevski.

1.periods

Zviedrijas hokejisti jau ar pirmajām sekundēm metās uzbrukumā un pirmajās minūtēs daudz darba bija Latvijas izlases debitantam Kristeram Gudļevskim. Latvijas izlasei izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un piektajā minūtē ar aktīvu spēli Latvija ieguva vairākumu, kura laikā gan mājinieki neko bīstamu neizveidoja. Pēc brīža Latvija jau palika mazākumā, bet tiešie nevienādos sastāvos Latvijai padevās labs pretuzbrukums.

Perioda vidū Džeriņam bija laba iespēja no vārtu priekšā, bet zviedrus glāba vārtsargs. Spēles turpinājumā 13.minūtē nepatīkamu momentu piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Saulietis. Apspēlējis pretinieku, viņš izdarīja labu metienu, kas nebija precīzs. Taču tajā brīdī no pretējās puses viņā ietriecās zviedru hokejists, un Saulietis palika guļot uz ledus. Ar komandas biedru palīdzību Saulietis uzreiz tika nogādāts uz ģērbtuvēm.

Pēc nepatīkamā momenta zviedri saasināja spēli, divreiz teicami meistarību nodemonstrēja Gudļevskis, glābjot Latviju no vārtu zaudējuma. Latvijas izlases spēlē agresivitāti piedeva jauno maiņa Bičevskis – Upītis – Biezais, bet zviedru vārti palika "neatslēgti". Pirmā perioda izskaņu pārliecinoši kontrolēja daudz tehniskākie zviedri, bet droši turpināja spēlēt Gudļevskis. Perioda izskaņa aizritēja daudz fiziskākā spēlē, pārbaudes spēlēm netipiski zviedri diezgan asi nospēlēja vairākās epizodēs, kas izraisīja pretreakciju – pēc perioda izskaņas daudz netrūka, lai laukuma centrā sāktos kautiņš starp abu komandu spēlētājiem.

2.periods

Otro periodu daudz aktīvāk iesāka Latvija, jau pirmajā minūtē izpelnoties vairākumu. Pārsvaru Latvijas hokejisti gan tā pa īstam nespēja izmantot, bet vienu momentu izveidoja – Jekimova spēcīgo metienu tvēra zviedru vārtsargs. Spēlējot jau vienādos sastāvos, zviedri atsāka fiziski agresīvu spēli, izveidoja vairākus momentus, bet Gudļevskis un Latvijas izlases aizsargi teicami aizstāvējās.

Otrā perioda sestajā minūtē zviedriem izdevās izveidot izgājienu viens pret vienu, bet Gudļevskis bija pārāks duelī pret Tērnbergu. Šajā epizodē noraidījumu nopelnīja Bičevskis, zviedri aktīvi spēlēja vairākumā, un atkal starp abām komandām izcēlās maziņi konflikti.

11.minūtē Latvijas hokejisti aktīvi nospēlēja pretinieku zonā, pārtvēra ripu un Mārim Jasam radās iespēja – spēcīgs metiens, bet vārtsargs notvēra ripu. Pēc brīža Pavlovs uzmeta vārtu virzienā, ripa trāpīja pa zviedru hokejistu, taču pēc rikošeta aizslīdēja garām vārtiem.

14.minūtē Latvija ieguva vēlreiz vairākumu, taču atkal nekas divu minūšu laikā neizdevās. Tieši pretēji, zviedri vēl pamanījās aizskriet pretuzbrukumā, bet Gudļevskis glāba komandu. Turpinājumā Latvijas izlase nedaudz atslābinājās un zviedri uzreiz izveidoja bīstamu momentu – Gudļevskis kārtējo reizi tvēra ripu. Perioda 17.minūtē Latvijai bija vēl viens vairākums, kura laikā gan izdevās pāris labi metieni. 19.minūtē tobrīd labāko iespēju neizmantoja Mārtiņš Cipulis, kurš pretuzbrukumā trāpīja pa vārtu pārliktni.

3.periods

Trešo periodu zviedri iesāka ar aktīvu darbību, kas, diemžēl, trešajā minūtē noslēdzās ar vārtu guvumu. Pretuzbrukumā zviedri labi saspēlējās un Eliass Falts precīzi meta virs Gudļevska pleca zem vārtu pārliktņa.

Pēc brīža Latvija ieguva vairākumu, kuru gan neizmantoja, taču Latvija pārņēma iniciatīvu. Un uzreiz pēc zviedru noraidītā spēlētāja iznākšanas laukumā Latvija guva savus pirmos vārtus spēlē. Pēc metiena zviedru vārtsargs ripu atvairīja vārtu priekšā, kur pirmais pie ripas bija Andris Džeriņš, gūstot vārtus un izlīdzinot rezultātu. Tomēr Latvijas priekus Zviedrija ātri vien apklusināja, atgūstot vadību spēlē. Latvijas izlasei neizdevās izmest ripu no zonas, to izmantoja zviedri un Tobiass Viklunds ar spēcīgu metienu raidīja ripu vārtu apakšējā stūrī.

Perioda vidū zviedri ar savu brīžiem ļoti agresīvo spēli nopelnīja kārtējo noraidījumu, bet Latvija atkal nespēja izmantot pārsvaru, pat neizveidojot īsti nevienu momentu. Vienādos sastāvos atkal daudz darba bija Gudļevskim, kurš turpināja droši sargāt vārtus. Tuvojoties spēles beigām, Latvijas izlasei neizdevās pārņemt iniciatīvu, jo daudz aktīvāki bija zviedri, un ik pa laikam savu meistarību demonstrēja Gudļevskis. Tikai pusminūti pirms mača beigām izdevās nomainīt Gudļevski pret sesto laukuma spēlētāju, taču atlikušajā laikā Latvijas izlasei neizdevās saasināt spēli – trešais zaudējums pirms pasaules čempionāta ar minimālu vārtu starpību.

Pirmdien abas komandas "Arēnā Rīga" tiksies vēlreiz. Spēles sākums 19:30. Pēc šīs spēles, turpinot gatavošanos 2013.gada pasaules čempionātam, Latvijas izlase 19. un 20. aprīlī arī Rīgā spēlēs ar Baltkrieviju, bet gatavošanos pasaules čempionātam Latvijas hokejisti noslēgs 28.aprīlī ar spēli Francijā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pret Zviedriju:

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis ("HK Rīga"), Ervīns Muštukovs ("Mora", Zviedrija);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs ("Rīgas Dinamo"), Kristaps Sotnieks ("Rīgas Dinamo"), Oskars Cibuļskis ("Rīgas Dinamo"), Mārtiņš Porejs ("Rīgas Dinamo"), Māris Jass ("Scorpions", DEL), Mārtiņš Jakovļevs ("Jokipojat", Somija) Agris Saviels ("Kompanion", Ukraina);

Uzbrucēji: Andris Džeriņš ("Rīgas Dinamo") Vitālijs Pavlovs ("Rīgas Dinamo"), Māris Bičevskis ("Rīgas Dinamo"), Elvijs Biezais ("Rīgas Dinamo"), Juris Upītis ("Rīgas Dinamo"), Lauris Bajaruns ("Liepājas Metalurgs"), Mārtiņš Cipulis ("Lev", KHL), Roberts Jekimovs ("SaiPa", Somija), Aleksejs Širokovs ("Red Ice", Šveice), Juris Štāls ("SKP Poprad", Slovākija), Koba Jass ("HC Kladno", Čehija), Kaspars Saulietis ("Yunost", Baltktrievija).