Uzvaru pārbaudes spēlē pirms došanās uz pasaules čempionātu Krievijā otrdien izcīnīja Latvijas U-20 izlase, kas savā laukumā ar rezultātu 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) uzvarēja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandu Sanktpēterburgas SKA-1946.

Mačā rezultātu jau astotajā minūtē ar precīzu metienu atklāja mājinieku uzbrucējs Andris Siksnis. Otrajā spēles nogrieznī Edgars Siksna Latvijas valstsvienības pārsvaru dubultoja, taču Sanktpēterburgas hokejisti trešdaļas atlikušajā laikā spēja divas reizes pārspēt Elvi Merzļikinu un panākt neizšķirtu uz tablo.

Pēdējā trešdaļā Latvijas valstsvienības hokejisti septiņu minūšu laikā guva trīs vārtus un noslēdza spēli savā labā.

Rezultatīvākais mājinieku rindās bija Martins Lavrovs, kurš guva divus vārtus un reizi rezultatīvi asistēja partneriem. Tikmēr Sanktpēterburgas komandā seši spēlētāji iekrāja pa vienam rezultativitātes punktam.

Ar SKA-1946 komandu Latvijas U-20 izlase spēkosies arī trešdien, bet piektdien Piņķos plānots noslēdzošais pārbaudes mačs pret Latvijas klubu izlasi, kurā spēlēs junioru vecumu pāraugušie spēlētāji. Pēc šīs cīņas tiks nosaukts izlases sastāvs gaidāmajam turnīram.

Uz čempionāta norises vietu Latvijas U-20 izlase dosies 24.decembrī.

Pašlaik izlases kandidātu sarakstā palicis 31 spēlētājs, bet uz čempionātu izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs ņems līdzi 23 spēlētājus - trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 12 uzbrucējus.

Kā zināms, šajā čempionātā izlasei nepalīdzēs potenciālais komandas līderis Zemgus Girgensons.

Pasaules čempionāts elites divīzijā no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Krievijas pilsētā Ufā.

Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar pašreizējo čempionvienību Zviedriju, Somiju, Čehiju un Šveici.

Latvijas U-20 hokeja izlases kandidātu saraksts pirms pasaules čempionāta:

vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punennovs (Klotenes "Flyers", Šveice), Rihards Cimermanis ("Rīga"), Vadims Miščuks ("Liepājas metalurgs");

aizsargi - Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis, Jānis Jaks (visi - "Rīga"), Kristaps Nīmanis (Vāsas "Red Ducks", Somija), Matīss Gelažis (Grācas "99ers", Somija), Edgars Siksna, Roberts Mamčics (abi - "Liepājas metalurgs"), Rinalds Rosinskis (Prinsdžordžas "Cougars", WHL);

uzbrucēji - Rustams Begovs, Andris Siksnis, Rihards Bukarts, Nikolajs Jeļisejevs, Georgs Golovkovs, Martins Lavrovs, Deivids Sarkanis, Lauris Rancevs, Edgars Kurmis (visi - "Rīga"), Artūrs Kuzmenkovs, Kārlis Ozoliņš (abi - "Liepājas metalurgs"), Toms Andersons ("Bern U-20", Šveice), Teodors Bļugers ("Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL), Artjoms Dašutins (Balašihas MVD, MHL).