Bijušā 'dinamieša' Sunda raidījumi vairākumā kaldina Somijas uzvaru pret Itāliju

Somijas hokeja izlase ceturtdien izvirzījās pirmajā vietā 2021. gada pasaules čempionāta B apakšgrupā, vakara spēlē pārspējot Itālijas valstsvienību.

Somijas izlase panākumu guva, uzvarot ar rezultātu 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Divus no vienības vārtiem guva aizsargs Tonijs Sunds, kurš 2020./2021. gada sezonā spēlēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas "Dinamo".

Spēles iznākums tika noteikts pusotras minūtes ilgā pirmās trešdaļas nogrieznī. Pēc gandrīz septiņām aizvadītām minūtēm Tonijs Sunds ar spēcīgu metienu no zilās līnijas vairākumā panāca rezultātu 1:0. Savukārt nepilnas divas minūtes vēlāk Niko Ojamaki izveidotu ātro uzbrukumu ar precīzu raidījumu noslēdza Artu Rutsolainens.

Ātrais pavērsiens ļāva somiem aizvadīt diezgan mierīgu spēli, kuru vadībā esošā vienība kontrolēja. Daļēji turpinājumu arī noteica otrā perioda ievads, kad Luka Frigo ar ļoti augstu paceltu nūju nogādāja ripu Hari Sateri sargātajos vārtos, bet tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja.

Dažas minūtes vēlāk Sunds ar vēl vienu šķēlienu vairākumā guva savus otros vārtus, bet otrā spēles puse aizritēja bez dižiem notikumiem, Somijas izlasei neļaujot saviem pretiniekiem izpausties.

Somijas izlase ar desmit punktiem četrās spēlēs pakāpusies uz B apakšgrupas pirmo pozīciju, bet pēdējā vietā grupā ir bez punktiem esošā Itālijas valstsvienība.

PASAULES HOKEJA ČEMPIONĀTS RĪGĀ: 27. MAIJA SPĒLES
Zviedrija - Čehija 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)Vārtu guvēji: Andreass Vingerli (12:08 min.), Rokards Rakels (15:02 min., vair.) - Jakubs Vrana (41:10 min., vair.), Jans Kovāržs (44:53 min. vair.), Lukašs Kloks (48:17 min.), Jakubs Fleks (58:26 min.)Metieni pa vārtiem: 29 - 24Soda minūtes: 10 -  10
Somija – Itālija 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Spēle noslēgusies Vārtu guvēji: Tonijs Sunds (6:50 min., vair.), Artu Ruotsolainens (8:20 min.), Tonijs Sunds (28:33 min., vair.) Metieni pa vārtiem: 36 (16+10+10) – 11 (4+3+4) Soda minūtes: 2 – 6
Līdz ar to noslēdzam 27. maija vakara spēļu teksta tiešraidi. Rīt pasaules čempionāts turpināsies ar četrām spēlēm, bet Latvijas līdzjutējiem lielākā uzmanība būs vakar spēlei - Boba Hārtlija komandai atbildīgs mačs pret norvēģiem. Šobrīd katra nākamā spēle Latvijai praktiski ir "būt vai nebūt" ceturtdaļfinālā.Tiekamies piektdienā, 28. maijā!
Somija – Itālija 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Spēle noslēgusies!
Itālijas izlase tiecas pēc vismaz vieniem vārtiem. Laukumā četri uzbrucēji, tiek vērptas vairākas interesantas sadarbības. Gandera darbība vārtu priekšā piespiež Sateri mazliet nopūlēties, lai atvairītu ne tik labi redzamu metienu.
57:37 min. Itālijas izlase spēlēs vairākumā
Zviedrija - Čehija 2:4. Spēle noslēgusies
Spēle pāris minūtes ilgusi bez pārtraukumiem. Somi kontrolē ripu, un šķiet, ka pat daļēji visi iesaistītie jau sāk gaidīt spēles beigas.
Zviedri arī pēc zaudētiem vārtiem noņem vārtsargu
58:26 min. Zviedrija - Čehija 2:4Čehi izmet ripu no zonas. Jakubs Fleks neticamā sprintā apslido divus zviedrus un pie pašiem vārtiem paspēj trāpīt pa ripu un iesist to tukšos vārtos
Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām zviedri maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju!
Somijas izlase pēc ilgāka pārtraukuma uzsāk ilgstošu uzbrukumu, pret kuru itāļi pretojas vien ar pēdējiem spēkiem. Pēc pārmetiena jāturpina cīnīties.
Čehijas hokejisti iztur zviedru uzbrukumu vilni un spēlē pilnā sastāvā.
Čehijai mazākumsZviedrijai laba iespēja atspēlēties - čehiem skaitliskā sastāva pārkāpums.
Sešas minūtes pagājušas bez bīstamiem momentiem pie abiem vārtiem. Daļēji šķiet, ka Somijas izlase jau kopš otrā perioda vidus cenšas spēli mierīgi novest līdz sagaidāmajam iznākumam.
48:17 min. Zviedrija - Čehija 2:3Un čehi izvirzās vadībā! Fantastiska! Pēc Kloka metiena no zilās līnijas ripa burzmā atrod ceļu vārtos.
Itāļi negaidīti veiksmīgi uzsākuši periodu, ilgāku laika sprīdi padzīvojot pretinieku zonā. Padoties viņi negrasās.
44:53 min. Zviedrija - Čehija 2:2Un Čehija izlīdzina rezultātu, dažu minūšu laikā otro reizi izmantojot vairākumu. Lieliska saspēle un Kovāržs ar "one timer" metienu gūst vārtus. Čehu kapteinis pirms tam neizmantoja lielisko iespēju, kur Pudass glāba zviedrus, bet tagad Kovāržs var līksmot.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1397991919247101956
Somija – Itālija 3:0 (2:0, 1:0). Sācies trešais periods!
Zviedrijai noraidījumsFrodens uzbrukuma zonā pārkāpj noteikumus. Zviedriem atkal mazākums
Aizsargs Pudass neticami glābj Zviedriju! Kovaržs apslido vārtsargu Reidebornu un raida jau praktisku tukšos vārtos. Pudass kaut kā paspēj nolikt nūju un ripa uz līnijas trāpa pa viņa nūju.
41:10 min. Zviedrija - Čehija 2:1Čehi izmanto vairākumu! Vrana ar plaukstas metienu apbrīnojami precīzi trāpa vārtos - nedaudz virs vārtsarga pleca un zem pārliktņa!https://twitter.com/IIHFHockey/status/1397989402094149632
Zviedrija - Čehija 2:0. Sākas 3. periods
Noraidījumi Čehijas un Zviedrijas izlasēsIncidents 2. perioda beigās nepalika bez sekām. Lindbergs saņēma 2+2 minūšu sodu, 2 minūšus sods Hronekam.Tādējādi čehi 3. periodu sāks vairākumā
Somija – Itālija 3:0 (2:0, 1:0). Noslēgusies 2. trešdaļa.Perioda izskaņā Sateri pat jāglābj sava komanda, bet jautājumus par spēles uzvarētāju atrast grūti.
Ripa atlec ļoti pateicīgi Antonam Lundellam, kurš pēc pagrieziena uzreiz met pa Facio sargātajiem vārtiem. Vārtsargs glābj!
Zviedrija - Čehija 2:0. Noslēdzies 2. periodsSpriedze starp abu komandu spēlētājiem. Pēdējās sekundēs pie zviedru vārtiem pāris asas epizodes, kuras mierīgā spēlē diez vai būtu. Līdz ar perioda beigām Lindbergs uzmeta pa vārtiem, bet tad, slidojot gar čehu hokejistu, iebakstīja pretiniekam ar nūju.Sekoja vairāku minūšu pagrūstīšanās, bet kauties neviens neriskē - tas draud ar lielo sodu.
Somi vairākumā pamanās tikt pie iespējas uzbrukt ātrajā uzbrukumā četratā pret diviem itāļiem, tomēr šoreiz skaitliskais vairākums paliek neizmantots.
Pēc Spačeka metiena rikošets, tad Reideborns nedaudz aiķer ripu un tā trāpa pa vārrtu stabu.
30:04 min. Somijas izlase spēlēs vairākumā Divas ātras piespēles ļauj somiem tikt līdz vārtiem. Peteram Spornbergeram nākas glābt epizodi, ķeksējot pretinieku.
Zviedri šoreiz vairākumā nospēlēja bālāk, bet jau vienādos sastāvos lieliska iespēja Čehijai - Reideborns glābj zviedrus čehu uzbrukumā trijatā pret diviem aizsargiem.
28:33 min. Somija – Itālija 3:0 Koivisto uzvar divcīņu pie apmales, Maenalanens izpilda piespēli šķērsām zonai, bet Tonijs Sunds ar spēcīgu metienu tiek pie saviem otrajiem vārtiem. Kopīgs pirmā virknējuma darbs.
Čehijai noraidījumsŠulaks zaudē pozīciju un ar nūju tur zviedru hokejistu.
Zviedriem arī lieliskas iespējas vairākumā. Abas komandas šovakar vairākumā spēlē skaisti. Šovakar ripa reizi jau pabija vārtos, komandām spēlējot nevienādos sastāvos.
24:00 min. Rezultāts paliek Somija – Itālija 2:0.Luka Frigo ar diezgan augsti paceltu nūju pielabo ripu, kas nonāk Sateri sargātajos vārtos. Nūja bija apmēram galvas augstumā. Diskutabla situācija... Vārti pēc video atkārtojuma netiek ieskatīti.
26:46 min. Čehijai noraidījumsPēc vairākuma čehi paliek mazākumā - Jakubs Varana par ķeksēšanu dodas "atpūsties"
Zviedru vārtsargam Reidebornam nākas pamatīgi svīst mazākumā. Čehiem ļoti bīstami metieni un lieliskas izspēles. Neticami kā ripa vēl neatrod ceļu zviedru vārtos...
24:36 min. Zviedrijai noraidījumsHenrīks Tomerness atstāj mazākumā skandināvus
Ate Ohtamā ar "tālšāvienu" norībina Facio sargāto vārtu pārliktni. Spēlē nekas nav mainījies. Somi pārliecinoši un bez pretrunām dominē.
Somija – Itālija 2:0. Sācies 2. periods!
Zviedrija - Čehija 2:0. Sākas 2. periods
Piems 15 gadiem pasaules čempionātā Rīgā finālā tikās tieši Zviedrija un Čehija. 2006. gada 21. maijā šajā duelī zviedri uzvarēja sausā ar 4:0. 15 gadus vēlāk zviedri arī pēc 1. perioda ir vadībā ar 2:0.https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/zviedrijas-hokejisti-izcina-pasaules-cempionata-zelta-medalas-papildinats.d?id=14506130
Somija – Itālija 2:0. Noslēdzies 1. periods.
Somi ilgi un pacietīgi turpina vērpt savu uzbrukumu pretinieku zonā. Itālijas izlase izskatās bezspēcīgi.
Zviedrija - Čegija 2:0. Noslēdzies 1. periods
17:54 min. Somijas izlase spēlēs vairākumā Itālijas izlase pēc pārkāpuma veikšanas kādu minūti aizsargājas pret sešiem somiem. Itāļi nespēj izsekot līdzi Somijas izlases "karuseļiem". Atkal pārkāpums komandas kapteinim Frankam.
15:02 min. Zviedrija - Čehija 2:0Zviedri teicami spēlē vairākumā, Rakels pietuvojas vārtiem un ar plaukstas metienu dubulto zviedru pārsvaruhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1397971774600478720
13:53 min. Čehijai noraidījumsKloks asi un rupji nosēlē pret Fribergu, ar nūju iegrūžot kaklā. Tiesneši gan dod tikai 2 minūšu sodu
12:08 min. Zviedrija - Čehija 1:0Andreass Vingerli, ieejot pretinieku zonā, atdeva piespēli Maksam Fribergam, kurš tad piespēlēja uz vārtu priekšu - Vingerli teicami pieliek nūju un ripa ir vārtos!https://twitter.com/IIHFHockey/status/1397970453017337858
Itālijas izlase ik pa laikam tiek pie iespējas uzmest Somijas vienības vārtu virzienā. Tomēr somi ļoti pārliecinoši kontrolē spēle un ātri vien tiek galā ar šiem pretinieku uzbrukumiem.
8:20 min. Somija – Itālija 2:0. Vēl vieni vārti!Niko Ojamaki nadzīgi nospēlē pie laukuma apmales, "apskrien" pretinieku un aizbēg ātrajā uzbrukumā. Artu Rutsolainenam ripa tiek uzlikta kā uz paplātes. Facio nepaspēj pārvietoties, lai tvertu ripu.
6:50 min. Somija – Itālija 1:0. Vārti!Somijas izlase pacietīgi un precīzi meklē iespējas līdz bijušais "dinamietis" Tonijs Sunds ar spēcīgu raidījumu no zilās līnijas triec ripu vārtos.
5:43 min. Somijas izlase spēlēs vairākumāLieks pārkāpums par ķeksēšanu Frankam.
Čehijai vairākumā izdodas ilgi spēlēt zviedru zonā, bet zviedri ļoti sekmīgi aizstāvas - nosegtas metiena līnijas, daudzi metieni tiek bloķēti.
Itāļi arī nesnauž. Stefano Džiljati pretuzbrukumā izpilda bīstamu metienu. Sateri tver ripu ķērājcimdā. Pēc epizodes izceļas asumi.
1:51 min. Zviedrijai noraidījumsPiluts par turēšanu saņem 2 minūšu sodu
Ripa pēkšņi atlec pie Petri Kontiolas, kurš var netraucēti mest pa Facio vārtiem. Vārtsargs savā vietā.
Zviedrijas un Čehijas spēle sākas "jautri" - pusminūtes laikā jau pagrūstīšanās pie abiem vārtiem. Izskatās, ka varētu būt asumiem bagāta spēle, jo tomēr abas komandas allaž bijušas nesamierināmas pretinieces.
Zviedrija - Čehija. Spēle sākusies
Lai gan spēles pieteikums liecina, ka vārtos būs Fadani, tomēr tajos redzams Facio.
Somija – Itālija 0:0. Spēle sākusies!
Lai cik tas neskanētu jokaini, Čehijas un Zviedrijas duelis ir A grupas divu vājāko komandu duelis. Abām komandām šī ir svarīga spēle cīņā par ceturtdaļfinālu. Visticamāk, viena no šīm komandām netiks ceturtdaļfinālā.Pasaules čempionāta kopvērtējumu var apskatīt ŠEIT
Zviedrijas un Čehijas komandu sastāvi
Somijas valstsvienības sastāvā pie otrās iespējas ticis Hari Sateri. Šodien atpūta Juho Olkinuoram, kurš arī piedalījies divās spēlēs.
Itālijas izlases vārtos pret Latviju izcilo spēli aizvadījušo Džastinu Facio aizstāj 20 gadus vecais Šveices kluba "Lugano" vārtsargs Davide Fadani.
Pasaules čempionāta septītā spēļu diena noslēdzas ar diviem mačiem, kuri sāksies pulksten 20:15 - Arēnā Rīga Latvijas grupā Somija tiekas ar pastarīti Itāliju, bet OSC ledus laukumā divu hokeja lielvastu duelis: Zviedrija pret Čehiju.