Latvijas hokeja izlase bija pelnījusi svētdien notikušajā pārbaudes mačā pret Vāciju uzvarēt jau pamatlaikā, norādīja šīs spēles uzvaras vārtu autors Roberts Bukarts.

Jau ziņots, ka Latvijas hokejisti svētdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros savā priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta viesos Bītigeimas pilsētā ar rezultātu 4:3 pagarinājumā apspēlēja Vāciju. Uzvaru Latvijai ar precīzu metienu pagarinājumā nodrošināja tieši Bukarts.

"Spēli iesākām pasīvi. Skatījāmies, ko viņi piedāvās, bet mēs labi aizsargājāmies, iemetām divus ātrus golus. Neturpinājām savu spēli, pieļāvām daudz kļūdu," Latvijas Hokeja federācija citē Bukarta teikto. "Uzskatu, ka bijām pelnījuši uzvarēt sešdesmit minūtēs. Nogurums, koncentrēšanās un veiksme - trīs faktori, kas neļāva uzvarēt uzreiz, bet labi, ka dabūjām spēlēt vairākumā un papildlaikā izraut uzvaru."

Tikmēr Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs izteicās, ka abas komandas cīnījušās, tomēr noslēgumā Bukartam padevies lielisks metiens.

"Vāciešiem trešā perioda beigās izdevās izlīdzināt spēles rezultātu, tomēr Bukartam padevās lielisks metiens spēles papildlaikā. Esmu lepns par spēlētāju parādīto sniegumu," uzsvēra Hārtlijs.

Pirmdien abas komandas tiksies atkārtoti, Latvijai aizvadot pēdējo pārbaudes maču pirms pasaules čempionāta, kas sāksies jau piektdien.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē.

Latvija A apakšgrupā Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju, pirmo spēli 6.maijā aizvadot pret dāņiem.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlēs jau 21. gadu pēc kārtas.