Džeriņš gūst divus vārtus; Latvijas izlase perfekti turpina PČ

Latvijas hokeja izlase 2017. gada pasaules čempionāta trešās kārtas mačā Ķelnē ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:1, 1:0) smagā cīņā pārspēja Itāliju, izcīnot trešo uzvaru trīs spēlē.

Par spēles galveno varoni kļuva Andris Džeriņš, kurš guva abus vārtus Latvijas izlases labā.

444

Pirms spēles bija zināms, ka būs grūti uzlauzt itāļu sīksto aizsardzību, un Latvijai spēles laikā tas sagādāja lielas problēmas. Pirmajā periodā Latvija ar grūtībām tika pretinieku zonā, jo Itālijas hokejisti sagaidīja oponentus jau laukuma vidū tuvāk Latvijas aizsardzības zonai. Uzbrukumā Itālijas hokejisti necentās īpaši skriet, gaidīja pretuzbrukuma iespējas, un vienu tādu sagaidīja mača ievadā - ceturtajā minūtē Marko Insams ar metienu "devītniekā" pārspēja Elvi Merzļikinu.

Latvijas izlase turpinājumā nekādi nespēja izveidot uzbrukumus, bet darbu atviegloja itāļi - 12. minūtē Džovanni Morīni bloķēja Merzļikinu, par ko saņēma sodu. Latvijai vajadzēja 21 sekundi, lai izmantotu vairākumu: Andris Džeriņš vārtu priekšā pielaboja Gunta Galviņa metienu un ripa starp itāļu vārtsarga Andreasa Bernarda kājsargiem bija tīklā.

Lai gan pēc pārtraukuma Latvija mainīja spēles stilu, biežāk uzkavējās pretinieku zonā, pie labām iespējām Boba Hārtlija vadītā izlase tā arī netika. Tikmēr laukuma otrā pusē droši spēlēja Merzļikins, apturot visus nedaudzos pretinieku uzbrukumus. Pēdējā trešdaļā Itālija jau pilnībā koncentrējās uz spēli aizsardzībā, kuras uzlaušana turpināja sagādāt milzīgas problēmas Latvijas hokejistiem. Latvijai savu pārsvaru un dominanci pēdējā trešdaļā izdevās pierādīt tikai nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, kad savus otros vārtus guva Džeriņš. Labu darbu Džeriņa vārtu guvumā paveica komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš nosedza redzamību itāļu vārtsargam Bernardam, kurš īsti nemanīja ripas lidojumu.

Pēdējās sekundes mačā izvērtās dramatiskas. Itāļi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarīja vairākus metienus vārtus virzienā, bet piecas sekundes pirms pamatlaika beigām Ronalds Ķēniņš par klupināšanu atstāja Latviju mazākumā. Itālija uzvarēja pēdējā iemetienā, bet izveidot ko bīstamu atlikušajā laikā nespēja, un Latvijas hokejisti varēja līksmot par trešo uzvaru turnīrā.

Latvijas izlase pasaules čempionāta ievadā ar 3:0 pārspēja Dāniju, bet pēc tam 3:1 smagā cīņā pieveica arī Slovākiju.

Nākamajā spēlē, 11. maijā, Latvija aizvadīs cīņu pret Zviedriju, bet pēc tam Hārtlija vadītos hokejistus gaida vēl divas cīņas pret grupas vadošajām komandām - ASV (13. maijā) un Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krieviju (15. maijā). Latvija grupu sacensības noslēgs 16. maijā ar spēli pret mājinieci Vāciju.

Hokejs 2017, Latvija - Itālija
Latvija - Itālija 2:1. Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 24 (5+6+13) - 21 (8+10+3)Noraidījumi: 6 (0+2+4) - 2 (2+0+0)Uzvarēti iemetieni: 29 (12+7+10) - 17 (4+7+6)
Latvijas rindās par labāko atzīts abu vārtu autors Andris Džeriņš, itāļiem labākais - Andergasens
Asumi laukuma stūrī pēc uzvaras
Latvija - Itālija 2:1. Spēle noslēgusiesLatvija trešā uzvara trīs spēlēs!!!!!
Itālija ņem pārtraukumu
59:55 min. Latvijai mazākumsPiecas sekundes pirms beigām Latvijai mazākums
Pēdējā minūte, itāļi maina vārtsargu
58:41 min. Latvija - Itālija 2:1Džeriņš gūst savus otros vārtus! Daugaviņš labi nosedza redzamību vārtsargam un metiens precīzs starp kājsargiem
Nekas nesanāk Latvijai. Itāļu aizsardzība neuzlaužama. Metienos 12:1 pārsvars Latvijai, bet tas neko nedod.
Pamatlaikā 2 minūtes
Sotnieka reids pa labo malu. Bernards bez problēmām tver riopu pēc metiena no šaura leņķa. Atlikušas mazāk nekā 4 minūtes pamatlaikā.
Indrašis met uzreiz pēc iemetiena. Atkal Bernards.Latvijai 3. periodā jau 11 metieni, tikpat cik pirmajos 2 periodos kopā.
Pamatlaikā vēl sešas minūtes. Labs uzmetiens uz vārtiem, kur sīvāka cīņa. Bukarts tika labā pozīcijā, bet Bernards glābj itāļus.
Kuldas metienu tver Bernards, nedodot otru iespēju Latvijai. Tad arī Meijas metienu tver Bernards.
Džeriņš izgājienā netika pie ērta metiena. Latvija kāpinājusi tempu, Latvijai pieci metieni pa vārtiem šajā periodā, bet itāļiem - neviens!
Meija mazākumā pa labo malu spēja izrauties līdz vārtiem, bet metienu izdarīt viņam neļauj. Toties iegūtas sekundes.Latvija pilnā sastāvā.
Latvija ļoti veiksmīgi nospēlējusi vienu minūti mazākumā
46:05 min. Latvijai mazākumsBļugers par pretinieka turēšanu ar rokām Itālijas zonā saņem noraidījumu
Pēc Balinska metiena Bernards neuztver ripu, pats nokrīt, bet Latvijas hokejisti netiek pie metiena iespējas šajā brīdī.
Latvija cenšas pie pirmās iespējas mest ripu vārtu virzienā, kur cer uz atsisto metienu. Pagaidām neko daudz tas nedod, jo itāļu aizsardzība ir nepiekāpīga.
Latvija - Itālija 1:1. Sācies 3. periods
Slovēnija – Norvēģija 1:4. Noslēdzies 2. periods. Līdzīga spēkošanās bija otrajā periodā, bet pēdējās sekundēs tika gūti divi vārti. 62 sekundes pirms trešdaļas beigām Aleksanders Reihenbergs realizēja vairākumu un panāca 4:0 Norvēģijas labā, bet Roberts Saboličs pašā trešdaļas izskaņā guva pirmos vārtus Slovēnijai.
Latvija - Itālija 1:1. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 11 (5+6) - 18 (8+10)Soda minūtes: 2 (0+2) - 2 (2+0)Uzvarēti iemetieni: 19 (12+7) - 11 (4+7)
Latvija - Itālija 1:1. Noslēdzies 2. periods
Latvija uz brīdi iespiedusi itāļus zonā, bet metieni neiet cauri. Tad Indrašis saņēma piespēli, bet nepaspēja iziet viens pret vienu, jo nebija ātruma. Itāļi atbildēja ar izgājienu trīs pret diviem. Merzļikins glābj.
Fanus tribīnēs ar atspirdzinošiem dzērieniem apgādā šis vīrs.
Latvija vairāk kontrolē ripu, biežāk ir itāļu zonā, bet tas arī viss. Joprojām maz metienu un maz centienu iet uz vārtiem.
Pēc Roberta Bukarta metiena ripa atlec pie Džeriņa, kurš no nulles leņķa uzsita pa ripu un tā uzspurdza gaisā. Itāļu vārtsargs ar grūtībām to tver, neļaujot iekrist aiz sevis vārtos.
Merzļikins glābj pēc vairākiem metieniem no zilās līnijas. Latvija šajā periodā izdarījusi tikai vienu (!!!) metienu vārtu rāmī. Mačā nospēlētas 30 minūtes, bet Latvijai ir tikai 6 metieni pa vārtiem.
Merzļikins glābj Latviju mazākumā. Tad izdodas uzvarēt iemetienā, izmest ripu no zonas un nosargāt vārtus mazākumā. Latvija pilnā sastāvā!
Ar grūtībām Latvija nospēlē labi pirmo minūti mazākumā.
25:54 min. Latvijai mazākumsIndrašis uz pretinieku aizsardzības zonas līnijas paklupina pretinieku
Džeriņš saņēma piespēli tieši pret vārtiem, bet itāļus glābj vārtsargs Bernards.
Lai gan Latvija biežāk ir itāļu zonā, tikai piektajā minūtē seko pirmais metiens periodā pa vārtiem.
Latvijas izlase raitāk izskatās un atradusi spraugas itāļu dzelžainajā aizsardzībā. Pagaidām gan bez momentiem.Latvija iemet ripu zonā un tad cenšas pie apmales pacīnīties, turpinot uzbrukumu. Pagaidām šāda metode strādā.
Latvija - Itālija 1:1. Sācies 2. periods
Slovēnija – Norvēģija 0:3. Noslēdzies 1. periods.Norvēģijas hokejisti spēli iesāka vareni, un jau sestajā minūtē precīzi meta Matiss Olimbs. Deviņas minūtes vēlāk Kens Andrē Olimbs dubultoja norvēģu pārsvaru, bet trešdaļas izskaņā Kristans Forsbergs guva arī trešos vārtus savai komandai.
Latvija - Itālija 1:1. Statistika pēc 1. periodaMetieni pa vārtiem: 5 - 8 Soda minūtes: 0 - 2Uzvarēti iemetieni: 12 -4
Latvija - Itālija 1:1. Noslēdzies 1. periods
Merzļikinu aiz vārtiem paklupina itālis, bet soģi šo epizodi atstāj bez ievērības. Pēc tam Merzļikins rāda tiesnešiem uz video kuba redzamo atkārtojumu, bet tiesneši lēmumu nevar mainīt.
Spēle nedaudz nomierinājusies, bet Latvijai joprojām lielas grūtības ar ieiešanu zonā. Cerams, ka pārtraukumā Hārtlijs kaut ko mainīs spēles stilā, jo šobrīd plāns nestrādā.
12:09 min. Latvija - Itālija 1:1Latvija realizē vairākumu pēc 21 sekundes! Galviņa spēcīgo metienu no zilās līnijas vārtu priekšā nedaudz koriģē Džeriņš, bet ar to pietiek, lai ripa būtu vārtos!https://twitter.com/mansLMT/status/861952615495614465
11:48 min. Latvijai vairākumsItāļi devās uzbrukumā, meta pa Merzļikina vārtiem, bet noraidījums Itālijai - par bloķēšanu noraidīts Džovanni Morīni
Pēc Roberta Bukarta caurgājiena Latvijas hokejistus nostumj no vārtu priekšas, nedodot atkārtotu iespēju.
Itāļi necenšas doties uzbrukumā, gaida savas pretuzbrukuma iespējas. Latvijai joprojām grūtības ieiet zonā.
Latvija septiņu minūšu laikā izdarījusi vienu metienu. Tas bija gaidāms, jo itāļi ir ļoti sīksts pretinieks.
Latvija pirmo reizi šajā turnīrā nonāk iedzinējos. Savukārt itāļi pēc 7 gadu pārtraukuma gūst vārtus pasaules čempionātā pret Latviju. Iepriekšējais duelis 2012. gadā noslēdzās ar Latvijas sauso uzvaru.
Latvijai pagaidām grūtības ieiet zonā, jo itāļi sagaida trijatā jau laukuma vidusdaļā tuvu Latvijas aizsardzības zonai.
3:38 min. Latvija - Itālija 0:1Itālija neizmanto pirmo iespēju pretuzbrukumā divi pret vienu aizsargu. Tad Latvija dod vēl vienu tādu pašu iespēju pretiniekiem un Insams iemet devītniekā
Pēc metiena no zilās līnijas vārtu priekšā atvijas spēlētāji netiek pie ripas. Itāļi atbild ar pirmo metienu pa Merzļikina vārtiem.
Ar pirmajām minūtēm laukumā ir Kulda, par kuru bija bažas par spēlēšanu. Cerams, ka visu maču varēs palīdzēt mūsu aizsardzības līderis.
Latvija - Itālija. Spēle sākusies
Viena izmaiņa Latvijas izlasē tomēr notikusi - Jaka vietā šodien spēlēs Bindulis.
Ar Itāliju pasaules čempionātos neesam spēlējuši piecus gadus. Toreiz Latvija ar Itāliju tikās 8. maijā un uzvarēja ar 5:0. Vārtus guva Ķēniņš, Meija, Bārtulis, Indrašis un Krišjānis Rēdlihs. Trīs no viņiem ir arī šodien sastāvā!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/pc-hokeja-latvija-italija-50-spele-noslegusies.d?id=42338452
Kā Latvijas hokeja izlasei veicies pret Itālijas izlasi: 1939. gada 9. februāris Bāzele - 1:2 1997. gada 28. aprīlis Turku - 4:5 (1:0;3:2;0:3) 1998. gada 8. maijs Cīrihe - 1:1 (0:0;0:1;1:0) 2002. gada 30. aprīlis Karlstāde - 4:1 (2:0;2:1;0:0) 2007. gada 2. maijs Maskava - 3:4 (1:0;0:1;2:2;0:1) 2010. gada 12. maijs Manheima - 5:2 (1:1; 1:0; 3:1) 2012. gada 8. maijs. Stokholma - 5:0 (1:0; 2:0; 2:0)
Jānis Sprukts, kurš šosezon spēlēja Itālijā, uzsvēra, ka pretinieku vajag uztvert nopietni. "Nevar nenovērtēt Itāliju, jo lai gan viņi zaudēja Krievijai ar 1:10, tā viņiem bija otrā spēle divās dienās un pret spēcīgu pretinieku. Mums grafiks ir mazliet pateicīgāks nekā viņiem, taču arī itāļiem ir vajadzīgi punkti. Jā, varbūt, mēs esam nedaudz labāki, taču spēle sākas no 0:0 un uzvar tas, kurš vairāk izdara labo lietu un mazāk kļūdās."
Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš: "Mums jau bijuši tādi grābekļi nez cik gadus. Mēģināsim noskaņoties uzvarai, un arī treneris mums ir tāds, kurš neļaus atslābināties. Ir jāsaprot, ka arī nākamā cīņa ir ļoti nozīmīga, bet var just, ka visa komanda ir ļoti koncentrējusies darbam, kas ir jāizdara arī pret itāļiem."
Latvijas un Itālijas izlašu virknējumi gaidāmajai spēlei:
Pēc smagās cīņas pret Slovākiju Latvijas hokejisti izvairījušies no savainojumiem. Tāpēc šodienas spēleš, visticamāk, piecinieki būs tādi paši kā pirmajās spēlēs. "Komandā nekādu lielu jaunumu nav, jo neviens traumas nav guvis, viss ir kārtībā. Ar slovākiem bija smaga cīņa, daudzi saņēma sitienus, taču turpināja cīņu un tagad gatavojas nākamajam mačam," žurnālistiem teica viens no Latvijas treneriem Žaks Klutjē.
Latvijas izlases galvenā trenera asistents Žaks Klutjē par gaidāmajiem pretiniekiem: "Itālija pirmajā spēlē pret Slovākiju nodemonstrēja ļoti labu sniegumu. Tā ir smagi strādājoša komanda, kura mums ir jārespektē, jābūt gataviem visām 60 cīņas minūtēm. Tas, ka viņi vakar zaudēja Krievijai ar 1:10, neko daudz nenozīmē. Protams, tas nav viegli, zaudējums ir un paliek zaudējums, taču viņi būs gatavi pret mums reabilitēties un arī mums jābūt gataviem. Hokejā nevar nenovērtēt pretiniekus, jo īpaši šādā turnīrā. Disciplīna, īsas maiņas, metieni pa vārtiem, cīņa to priekšā, tās būs ļoti svarīgas nianses."
Šodien paralēli Latvijas spēlei Parīzē spēlēs Slovēnija pret Norvēģiju. Vakarā pulksten 21:15 Ķelnē spēlēs Slovākija un Dānija, bet Parīzē - Šveice un Francija.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/
Latvijas izlasei vakar bija brīvdiena, bet pārsvarā spēlētāji krāja spēkus šodienas spēlei.https://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/stils/foto-ka-kelne-dzivo-latvijas-izlases-hokejisti.d?id=48813579
Sveicins hokeja faniem!Latvijas hokeja izlasei šodien trešā spēle Ķelnē. Pulksten 17:15 cīņa pret Itāliju par trešo uzvaru trīs spēlēs.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvija-ar-merzlikinu-vartos-pret-siksto-un-nepiekapigo-italiju.d?id=48813737