Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) pirmdien uz četrām spēlēm diskvalificēja Francijas izlases spēlētāju Sašu Treiji, kurš svētdien izcēlās ar rupju spēka paņēmienu.

Tā ir lielākā IIHF diskvalifikācija mūslaiku vēsturē par rupjību laukumā. Treije pēc noraidījuma līdz spēles beigām izlaida jau pirmdienas spēli pret Kanādu, bet IIHF piešķīra papildus četru spēļu diskvalifikāciju.

Tādējādi Treije nevarēs palīdzēt Francijai atlikušajās priekšsacīkšu spēlēs. Viņam čempionāts nebūs beidzies, ja Francija spēs iekļūt ceturtdaļfinālā.

Atgādinām, ka svētdien Francijas uzvarā 6:3 pār Kazahstānu Treije otrā perioda vidū ar rupju spēka paņēmienu laukuma vidus zonā apstādināja pretinieku Romānu Starčenko. Kazahstānas hokejists pēc spēka paņēmiena saļima uz ledus, un pēc dažām minūtēm tikai ar komandas biedru palīdzību spēja atstāt laukumu. Pirmdien Kazahstānas izlases vadība pavēstīja, ka Starčenko šajā pasaules čempionātā vairs nespēlēs.