Kanādas hokejisti pārliecinoši pārspēj Čehiju un iekļūst PČ finālā

Kanādas hokeja izlase sestdien, 25. maijā, iekļuva pasaules čempionāta finālā, kurā spēkosies ar Somijas valstsvienību.

Kanādas hokejisti savā pusfināla spēlē ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) pārliecinoši pārspēja Čehijas valstsvienību.

Kanādas izlases labā vārtus guva Marks Stouns, Darnels Nērss, Pjērs Luks Dubuā, Kails Turiss un Tomass Šabo, savukārt Čehijas izlasē vienīgos vārtus guva Tomašs Zohorna.

Lielu ieguldījumu savas komandas uzvarā deva vārtsargs Mets Marejs, kurš tika galā ar 40 no 41 pretinieku metiena. Čehijas izlases vārtos šajā mačā sākumā stājās Patriks Bartošaks, bet pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem viņu nomainīja Pāvels Francuzs. Kanādieši kopumā izdarīja 30 metienus.

Kanāda par pasaules čempioni kronēta 26 reizes, un tās kontā kopumā ir 49 čempionāta godalgas. Līdz ar to svētdien kanādieši var izcīnīt savu 27. zelta medaļu. Līdz šim zelta medaļām bagātākā valsts pasaules hokeja čempionātā ir Krievija, kas turnīrā triumfējusi 27 reizes. Otra pasaules čempionāta fināliste Somija iepriekš pirmo vietu izcīnījusi divas reizes.

Jau vēstīts, ka otrā pusfināla spēlē Somija ar 1:0 pieveica Krieviju.

Zīmīgi, ka šī gada pasaules čempionāts Slovākijā iesākās ar Kanādas un Somijas dueli, un 10. maijā somi uzvarēja ar 3:1. Bronzas duelī tiksies Krievija un Čehija, un arī šīs komandas savā starpā tikās grupu turnīrā, uzvaru svinot krieviem

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kura var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāta pusfināls: Kanāda – Čehija
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 30 (11+11+8) – 41 (12+12+17); Soda minūtes: 12 – 6; Iemetieni: 27 – 29.
Spēle noslēgusies!Kanādas izlase iekļūst finālā, kurā tiksies ar Somijas izlasi.
58:29 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Šabo vēlreiz pazaudēja ripu, Ržepīks izgāja pret vārtsargu, tomēr aizsargs ar noteikumu pārkāpumu spēja patraucēt čeham. Komandas spēlē četri pret četri.
58:13 min. Vairākums Kanādas izlasei. Vēl viens abpusējais noraidījums. Jaškins nopelnīja 2+2 minūšu sodu, bet Makkanam piesprieda tikai divas minūtes. Līdz ar to Kanāda spēlēs vairākumā.
55:35 min. Abpusējais noraidījums. Ržepīks un Dubuā pie laukuma apmales spēkojās, līdz abi apmainījās ar sitieniem.
53:59 min. Kanāda - Čehija 5:1Tomašs Zahorna izmantoja Tomasa Šabo kļūdu savā aizsardzības zonā un raidīja pirmo ripu Meta Mareju sargātajos vārtos.
Francuzs un Hroneks glāba Čehiju no piekto vārtu zaudējuma, kad divus metienus izdarīja Kuturjē.
53:00 min. Kanāda - Čehija 5:0Aizsargs Tomass Šabo nospēlēja kā uzbrucējs, izslidoja starp aizsargiem un meta vārtu augšējā stūrī.
Čehijas izlases vairākums nebija veiksmīgs, jo spēlētāji darbojās ļoti individuāli. Pēc nerealizēta vairākuma Tomašs Zahorna izspraucās starp aizsargiem un izgājienā nepārspēja kanādiešu vārtsargu.
49:25 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Šabo viduszonā neveiksmīgi centās apturēt Kubaliku un devās izciest divu minūšu sodu.
Kanādas izlase pēc neveiksmīga čehu uzbrukuma mēģināja aizsteidza pretuzbrukumā, un Manta izgāja pret  vārtsargu. Šoreiz Francuzs spēja ripu atsist.
46:26 min. Kanāda - Čehija 4:0Entonijs Manta aizsardzības zonā atņēma čeham ripu un steidza pretuzbrukumā pa labo malu. Tad viņš piespēlēja uz vārtu priekšu Kailam Turisam, kurš meta vārtos gar tālo stabu.
Čehijas izlasei joprojām neizdevās atslēgt pretinieku vārtus. Gudašs pārtvēra ripu, Froliks izdarīja spēcīgu metienu pāri vārtiem.
Perioda pirmās piecas minūtes aizritēja ar Čehijas pārsvaru, un labākā vārtu gūšanas iespēja līdz šim bija Kubalikam, kura metienu atvairīja Marejs. Pirms tam arī Zamorskis apdraudēja vārtus, kad Frolīks bija vārtu priekšā.
Sācies 3. periods.
Statistika pēc otrā perioda: Metieni pa vārtiem: 22 (11+11) – 24 (12+12); Soda minūtes: 4 – 0; Iemetieni: 17 – 13
Kanāda - Čehija 3:0. Noslēdzies 2. periods.
Čehi ar lielu ofensīvu noslēdza pirmo periodu. Vispirms Zohorna uzmeta, tad Ržepīks ieguva vārtsarga atsisto ripu un netrāpīja no teicamas pozīcijas. Visi pieci kanādieši savā vārtu priekšā izmisīgi sargāja vārtus.
Čehijas hokejisti ieguva pārsvaru ripas kontrolē, bet kanādiešu pozicionālā aizsardzība veiksmīgi tika galā ar uzbrukumiem. Marejam arī līdz šim izdevies tikt galā ar diezgan sarežģītiem metieniem.
Vorāčeks izdarīja piespēli vārtu priekšā Faksam, kura metienu apturēja Marejs. Vārtu priekšā sākās pamatīgs haoss, tomēr kanādiešu aizsargi briesmas novērsa.
Čehijas izlasei vajadzēja pāris minūtes, lai atgūtos no nokdauna. Tad Jaškins piespēlēja Palātam, kuram neizdevās gūt vārtus ar nūjas neērto pusi. Savukārt Kanādas uzbrukumā Maršeso pēc teicamas Stouna piespēles neizdevās novaldīt ripu.
Čehijas izlase pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem veica vārtsarga maiņu, un Patrika Bartošaka vietā stājās Pāvels Francuzs.
25:06 min. Kanāda - Čehija 3:0Kanādas izlase uzbrukuma zonā izspēlēja teicamu kombināciju, kurā Marks Stouns no aizvārtes piespēlēja Džonotanam Maršeso, kurš uzreiz gar vārtiem asi un ļoti precīzi ripu tālāk nogādāja Pjēram Lukam Dubuā. Viņš ar vienu pieskārienu guva vārtus.
Pēc ātri gūtajiem vārtiem abas komandas nākamajās divās minūtēs apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem - Stouns un Jaškins neizmantoja iespējas no pašas vārtu priekšas.
20:10 min. Kanāda - Čehija 2:0Kanādieši uzreiz pēc uzvarēta iemetiena laukuma centrā devās uzbrukumā, un Šons Kuturjē uzmeta no kreisās malas. Patriks Bartošaks ripu atsita, taču pirmais pie ripas bija Darnels Nērss, kurš apslidoja vārtus un trāpīja pa vārtsarga kājsargu tā, ka ripa ieslīdēja vārtos.
Sācies 2. periods.
Statistika pēc pirmā perioda: Metieni pa vārtiem: 11 – 12; Soda minūtes: 4 – 0; Iemetieni: 8 – 6
Kanāda - Čehija 1:0. Noslēdzies 1. periods.
Čehi izspēlēja kombināciju un vārtu priekšā nepiesegts bija Frolīks, taču viņš raidīja ripu gar vārtu stabu. Pēcāk Gudašs negaidīti meta no zonas vidus, tomēr Marejs turpināja spēlēt lieliski.
Čehijas izlases vairākumā Ržepīkam bija labākais moments uzbrukumā. Kanādas hokejisti šoreiz mazākumā nospēlēja daudz pārliecinošāk.
14:31 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Turiss tika noraidīts par pretinieka turēšanu. Čehi arī aizturētā soda laika centās gūt vārtus, tomēr tas neizdevās.
Abas komandas laukumā demonstrēja uzbrūkošu hokeju, un momenti aizvadītajās minūtēs bijuši pie abiem vārtiem.
Čehijas izlasei vajadzēja gandrīz minūti, lai nostiprinātos uzbrukumā zonā. Frolīks un Gulašs izdarīja bīstamus metienus pa pretinieku vārtiem, savukārt mirkli vēlāk Kubaliks uzmeta pa vārtiem, bet Palāts mainīja ripas lidojuma virzienu, taču vārtsargu nepārspēja.
6:26 min. Noraidījums Kanādas izlasē. Čehijas izlase uzreiz metās atspēlēties, un Maršeso pretinieku apturēja ar sitienu. Tiesneši to fiksēja un noraidīja kanādieti.
5:18 min. Kanāda - Čehija 1:0Marks Stouns iesāka uzbrukumu un piespēlēja Trojam Stečeram. Viņš iegāja dziļāk uzbrukuma zonā un izdarīja piespēli atpakaļ vārtu priekšā esošajam Stounam, kurš ar vienu pieskārienu iedabūja ripu vārtos.
Seversons ar spēka paņēmienu apturēja Vorāčeku Čehijas pretuzbrukumā, bet tad Džosefs izdarīja metienu pa Bartošaka vārtiem no iemetiena apļa. Pēc iemetiena arī Manta izdarīja metienu vārtu virzienā.
Abas komanda maču iesāka ar diezgan atklātu hokeju, kurā divas labas vārtu gūšanas iespējas bija Kanādai. Čehi gandrīz izvirzīja Palātu izgājienā pret vārtsargu, tomēr piespēle bija neprecīza.
Kanādas izlases vārtos stāsies Mets Marejs, bet Čehijas izlasē par vārtu drošību rūpēsies Patriks Bartošaks.
Čehijas izlases labākie momenti šajā pasaules čempionātā:
Kanādas hokeja izlases labākie momenti šajā pasaules čempionātā:
Pirms pāris stundām Somijas izlase apturēja Krievijas valstsvienības astoņu uzvaru sēriju un kā pirmā iekļuva finālā. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/somija-notur-savus-vartus-neiekarotus-un-parspej-krieviju-par-vietu-finala.d?id=51128225
Pasaules hokeja čempionātā Kanādas un Čehijas izlases aizvada cīņu par iekļūšanu finālā, kur iepriekš iekļuva Somijas valstsvienība.Čehija šogad demonstrē lielisku uzbrukumu, esot otrā labākā vārtu guvēja turnīrā, kamēr Kanāda šajā rādītājā ieņem piekto vietu. NHL spēlētājiem pārpildītajā Kanādas izlasē pusfināla spēlē sastāvā atgriezīsies tās labākais vārtu guvējs Antonī Mantā, kurš čempionātā izcēlies ar septiņiem vārtiem septiņās spēlēs. Tikpat vārtus guvis arī Marks Stouns, tomēr viņš ir aizvadījis par vienu spēli vairāk. Savukārt Čehijas izlasē izteikts līderis ir tās kapteinis Jakubs Vorāčeks, kurš vidēji spēlē guvis divus rezultativitātes punktus, kopumā iekrājot 16 punktus.