Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē pagarinājumā pieveic Krievijas izlasi
Foto: F64

Latvijas hokeja izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" pārbaudes spēlē "Euro Ice Hockey Challenge" (EICH) turnīra ietvaros ar rezultātu 2:1 pārspēja Krievijas valstsvienību, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam.

Latvijas izlasei šī bija pēdējā spēle savu skatītāju priekšā pirms pasaules čempionāta. Pirms turnīra vēl Latvija divreiz spēlēs izbraukumā pret Šveices valstsvienību 3. un 4. maijā.

Aizvadītajā mačā Krievijas izlase izvirzījās vadībā 32. minūtē, kad Artjoms Zubs izdarīja precīzu metienu. Trešajā periodā Latvijas hokejisti darbojās pārliecinošāk, bet rezultātu izlīdzināja mazākumā, kad Ronalds Ķēniņš un Gints Meija izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, precīzi metot Ķēniņam. Tad netika ieskaitīts Roberts Bukarta vārtu guvums, jo Kaspars Daugaviņš traucēja vārtsargam. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, taču pagarinājumā tieši Daugaviņš ar precīzu metienu izrāva Latvijas uzvaru.

Abu komandu pirmajā duelī trešdien Latvijas izlase nenosargāja divu vārtu pārsvaru un zaudēja ar 2:4. Pirms tam Latvija bez vairākiem līderiem izbraukumā ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Franciju, bet pēc tam francūžiem piekāpās ar 0:2.

Latvijas izlases pasaules čempionātā spēlēs pret Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas izlasēm.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pārbaudes spēle hokejā: Latvija – Krievija
Latvijas izlase šajā mačā izdarīja 31 metienu pa pretinieku vārtiem, kamēr krievi atbildēja ar 18 metieniem. Savukārt iemetienos fiksēts neizšķirts - 23-23.
Kaspars Daugaviņš pēc mača: "Emocijas, kas ir tagad pēc spēles pret Krieviju ir ļoti patīkamas. Šodien spēlēju ar vienu kāju, bet pēdējā uzbrukumā knapi aizvilkos līdz uzbrukuma zonai. Kāju vajag izmasēt, lai varētu atgūt to īsto ātruma sajūtu."
Krievijas izlasē par labāko spēlētāju nosaukts Aleksandrs Georgijevs, bet Latvijas izlasē - Kristers Gudļevskis. 
61:56. min.Latvija - Krievija 2:1. Spēle noslēgusiesKrievijas hokejisti savā uzbrukumā trāpīja pa vārtu pārliktni, bet tad sekoja Latvijas pretuzbrukums, kurā Kaspars Daugaviņš izdarīja precīzu metienu Georgijeva sargātajos vārtos. 
Gudļevskis atvairīja bīstamu Hafizuļina metienu no pašas vārtu priekšas. 
Sācies pagarinājums.
Latvija - Krievija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks
Ķēniņš lielā ātrumā pa kreiso malu ielauzās uzbrukuma zonā un izdarīja metienu tuvējā vārtu stūrī, bet Georgijevs ripu atvairīja. 
Pēdējā minūtē Gudļevskis glāba Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma, kad Kovaļčuks izlauzās līdz vārtu priekšai. 
Dzierkals labi nospēlēja un saglabāja ripu zonā, tad tā nonāca pie Indraša, kuram no vārtu priekšas neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu. 
Iepriekšējie notikumi samazināja Latvijas izlases pārsvaru laukumā, un Krievija atkal vairāk uzbruka. 
54:02 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Roberts Bukarts nesavaldīja emocijas un saņēma 5+20 minūšu noraidījumu. 
Vārtu guvums Latvijai nav ieskaitīts. Latvijas izlase bija uz viļņa un turpināja bīstami uzbrukt. Roberts Bukarts pēc Mika Indraša piespēles no uzbrukuma zonas vidus izdarīja ļoti precīzu metienu un raidīja ripu vārtos. Tomēr tiesneši devās skatīties video atkārtojumu, lai pārliecinātos, vai Daugaviņš netraucēja vārtsargam. Pēc tā secināja, ka vārtus nedrīkst ieskaitīt. 
52:11 min. Latvija - Krievija 1:1Ronalds Ķēniņš mazākumā lieliski nospēlēja un dabūja ripu ārā no zonas. Tad viņš ar Gintu Meiju steidza pretuzbrukumā, abi lieliski izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, un Ķēniņš ieraidīja ripu vārtos. 
50:18 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Rodrigo Ābols paklupināja pretinieku. Četras sekundes komandas spēlēs vienādos sastāvos, bet tad Krievija būs vairākums. 
Vairākumā pēc Balinska metiena ripa apdraudēja pretinieku vārtus. Mirkli vēlāk Ķēniņš centās ripu ievirzīt vārtos pēc Dzierkala piespēles. 
Latvijas izlases uzbrukumi turpinājās ar Indraša neizmantoto iespēju. Lai arī vārtus gūt neizdevās arī nākamajās epizodēs, Latvijas izlase vismaz nopelnīja vairākumu. 
48:22 min. Noraidījums Krievijas izlasē. Artjoms Zubs bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju. 
Gudļevskim bija jāatvaira vairāki metieni pēc kārtas, taču mirkli vēlāk Latvijas izlasei izdevās lielisks ātrais uzbrukums, kurā Dzierkals apspēlēja pretinieku un izkārtoja iespēju Freibergam gūt vārtus. Tas neizdevās. 
Indrašis pārtvēra ripu pēc krievu kļūdas, taču viņš neizmantoja iespēju, kad atradās pret vārtsargu. Pats Indrašis izdarīja atkārtotu metienu, bet arī šoreiz nespēja iedabūt ripu vārtos. 
Gudļevskis atvairīja ripu pēc ļoti bīstama Zlobina metiena. Krievi aizvadītajās epizodēs vairāk darbojās ar ripu. 
Latvijas izlases draudīgs uzbrukums noslēdzās ar Roberta Bukarta pazaudētu ripu uz zilās līnijas. Kovaļčuks steidza pretuzbrukumā, bet Kulda viņam patraucēja izdarīt daudz bīstamāku metienu. 
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-7Iemetieni: 9-6
Latvija - Krievija 0:1. Noslēdzies 2. periods. 
Gudļevskis perioda izskaņā vēlreiz atvairīja ļoti neērtu metienu. 
Batņa laukuma stūrī izcīnīja ripu un nogādāja to Meijam, kurš meta vārtu tuvējā augšējā stūrī. Georgijevs ar cimdu ripu tvēra. 
Gudļevskis vārtos nospēlēja lieliski, atvairot Kadeikina metienu pēc piespēles gar vārtiem. 
Rihards Bukarts ar veiklu nūjas kustību mainīja ripas lidojuma virzienu un bija tuvu vārtu guvumam. Šai epizodei pieslēdzās arī Marenis, taču arī viņš nebija veiksmīgs. 
Mirkli vēlāk Latvijas hokejisti vēlreiz saasināja situāciju pie Krievijas vārtiem, šoreiz Georgijevs vārtos nospēlēja precīzi. 
Ātrā Latvijas izlases uzbrukumā Meija piespēlēja Cibuļskim, kurš no labas pozīcijas izdarīja metienu garām vārtiem. 
31:25 min. Latvija - Krievija 0:1Aizturētā soda laikā Krievijas izlase turpināja uzbrukt. Pēc Iļjas Kovaļčuka metiena ripa nonāca pie Artjoma Zuba, kurš pārspēja uz ledus guļošo Gudļevski.
Krievijas izlases uzbrucējs Plotņikovs no pašas vārtu priekšas trāpīja pa vārtu stabu. 
Ķēniņš lieliski piespēlēja Daugaviņam, taču aizsargs viņam iesita pa rokām un metiens neizdevās. Barabanovs pēc brīža jau steidza apdraudēt Latvijas izlases vārtus. 
Latvijas izlasei izdevās radīt saspringtu situāciju pie Krievijas vārtiem. Meija uzmeta pa vārtiem, Marenis iesaistījās cīņā, bet ar spēku ripu iedabūt vārtos neizdevās. 
Otrais periods turpinājās diezgan piesardzīgā cīņā, taču Krievijas hokejisti lēnām ieguva pārsvaru laukumā. 
Latvijas izlase periodu sāka vairākumā. Dzierkals raidīja ripu vārtu virzienā, bet neviens komandas biedrs nevarēja ripu ievirzīt vārtos. Turpinājumā vairākums latviešiem nebija tik veiksmīgs. 
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni: 11 - 3; Iemetieni: 8 - 7
20:00 min. Noraidījums Krievijas izlasē. Nails Jakupovs perioda izskaņā iesita Dzierkalam un saņēma noraidījumu. 
Latvija - Krievija 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Krišjānis Rēdlihs saņēma ripu no aizvārtes un meta gar pašu vārtu tālo apakšējo stūri. 
Daugaviņš izdarīja metienu, kad vārtu priekšā bija Ķēniņš, pēcāk metiens izdevās arī Robertam Bukartam. Arī turpinājumā Latvijas izlase vairākumā spēja izveidot labas iespējas, taču vārti vēl netika atslēgti.
12:55 min. Vēl viens noraidījums Krievijas izlasei. Šoreiz krievi pārkāpa skaitlisko sastāvu. 
Biezais izdarīja metienu pa vārtiem, un  Georgijevs ripu atsita. Pēc Latvijas izlases vairākuma spēles gaita izlīdzinājās. 
Pēc vairākuma Ķēniņš izdarīja tālu metienu, redzot, ka vārtu priekšā ir viņa komandas biedri. Nevienam no viņiem neizdevās ripu ievirzīt vārtos. 
Pēc labas izspēles Daugaviņš meta garām vārtiem, tad Indrašis tika pie ripas un meta no uzbrukuma zonas vidus, taču arī bija neprecīzs. Krievijas izlases vārtsargs Georgijevs mirkli vēlāk glāba pēc Ābola metiena uzreiz pēc piespēles. 
5:06 min. Noraidījums Krievijas izlasē. Antons Zlobins noraidīts par sitienu ar nūju
Krievijas hokejistiem nākamajās minūtēs laukumā piederēja pārsvars, un Latvija savā aizsardzības zonā darbojās diezgan veiksmīgi. 
Arī Gudļevskis atvairīja metienu, bet ripa uzlidoja augstu gaisā. Artūrs Kulda ar volejbolista cienīgu sitienu aizsita ripu prom no vārtiem. Mirkli vēlāk Indrašis tika līdz vārtu priekšai, bet viņa mestā ripa ar nūjas neērto pusi lidoja virsū vārtsargam Georgijevam.
Krievijas izlase uzvarēja iemetienā, bet pirmo uzbrukumu izspēlēja Latvija, kad pēc aizsarga uzmetiena Ābols vārtu priekšā centās mainīt ripas lidojuma virzienu. 
Spēle sākusies!
Latvijas izlases vārtos šajā mačā atkal būs Kristers Gudļevskis, bet sastāvā Vitālija Pavlova un Renāra Krastenberga vietā spēlēs Toms Andersons un Elvijs Biezais.
Arī šodien pirms Latvijas un Krievijas izlašu mača spēkojās Latvijas otrā izlase un Igaunija, kas gatavojas pasaules čempionāta pirmās divīzija B grupas turnīram.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-otra-hokeja-izlase-parbaudes-maca-sakauj-igauniju.d?id=51027699
Bobs Hārtlijs pēc vakardienas spēles sacīja, ka uz šo maču būs tikai nelielas izmaiņas, iespējams, tikai viens vai divi hokejisti. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hartlijs-krievija-lika-mums-samaksat-par-kludam.d?id=51023671
Abu komandu pirmajā spēlē trešdien Latvijas izlase bija vadībā ar 2:0, taču pēc tam ielaida četrus vārtus pēc kārtas. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-nenosarga-divu-vartu-parsvaru-un-zaude-krievijai.d?id=51023259
Latvijas hokeja izlase turpina gatavoties pasaules čempionātam, aizvadot otro spēli divās dienās pret Krievijas valstsvienību. Šoreiz abu komandu mačs sāksies pulksten 18.30, jo Krievijas izlasei pēc mača jāsteidzas uz lidmašīnu. 

Source

DELFI Sports

Tags

Hokejs Latvijas hokeja izlase
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form