Latvijas hokejisti reizi iemet kanādiešiem un bez uzvarām dodas uz PČ

Latvijas hokeja izlase otrdien, 1. maijā, "Arenā Rīga" ar vēl vienu zaudējumu noslēdza gatavošanos pasaules čempionātam, ar 1:6 (1:1, 0:3, 0:2) piekāpjoties spēcīgajai Kanādas valstsvienībai.

Tādējādi Latvijas izlase nevienā no deviņām pārbaudes spēlēm nespēja izcīnīt uzvaru, turklāt deviņos mačos gūstot vien astoņus vārtus un ielaižot 38. Tā ir pirmā reize, kad Latvijai pirms pasaules čempionāta neizdodas izjust uzvaras garšu kādā mačā.

Latvijas izlasē vienīgos vārtus guva Rodrigo Ābols, pirmajā periodā ātri vien pēc kanādiešu gūtajiem vārtiem panākot 1:1. Latvijas izlasi "iegāza" otrā perioda sākums, kad piecu minūšu laikā kanādieši trīs reizes pārspēja Kristeru Gudļevski. Gudļevskis vēl divas ripas ielaida trešajā periodā, bet pēdējās deviņās minūtēs viņu nomainījušais Matīss Kivlenieks palika nepārspēts.

Šī bija pēdējā spēle valstsvienības rindās vienam no ilglaicīgākajiem Latvijas izlases spēlētājiem - Mārtiņam Cipulim, kurš izlases rindās aizvadījis 207 mačus. Tādējādi Cipulis nedosies uz pasaules čempionātu Dānijā un viņš nav izturējis konkurenci par vietu sastāvā Boba Hārtlija vadītajā komandā.

Latvijas izlase uz pasaules čempionātu Dānijā dosies 3. maijā, bet pirmais mačs Latvijas valstsvienībai būs 5. maijā pulksten 13:15 pret Norvēģiju.

Detalizētu informāciju un spēļu kalendāru meklējiet portāla "Delfi" speciālajā sadaļā "Hokejs 2018".

Portāls "Delfi" piedāvāja Latvijas un Kanādas spēles teksta tiešraidi.

Hokejs, pārbaudes spēle: Latvija - Kanāda
3. periodā kanādiešiem metienos pārsvars 14:12, bet visā mačā 46:28
Spēles labākie spēlētāji: Koltons Pareiko un Mārtiņš Cipulis, kuram tādējādi tiek izrādīta cieņa par ilgajiem gadiem valstsvienībā.
Pēc spēles svinīgi tiek sveikts Mārtiņš Cipulis, kuram šī bija pēdējā spēle Latvijas izlases rindās. Viņš uz Dāniju nedosies.
Spēle noslēgusiesPēdējās sekundēs viena no lieliskākajām iespējām 3. periodā bija Kalnam, kura metienu atvairīja Makelhinijs.
Latvija turpināja uzbrukumu, Rihardam Bukartam iespējas - reizi viņa metienu bloķē, bet pēc tam ripu tver Makelhinijs.
Vairākumā Latvijai tā arī neizdevās tikt pie metieniem. Kanāda pilnā sastāvā
54:51 min. Latvijai vairākumsPirmais noraidījums spēlē, un tas ir kanādiešiem. 2 minūšu sodu par turēšanu saņem Breidens Šeinss.
Rikošets pie Kanādas vārtiem, bet ripa noslīd gar vārtu stabiņu, neieslīdot vārtos.
Latvija treniņspēlē izmanto vienu "triku" - pārbauda kā darbojas komunikācija ar video treneriem. Hārtlijs pēc Edgara Masaļska ziņas pieprasa video atkārtojumu vārtu guvumā: bija vai nebija aizmugure?Un tiesneši anulē vārtu guvumu! Hārtlijs uzvarēja šajā duelī.
Latvijai vārtsargu maiņa - Gudļevska vietā uz pēdējām 9 minūtēm vārtos stājas Matīss Kivlenieks.
Kanādai neskaita vārtu guvumuKanādas pretuzbrukums un Beilijs raida ripu vārtos starp kājsargiem
Karsums atkal neizmanto iespēju, tad Latvija turpina uzbrukumu.
49:20 min. Latvija - Kanāda 1:6Perfekta kanādiešu saspēle, Hopkinss nonāk viens pats pret Gudļevski un gūst vārtus.https://twitter.com/lhf_lv/status/991348455292461056
Viens no retajiem Latvijas uzbrukumiem 3. periodā, bet Kanādas izlase droši spēlē aizsardzībā un nepieļauj pat mazāko kļūdu.
45:32 min. Latvija - Kanāda 1:5Tiesneši fiksē vārtu guvumu. Pēc rikošeta ripa apstājās uz līnijas, Gudļevskis to neredzēja, bet Pago to iebakstīja vārtos.https://twitter.com/lhf_lv/status/991346659757101058
Tiesneši dodas skatīties, vai ripa pēc rikošeta bijusi Latvijas izlases vārtos.Ripa ieslīdēja vārtos, bet jautājums - vai pirms vai pēc tiesneša svilpes.
Kanādieši cenšas izkobinēties līdz tukšiem vārtiem. Skaisti spēlē kanādieši, bet vai viņi tā spēlēs arī Dānijā? To redzēsim jau pēc dažām dienām. Atgādinām, ka Kanāda ir Latvijas izlases grupā, bet pirmajā spēlē 4. maijā būs Ziemeļamerikas duelis - ASV pret Kanādu.
3. periodā Kanādas izlases vārtos Kempera vietā stājies Kērtiss Makelhinijs.
Fantastiski periodau iesākuši kanādieši, boksa terminoloģijā runājot, "nokautējot" Latviju. Mājinieki izskatās apjukuši un netiek līdzi pretiniekiem.
Perioda pirmajās sekundēs kanādieši varēja palielināt pārsvaru. Gudļevskis brīnumaini glābj.
2. periodā kanādiešu pārsvaru spilgti raksturo metienu skaits - 19:7.... Visā spēlē jau 16:32
Sākas 3. periods
Latvija - Kanāda 1:4. Noslēdzies 2. periods
Latvijai laba iespēja - pēc saspēles Džeriņš meta tukšā vārtu stūrī, bet kāds no kanādiešiem ar nūju bloķē metienu.
Rēdliha metiens bloķēts, bet ripa pēc rikošeta pa gaisu lidoja vārtos. Kempers to pamanīja un paspēja noreaģēt.
Gudļevskis glābj pēc Hopkinsa metiena no dažiem metriem. Makdeivids atdeva filigŗanu piespēli Hopkinsam, kurš bija tieši pret vārtiem.
Latvija sakārtojusi savu spēli un dodas arī uzbrukumā - vienā no retajiem 2. periodā.
Veiksme, vārtu stabs un Gudļevskis šoreiz palīdz Latvijai nezaudēt vēl vairāk ripas.
Latvijas hokeja izlase dažās minūtēs zaudējusi pārliecību, pilnībā nevedas spēle, bet kanādieši to izmanto un "uz vienas slidas" šobrīd apslido mājiniekus.
26:33 min. Latvijas izlase īsā laikā zaudē divus vārtus, 2. periodā ielaistas jau trīs ripas, un Bobs Hārtijs ņem pārtraukumu
26:33 min. Latvija - Kanāda 1:4Vārtu tuvumā Džeriņš zaudēja ripu, seko piespēle uz vārtu otru stabiņu un Pago iemet tukšos vārtoshttps://twitter.com/lhf_lv/status/991334012777107456
Ekblads cenšas pārspēt Gudļevski. Latvijas vārtsargs turpina glābt komandu.
26:05 min. Latvija - Kanāda 1:3Lieliska Kanādas spēlētāju saspēle un Pjērs Luks Dibuā no labās puses iemetiena puses precīzi met vārtu augšējā stūrī.https://twitter.com/lhf_lv/status/991333056454823937
Spēle turpinās lielā tempā, un Latvijas hokejisti turpina šo piedāvāto spēles stilu. Patīkams pārsteigums, ka Latvija tur šādu fiziski ātru cīņu.
21:08 min. Latvija - Kanāda 1:2Latvijas pirmajā uzbrukumā Karsums netrāpa tukšos vārtos un uzreiz nostrādā sporta spēļu nerakstītais likums - Belivjē ar plaukstas metienu trāpa "devītniekā".https://twitter.com/lhf_lv/status/991331358772482049
Sākas 2. periods1. periodā metienos pārsvars kanādiešiem 13:9
Latvija - Kanāda 1:1. Noslēdzies 1. periods
17:59 min. Latvija - Kanāda 1:1Latvija ātri atbild! Miķeļa Rēdliha metiens no zilās līnijas, vārtu priekšā ripas lidojuma virzienu maina Rodrigo Ābols.https://twitter.com/lhf_lv/status/991325924779085824
16:59 min. Latvija - Kanāda 0:1Pareiko spēcīgs metiens no zilās līnijas, vārtu priekšā ripai pieskaras Makdeivids un tā ir vārtos.https://twitter.com/lhf_lv/status/991325182177488896
Laba Latvijas saspēle, Indrašim iespēja, bet tad Džeriņu neitralizē labā situācijā.
Spēcīgs Cibuļska metiens no zilās līnijas, tad ripa atleca vārtu priekšā, bet neviens no mūsējiem klāt netika.
Kanādieši kļūdījās vidējā zonā, labs pretuzbrukums - Indrašis atdod piespēli Džeriņam, bet Kanādu glābj Kempers. un uzreiz līdzīgs izgājiens divi pret vienu aizsargu pie Latvijas vārtiem. Glābj Gudļevskis!
Fantastiku ātrumu un individuālo tehniku rāda kanādieši, kuriem mājinieki īsti netiek līdzi. Gudļevskis iejuties spēlē ar daudzajiem metieniem un droši spēlē. Droši vien atceras 2014. gada ziemas olimpisko spēļu leģendāro spēli...
Pareiko metienu atvaira Gudļevskis, bet vārtu priekšā Švarcs un Šens centās iebakstīt ripu vārtos.
Ābols pie vārtiem stūrī pārtvēra ripu, bet metienu atvaira Kempers.
Kanādieši uzbrūk gluži kā vairākumā, bet Latvija nedomā "sēdēt" aizsardzībā. Labi pretuzbrukumi, vienā no tiem Balinskim bīstams metiens.
Pavlovs labi no laukuma centra aizgāja uzbrukumā, aizsarga aizsegā uzmeta. Kanādiešu vārtsargs Kempers ar plecu glābj savu komandu.
Gudļevskim daudz darba pirmajā minūtēs. Jau pirmās maiņas uzbrukums bija tuvu tam, lai gūtu vārtus. Tad lieliska iespēja Dibuā, kurš met virsū Gudļevskim.
Vairāki Latvijas izlases spēlētāji spēlē ar sev neierastiem numuriem, turklāt nevienam nav uzvārdi uz formām. Tā kā Latvijas izlase ir mājiniece, tad mūsējiem nācās laukumā doties baltajā formā, jo kanādieši ir sarkanā formā. Nepierastākais ir redzēt Mārtiņu Karsumu ar 87. numuru, kas ierasti ir Gintam Meijam. Meija šoreiz neliela savainojuma dēļ nespēlē, bet uz Dāniju viņš varētu doties.
Spēle sākusies
Latvijas vārtus spēles sākumā sargās Kristers Gudļevskis.
Izskanējušas valstu himnas. Bet vēl pirms spēles svinīgs brīdis - Arēnā Rīga 70. gadu jubilejā tiek sveikts izcilais vārtsargs Mihails Vasiļonoks. Tieši viņš veiks simbolisko iemetienu.
Kanādas un Latvijas bruņoto spēku pārstāvji svinīgi ienes Latvijas karogus, tagad skanēs valstu himnas.
Kanādas izlasei šī ir pirmā un pēdējā pārbaudes spēle. Tās rindās lielākā zvaigzne ir Konors Makdeivid, skurš pēdējās divas sezonas kļuvis par NHL rezultatīvāko spēlētāju. Makdeivids būs arī komandas kapteinis šajā spēlē un pasaules čempionātā.Kanādas izlases ģenerālmenedžeri ir savulaik slavenie vārtsargi Martins Brodērs un Šons Burks, bet komandu trenē Bils Pīterss, kurš pirms došanās uz Rīgu kļuva par NHL kluba Kalgari "Flames" galveno treneri. Kanādas izlasē ir arī tādi pazīstami spēlētāji kā Raiens O’Reilijs, kurš ir Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo "Sabres" komandā, Džordans Eberle, Breidans Šens, Ārons Ekblads, Raiens Ņūdžents-Hopkinss un Metjū Barzals. Kanādas izlase kā ierasts ir viena no pasaules čempionāta favorītēm.
Latvijas hokeja izlase šajā pavasarī astoņās spēlēs piedzīvojusi astoņus zaudējumus, gūstot vien septiņus vārtus. Hārtlijs atzinis savu vainu tik zemā rezultativitātē, tomēr neslēpj, ka pārbaudes spēles ir pārbaudes spēles. Tās neko daudz nedod.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hartlijs-es-uznemos-atbildibu-par-negutajiem-vartiem.d?id=49972799
Latvijas hokeja izlase šajā pavasarī pārbaudes spēlēs nepriecina. Zaudējumi ir zaudējumi, bet komanda ar grūtībām gūst vārtus.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-atkal-zaude-sveicei.d?id=49980551
Latvijas izlases rindās šovakar būs Vācijas vicečempions Rihards Bukarts, bet nebūs divu "šveiciešu" Ronalds Ķēniņš un Elvijs Merzļikins. Pārējais sastāvs ir tuvu optimālajam, bet tikai jau Dānijā valstsvienībai pievienosies viens no Latvijas jaunajiem talantiem Rūdolfs Balcers.
Latvijas hokeja izlase 1. maija svētku dienā aizvada savu pēdējo spēli pirms 2018. gada pasaules čempionāta. Pretiniekos ir pērnā gada sudraba medaļniece, 2015. un 2016. gada pasaules čempione Kanāda.Spēles sākums pulksten 17:00.