Latvijas hokejisti sagādā vēl vienu pārsteigumu un dramatiski zaudē čehiem

Latvijas hokeja izlase savā otrajā spēlē pasaules čempionātā sestdien, 7. maijā, tikās ar Čehijas valstsvienību un sagādāja vēl vienu pārsteigumu, atņemot punktu arī A grupas līderiem un piedzīvojot zaudējumu tikai pēcspēles metienos. Spēle noslēdzās ar rezultātu 4:3 (2:0, 0:1, 1:2, 0:0, 1:0) Čehijas labā.

Mača sākumā čehiem izdevās uzspiest savu spēles tempu un ātri gūt vārtus. Jau septītajā minūtē pēc diviem precīziem Tomāša Plekaņeca raidījumiem rezultāts bija 2:0 čehu labā, taču spēles turpinājumā Latvijas izlase spēja saņemties un radīt čehiem cienījamu pretsparu.

Aktīvā mūsējo spēle ļāva pabeigt otro periodu kā uzvarētājiem - Roberts Bukarts guva vienīgos vārtus šajā trešdaļā, samazinot Čehijas pārsvaru līdz minimumam.

Pateicoties Edgara Masaļska pārliecinošajai spēlei vārtos, mūsējie drošāk sāka iet uzbrukumos, īpaši pirmā maiņa, kas noveda pie rezultāta izlīdzinājuma trešā perioda vidū. Latvijas komandai spēlējot skaitliskajā vairākumā, Zemgus Girgensons pirmais bija klāt pie čehu vārtsarga Pāvela Francūza atsistās ripas un raidīja to vārtos - 2:2. Pēc nepilnām 10 minūtēm Miķelis Rēdlihs izvirzīja vadībā Latvijas izlasi un sāka izskatīties, ka čehi varētu arī palikt bez punktiem šai mačā.

Taču pēdējā spēles minūtē izcili veiksmīgi un precīzi augstu lidojošu ripu vārtu priekšā pielaboja Mihals Repiks, un tā pāri Masaļska elkonim ieidoja vārtos - 3:2. Atlikušajā laikā un arī pagarinājumā neviena no komandām uzvaras vārtus neguva, un spēlei bija jānoslēdzas ar "bullīšiem". Tajos veiksmīgāki bija čehi, Lukašam Kašparam gūstot uzvaras vārtus.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija-Čehija
Latvijas hokejistiem sestdien pasaules čempionātā otrā spēle. Pretinieks - labi zināmā Čehija.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejistu-nakama-pretiniece-krieviju-un-znaroku-sausa-atstajusi-cehija.d?id=47407387
Vakar Latvija sagādāja maziņu pārsteigumu, cienījami spēlējot pret spēcīgo Zviedriju un piekāpjoties tikai pagarinājuma pēdējā minūtē.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-ar-skaistu-speli-tikai-pagarinajuma-piekapjas-zviedrijai.d?id=47404951
Latvijas un Čehijas līdzšinējie dueļi pasaules čempionātos 1932. gada 15. marts, Berlīne (Eiropas čempionāts) 0:7 (0:3, 0:2, 0:2) 1939. gada 4. februāris, Cīrihe 0:9 (0:3, 0:3, 0:3) 2000. gada 11. maijs, Sanktpēterburga 1:3 (0:0, 1:3, 0:0) 2002. gada 2. maijs, Jenčēpinga 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) 2004. gada 24. aprīlis, Prāga, 1:3 (0:3, 0:0, 1:0) 2006. gada 5. maijs, Rīga 1:1 (1:1, 0:0, 0:0) 2010. gada 17. maijs, Manheima 1:3 (0:0, 0:2, 1:1) 2011. gada 30. aprīlis, Bratislava 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) 2012. gada 10. maijs, Stokholma 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) 2015. gada 2. maijs, Prāga 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Latvijas izlases treneri šim mačam vārtsarga pozīcijai izvēlējušies Edgaru Masaļski. Pieteikti netiks Jānis Andersons un Aleksejs Širokovs, bet kā 13. uzbrucējs tiks pieteikts Vitalijs Pavlovs. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlases-vartus-maca-pret-cehiju-sargas-masalskis.d?id=47408607
Abu komandu maiņu virknējumi:
Latvijas izlases treneris Ģirts Ankipāns pirms spēles: Čehijas izlase ir ļoti disciplinēta, viengabalaina un spēlē ļoti līdzīgi kā Helsinku "Jokerit", es pat teiktu, ka viņu spēles stils ir viens pret vienu. Pret Krieviju čehi atstāja ļoti labu iespaidu. Ja zviedri ir individuāli nedaudz labāki, tad čehu trumpis ir komandas spēle, jo bija iespaids, ka viņi kopā ir aizvadījuši visu sezonu. Tāpēc mums būs jābūt vēl pacietīgākiem nekā pret zviedriem, un tikpat agresīviem aizsardzībā"
Čehijas treneris Jaroslavs Spačeks: Par Latvijas izlasi nezinām daudz, vakar redzējām viņu spēli pret Zviedriju. Latvijas izlasei ir organizēta aizsardzība, tāpēc sagaidām, ka spēle nebūs viegla. Mēs esam spēcīgi visās pozīcijās. Vakar vēlu beidzām spēli pret krieviem, bet būsim gatavi šai spēlei.
Latvijas izlases treneri spēles pieteikumā atkal sarakstījuši jaunus virknējumus. Visticamāk, būs tāpat kā vakar, kad laukumā darbojās iespēlētās maiņas.
Ķēniņš laužas uz čehu vārtiem, tiek apturēts. Pretuzbrukums, bet arī mūsējie neļauj čehiem tikt līdz Masaļska sargātajiem vārtiem.
Bīstams Kovārža metiens pa vārtiem, Masaļskis ripu atvaira.
Sotnieks iesāk uzbrukumu, pievienojas maiņas biedri, Gints meija nonāk tuvu vārtiem, bet tiek traucēts. Laba izspēle Latvijas izlases izpildījumā.
Tāls metiens, Pāvels Francūzs ripu tver augstu paceltā rokā, iemetiens pie čehu vārtiem. Uzreiz metiens pa vārtiem, Ķēniņš cīnās pie vārtiem, Francūzs ripu pamana pirmais un piespiež pie ledus.
Latvija - Čehija 0:1Ilgi čehu zonā spēlēja mūsējie, bet ripu pārtver Romāns Červenka un čehi dodas pretuzbrukumā,  kura smailē nonāk Tomašs Plekaņecs un pārspēj Masaļski.
Nospēlētas sešas minūtes un čehi ir sākuši ievērojamu presingu. Aizsardzībā noteikumus pārkāpj Māris Beičevskis un Latvija paliek mazākumā.
Latvija - Čehija 0:2Čehi uzreiz nostājas vairākuma izspēlei un Tomāšs Plekaņecs ieraida ripu vārtos.
Teicami nostrādā Miks Indrašis uzbrukumā, apspēlē vairākus čehu spēlētajus, uzbrukumam pieslēdzas partneri, bet ripa tiek zaudēta.
Pirmais periods pusē.
Pirmais noraidījums Čehijai - abu vārtu autors Plekaņecs dodas uz sodīto soliņu par pretinieka turēšanu ar nūju. Latvijas izlasei vairākums.
Neveiksmīgi sākam vairākumu - ripa tiek izsista no zonas, pēc brīža vēlreiz. Neizdodas mūsējiem ieiet čehu aizsardzības zonā. Girgensons izdara vienīgo metienu vairākumā pa vārtiem, Francūzs to atvaira un Čehija ir pilnā sastāvā.
Rodrigo Ābols ar aktīvu spēli nopelna Latvijas izlasei vairākumu.
09:58 Baltkrievija – ASV 0:1.B grupas spēlē vadībā izvirzījās ASV izlase. Perioda vidū Mailss Vūds pēc piespēles meta ripu vārtu apakšējā stūrī.
Daugaviņš uzvar iemetienā, seko labs metiens pa vārtiem, bet teicami nospēlē Francūzs. Šajā vairākumā mūsējiem izdodas ilgāk noturēties pretinieku zonā, tikai reizi ripa to atsāj, taču tikt līdz metienam mūsējiem neizdodas. Čehija spēlē pilnā sastāvā.
Labs pretuzbrukums mūsējo izpildījumā, pacīnās pie vārtiem Rodrigo Ābols un nonāk labā metiena pozīcijā, taču Fancūzs ripu atvaira.
Perioda beigās Latvijas komanda sākusi spēlēt aktīvāk, mulsums pēc ātri zaudētajiem vārtiem izskatās pārgājis.
čehi atbild at spēcīgu Červenkas metienu no tuvas distances, turpina uzbrukumu čehi, Masaļskim ir, ko darīt.
13:38 min. Baltkrievija – ASV 0:2ASV izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā ar tālu metienu, kamēr komandas biedrs nosedza vārtsarga skatu, izcēlās Kriss Vaidmens.
Skan tiesneša svilpe, un par pretinieka - Maksima Širokova - turēšanu ar rokām vēl 2 soda minūtes nopelna Mihals Repiks. Latvijas izlasei vairākums.
Lūst nūja vienam no aizsargiem, uzbrucējs iedod savējo, bet šo situāciju Latvijas izlase neizmanto, turklāt rupji kļūdās un ripa atstāj zonu. Atgriežas pie čehu vārtiem mūsējie, Freibergs izdara labu metienu, to Francūzs atvaira, un skan perioda beigu signāls.
Noslēdzies 1. periods.
Baltkrievija – ASV 0:2. Noslēdzies 1. periods.
Sācies 2. periods.
Otro trešdaļu Latvija iesākk, esot skaitliskajā vairākumā, taču to neizdodas realizēt un Čehija jau ir pilnā sastāvā.
Latvijas izlase tupina uzbrukumu, Meijas maiņa labi pacīnās čehu zonā. Cibuļska metienu pielabo Indrašis, un ripa trāpa pa vārtu pamatni.
Izcili glābj Masaļskis komandu no vārtu zaudējuma bīstamā epizodē pēc Zatoviča metiena.
Latvijas izlase mazākumā, 2 soda minūtes Oskaram Cibuļskim par spēli ar augstu paceltu nūju.
Iejuties spēlē Masaļskis, atvaira divus bīstamus metienus mazākuma sākumā. Mūsējiem izdodas izraidīt ripu no zonas, bet čehi viegli un ātri atgriežas mūsu aizsardzības zonā. Ar spēcīgu plaiukstas metienu Dāvids  Pastrnaks cenšas pārspēt Masaļski, Edgars ripu tver. Sotnieks bloķē nākamo čehu metienu, un atkal spēlē iesaistās Masaļskis, tverot ripu cimdā. Daudz met pa vārtiem čehi šajā vairākumā.
Latvijas izlase spēlē pilnā sastāvā.
Pēc Kolārža metiena Masaļskis tver ripu, un izceļas neliela pagrūstīšanās pie mūsu vārtiem.
Spēle rit ļoti augstā tempā, nemaz nešķiet, ka čehiem bija vēlā spēle vakar...
Girgensons tiek apturēts netālu no vārtiem ar iespaidīgu spēka paņēmienu, viss noteikumu robežās.
Ābols iedod labu piespēli Daugaviņam, Kaspara metiens ir neprecīzs. Siksna izdara spēcīgu metienu, pēc tam Bukarts. Perioda vidū ļoti aktīvi spēlē mūsējie.
22:13 min. Baltkrievija – ASV 0:3.Dilans Larkins izmanto savas komandas piecu minūšu vairākumu pēc Iļjas Šinkeviča 5+20 minūšu noraidījuma. Larkins tika pie ripas pēc sava neprecīzā metiena, ar otro mēģinājumu būdams precīzs.
Bīstams pretuzbrukums čehu dueta izpildījumā, Masaļskis precīzi nostrādā ar nūju, izsitot ripu.
Bičevska metienu atsit Francūzs, uzreiz pretuzbrukumā metas čehi un Masaļskis arī tver ripu. Labi strādā abu komandu vārtsargi.
Laba piespēle Jerofejeva izpildījumā uz laukuma vidu Sotniekam, neizdodas uzķert ripu Kristapam.
Jarušeks iziet viens pret vienu ar Masaļski - ļoti labi ar nūju nostrādā mūsu vārtsargs, aizsedzot sprauju kājsargos.
27:10 min. Baltkrievija – ASV 1:3Baltkrievija vairākumā no savas zonas sāka ātru uzbrukumu, un pēc Andrejs Stepanova piespēles Džefa Pleta metiens no pretinieku aizsarga nūjas slīd ASV vārtos.
Vēl viens Ginta Meijas izgājiens uz vārtiem, viņa metiens tiek bloķēts.
Kulda un Kempnijs saķeras pie Francūza vārtiem, nekas nav pret mūsu jaunajam uzbrucējam pavīstīt dūres. Noraidījumi neseko.
Latvija turpina ofensīvu - Daugaviņš met, trāpa pa vārtu stabiņu.
Latvija - Čehija 1:2 Skaists, ātrs uzbrukums Latvijai un ļoti skaisti vārti Roberta Bukarta izpildījumā pēc Andra Džeriņa piespēles.
Ronalds Ķēniņš pamatīgi "ielīmē" apmalē bijušo Rīgas "Dinamo" spēlētāju Tomāšu Kundrāteku, kurš saļimst pie borta. Uz ledus asinis un Ķēniņam šī spēle ir beigusies, izskatās, ka Kundrātekam arī - piespiedis pie sejas asiņainu dvieli, čehu aizsargs dodas uz ģērbtuvēm.
28:09 min. Baltkrievija – ASV 1:4. ASV skaisti izspēlē savu uzbrukumu un Noā Hanifins izdara precīzu metienu, atjaunojot trīs vārtu pārsvaru.
Smagas piecas minūtes mazākumā Latvijai otrā perioda beigās...
Čehi sāk vairākuma izspēli, bet izdodas mūsējiem izsist ripu no zonas, tad vēlreiz, un mūsējiem pat izsodas uzbrukums. Francūzs Girgensona metienu atvaira un ripa apstāju laukumu, kas nozīmē, ka iemetiens ir pie čehu vārtiem. Sekundes rit...
Divas minūtes izturētas... Ripa trāpa Masaļskim pa ķiveri, tiesnesi to nepamana, bet pēc brīža nosvilpj pauzi. Neliels vērtīgs atelpas brīdis, kamēr mūsu vārtsargs sakārto ekipējumu un atgūstas.
Labi spēlē aizsardzībā mūsējie, bet spēki iet mazumā, ļoti intensīvi strādā čehi, Meijam izdodas izraidī ripu no zonas un var izdarīt maiņu.
Noslēdzies 2. periods.
34:25 min. Baltkrievija – ASV 1:5. Kārtējo vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Ostons Metjūzs.
38:12 min. Baltkrievija – ASV 2:5Andrejs Stass izmanto nesaprašanos amerikāņu starpā, pirmais tika pie ripas un atguva vienus vārtus.
Baltkrievija – ASV 2:5. Noslēdzies 2. periods.
Sācies 3. periods.
Latvija šo periodu iesāk mazākumā, vēl 55 sekundes jāiztur. Galviņš nobloķē Plekaņeca metienu un Latvija ir pilnā satāvā.
Īsi bija prieki - Latvijai skaitliskā sastāva pārkāpums mirklī, kad laukumā var doties piektais spēlētājs...
Latvijas izlase mazākumā un čehi turpina "apšaudīt" mūsu vārtus. Galviņš bloķē metienu, ripa sāpīgi trāpa viņam pa sāniem, bet Guntis iztur maiņu līdz galam.
Kundrāteks spēlē tomēr atgriezies.
Izdodas Latvijas izlasei izturēt mazākumu un uzreiz izveido labu pretuzbrukumu mūsējie, Sotniekam neizdodas aiztiepties līdz ripai. Bīstams pretuzbrukums Pasternaka izpildījumā, Masaļskis spēlē teicami.
Bukarts izdara labu piespēli Džeriņam, neizdodas Andrim ripu apstrādāt. Labs uzbrukums būtu sanācis.
Šajā periodā metienu attiecība ir 6-0 čehu labā, kas ir saprotams, viņi ilgi spelēja vairākumā.
Ļoti ātri atgriežas aizsardzībā čehi - visi uzbrukumi, kas mums sākas trijatā pret diviem pretiniekiem, spēlei nonākot čehu zonā, čehi jau ir visi kopā.
Lukašs Kašpars dodas uz sodīto soliņu - Latvijas izlase vairākumā.
Latvija - Čehija 2:2Rodrigo Ābols met pa vārtiem, Francūzs ripu atsit sev priekšā un Zemgus Girgensons to zibenīgi "iešauj" vārtos.
Trešais periods pusē.
Čehi ļoti nikni metas uzbrukumā, taču mūsējiem izdodas ripu atgūt un doties pasaimniekot čehu aizsardzības zonā. Kļūdās mūsējie uz nomaiņu, bet neizmanto šo situāciju čehi.
Čehi spēlē, it kā būtu vairākumā, bet mūsējie labi spēlē aizsardzībā, īpaši Kristaps Sotnieks bīstamā epizodē pie vārtiem, un arī Masaļskisripu piespiež pie ledus.
Siksna ar spēcīgu metienu mēģina pārspēt Francūzu, mūsu pirmā maiņa iespiedusi čehus savā zonā.
Latvijas izlase izskatās svaiga, mūsējie demonstrē ātru, aktīvu spēli. Rēdliha maiņa divreiz izdara metienus pa vārtiem. Miķelis Rēdlihs nedaudz trāpa pa rokā Francūzam, kurš bija piespiedis ripu pie ledus un zolīdi atvainojas.
Piecas minūtes atlikušas pamatlaikā.
49:28 Baltkrievija – ASV 3:5 Baltkrievijas izlasei bija divu vīru vairākums, kurā Dmitrijs Korobovs izdarīja precīzu metienu, neapturot Sergeja Kosticina piespēli.
Atkal labs uzbrukums Ābola un Girgensona izpildījumā, bet uzreiz bīstams pretuzbrukums pēc Galviņa kļudas, taču mūsējiem izdodas to "neitralizēt".
Latvija - Čehija 3:2Pie apmales Bukarts iegūst ripu, piespēlē Džeriņam, kurš piespēlē Miķelim, un Rēdlihs precīzi iemet ripu vārtos.
Latvija - Čehija 3:3Tomēr neizdodas noturēt pārsvaru mūsējiem, pielabi lidojošu ripu vārtu priekšā Mihals Repiks un Masaļskis ir bezpēcīgs.
Spēles pamatlaiks noslēdzies.
Baltkrievija – ASV 3:6Ātrā pretuzbrukumā Ostons Metjūzs vēlreiz atjauno trīs vārtu pārsvaru ASV izlasei, metot vārdu stūrī un padarot baltkrievu izredzes uz atspēlēšanos pavisam niecīgas.
Sākas pagarinājums.
Izdodas uzvarēt mūsējiem iemetienā, bet čehi atgūst ripu.
Červenka met no šaura leņķa, Masaļskis ripu atvaira. Pirmajā minūtē dominē čehi.
Baltkrievija – ASV 3:6. Spēle noslēgusies.
Pēc Repika metiena Masaļskis ripu tver padusē un saļimst uz ledus Spēle tiek apturēta, līdzjutēji skandē "Edgar, Edgar", pie mūsu vārtsarga piesteidzas ārsts, izmanto ožamo spirtu, un viss ir kārtībā.
Presingo čehi, bet izdodas arī mūsējiem tikt līdz pretinieku vārtiem, gan apdraudējums ir mazāks.
Daugaviņa maiņa aizskrien uzbrukumā trijatā pret diviem čehiem, bet neizdodas Girgensonam uztver piespēli.
Sotnieks ar Jržābeku nedaudz pagrūstās aiz mūsu vārtiem, kad ripa ir atstājusi laukumu.
Latvija pieprasa 30 sekunžu pārtraukumu. Pagarinājumā atlikusi pēdējā minūte...
Bīstams pie vārtiem bija Kundrāteks, bet izdodas mūsējiem atņemt ripu, nu jau izmisīgi cīnās Latvijas izlase par katru metru savā aizsardzības zonā.
Noslēdzies pagarinājums, un spēle turpinās ar "bullīšiem".
Lukašs Kašpars pirmais sāk pēcspēle metienu sēriju - ripa ir vārtos.
Latvijas izlasē Rodrigo Ābols - Francūzs ripu tver cimdā.
Jans Kovāržs Masaļski nepārspēj!
Kaspars Daugaviņš skaisti nomāna Francūzu, bet trāpa pa vārtu stabiņa pamatni!
Petrs Koukals netrāpa vārtos!
Bukartam ripa noslīd no nūjas, nesanāk metiens un šī spēle ir zaudēta...
Labākais Latvijas izlasē šai spēlē - Edgars Masaļskis, Čehijas izlasē - divu vārtu autors Tomašs Plekaņecs.
Latvijas izlasei jau otrajā spēlē pēc kārtas ir izdevies iegūt kopvērtējuma punktu pret specīgiem pretiniekiem. Svētdien, 8. maijā, mūsu komandai ir brīvdiena; nākamo maču aizvadīsim pirmdien, tiekoties ar mājinieci, Krievijas izlasi. Viņiem otrā čempionāta spēle būs svētdien pret Kazahstānu.
Latvija - Čehija 3:4 (0:2, 1:0, 2:1, 0:0, 0:1)Vārtu guvēji: Roberts Bukarts (35:26), Zemgus Girgensons (48:20, vair.), Miķelis Rēdlihs (57:41)  - Tomāšs Plekaņecs (03:33, 06:23, vair.), Mihals Repiks (59:01), Kašpars Lukašs (65:00)Noraidījumi: Māris Bičevskis (2 min., 05:40), Oskars Cibuļskis (2 min., 24:15), Ronalds Ķēniņš (5+20 min., 36:07), komandas  sods (2 min.,  41:16) - Tomašs Plekaņecs (2 min., 09:22), Mihals Repiks (2 min., 13:06, 2 min., 18:55)Metieni pa vārtiem: 25 - 39