Latvijas izlase Holivudas cienīgā trillerī izstājas no pasaules čempionāta

Latvijas hokeja izlase otrdien, 16. maijā, pasaules čempionāta priekšsacīkšu pēdējā un izšķirošajā spēlē notikumiem bagātā trillerī ar rezultātu 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās mājiniecei Vācijai un astoto gadu pēc kārtas neiekļuva ceturtdaļfinālā.

Pēdējo reizi Latvijas izlase ceturtdaļfinālā spēlēja 2009. gadā, kad pasaules čempionātā Šveicē izdevās izcīnīt septīto vietu, kas ir atkārtots labākais sasniegums valstsvienībai šajā turnīrā.

380

Līdz ar to Latvijas izlasei neizdevās revanšēties Vācijai par neveiksmi 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijā, izšķirošajā mačā Latvijai zaudējot ar 2:3.

Abām komandām pirms spēles bija pa deviņiem punktiem, tādējādi Ķelnes grupā pēdējo ceturtdaļfināla ceļazīmi iegūtu tikai šī dueļa uzvarētājs. Pasaules čempionāta rīkotāji bijuši gluži vai pareģi, jo Latvijas un Vācijas hokeja izlase sarūpēja sen neredzētu drāmu hokejā. Latvijas izlase spēles gaitā atspēlējās no 0:2, izvirzījās vadībā, bet Vācija pēdējās sekundēs izrāva neizšķirtu. Dramatisma pilnais pagarinājums noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet pēcspēles metienos Vācija uzvaru guva tikai ar vienu vienīgu - un pēdējo - izgājienu.

Vācijas izlase vētraini sāka izšķirošo spēli, dominējot laukumā pirmās 20 minūtes, kuru laikā Latvijas hokejisti izarīja vien četrus metienus. Latvija izturēja mājinieku ofensīvu, un otrais periods aizritēja daudz līdzīgākā cīņā. Latviju otrajā periodā "iegāza" spēles 32. minūte, kuras laikā tika zaudēti divi vārti - vairākumā vārtu priekšā Davidam Volfam nolūza metiens, taču ripa ieslīdēja vārtos, bet pēc 27 sekundēm Deniss Zeidenbergs pirmais bija pie atsistās ripas un panāca 2:0.

Vēlāk video atkārtojumā bija spilgti redzams, ka Vācijas pirmo vārtu guvumu nevajadzēja skaitīt, jo uzbrukuma sākumā ripa diezgan pamatīgi bija atstājusi Latvijas zonu. Tiesneši gan šo noteikumu pārkāpumu nefiksēja, un arī Latvijas izlase neprotestēja pret rupjo soģu kļūdu, kas ietekmēja mača gaitu.

Latvija nesalūza pēc šī šoka un līdz perioda beigām atguvās, priekšpēdējā minūtē beidzot gūstot arī vārtus. Kristaps Sotnieks ar labu piespēli pretinieku zonā ieveda Gunāru Skvorcovu, kurš pēc neliela reida ar plaukstas metienu riadīja ripu vārtos.

Izlīdzinājumu 2:2 Latvija panāca 49. minūtē pēc Jāņa Sprukta aktīvas darbības vārtu priekšā. Pieredzējušais uzbrucējs izmisīgi stūma ripu uz priekšu, un tā, atsitoties pret vārstarga Patrika Grubauera kājsargiem, ieslīdēja vārtos. Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija sodīja Vāciju par pārkāpumu, un vairākumā Andris Džeriņš veiksmīgi pielaboja Uvja Balinska metienu no zilās līnijas.

Vācijas izlase izglābās vairākumā 33 sekundes pirms pamatlaika beigām, nomainot arī vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Lielā burzmā vārtu priekšā pie staba pirmais pie ripas bija savulaik Rīgas "Dinamo" nevajadzīgais Fēlikss Šucs, panākot 3:3. Pagarinājumā liels pārsvars bija Latviaji, bet lieliskas iespējas neizmantoja Kaspars Daugaviņš, Miks Indrašis un Zemgus Girgensons. Pēcspēles metienos mača uzvarētājs izšķīrās pēdējā metienā: pirms tam nevienam hokejistam neizdevās pārspēt vārtsargu, bet Vācijas izlases rindās izgājienu realizēja Frederiks Tifels, ripu izslidinot starp Merzļikina kājsargiem.

Pasaules hokeja čempionāts: Latvija - Vācija
Līdz ar to portāls "Delfi" noslēdz šo dramatisma pilno vakara tiešraidi. Latvijas izlase sen nebija pulcējusi tādu līdzjutēju atbalstu un izpelnījusies simpātijas. Sekojiet līdzi informācijai, portāls "Delfi" informēs par Latvijas izlases atgriešanos Rīgā!
Latvija - Vācija 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0 0:1) Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 30 (4+11+8+7+0) - 41 (19+9+11+1+1)Soda minūtes: 8 (4+2+2+0) - 6 (0+4+2+0)Uzvarēti iemetieni: 35 (8+12+10+5) - 35 (11+9+12+3)
Līdz ar to Latvijas hokejisti vienu no pēdējo gadu labākajiem turnīriem noslēdz 10. vietā.
Latvijas izlases rindās par turnīra labākajiem atzīti Merzļikins, Džeriņš un Cibuļskis
Latvijas izlasē par labāko atzīts Merzļikins, bet vāciešiem - Fēlikss Šucs, kurš izlīdzināja rezultātu. Bijušais Rīgas Dinamo spēlētājs....
Latvija - Vācija. Pēcspēles metienu sērijaSāk Latvija0:0 Indrašis - nepārspēj Brubaueru0:0 Kahuns - Elvis glābj0:0 Daugaviņš - eleganti, bet Grubauers glābj0:0 Draizaitls - izvēlas mest, bet Elvis glābj0:0 Roberts Bukarts - Grubauers tver0:1 Tifels- izslidina ripu starp kājām ElvimLatvija zaudē un izstājas no pasaules čempionāta
Pēc vēl viena iemetiena oficiāli noslēdzies pagarinājums
Pagarinājums tomēr nav beidzies. Komandām jāizspēlē 1 sekunde!
Tagad pēc ledus uzkopes sekos pēcspēles metieni. Sākumā trīs metieni. Ja tad vēl rezultāts neizšķirts, tad līdz pirmajai kļūdai.
Noslēdzies pagarinājumsGrubauers teicami spēlē pēc Galviņa metiena!
Bukartam labs metiens, tad ripu izdodas pieturēt zonā un ofensīva beidzas ar vēl vienu Bukarta metienu. Pagarinājumā labs pārsvars Latvijai, bet rezultāts nemainās. Vēl tikai 7 sekundes.
Pagarinājumā vēl 1 minūte
Girgensons izlauzās pa kreiso malu, bet glābj Grubauers.
Nospēlētas 2 minūtes, vēl 3 minūtes. Pagaidām ilgākais un nervozākais pagarinājums šajā turnīrā!
Latvijai iestrādāts uzbrukums - Daugaviņš slidinājās savā zonā, atdeva piespēli Džeriņam un pats uzņēma ātrumu. Džeriņš atdeva piespēli Daugaviņam, bet Latvijas kapteinis uzlido virsū vārtsargam.
Latvija - Vācija 3:3. Sācies pagarinājums
Latvija - Vācija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks
59:27 min. Latvija - Vācija 3:3Vācija pēdējiem spēkiem izmisīgi pamanās trāpīt vārtos. Merzļikins kaut kā atvaira metienu, tad vēl vienu, bet ripu burzmā pamana Šucs un ieraida vārtos
Vācija maina vārtsargu
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
57:54 min. Latvijai mazākumsKulda bloķē metienu, burzma, ripa kaut kur zem Kuldas, bet tiesneši piešķir sodu Kuldam - par spēles laika vilcināšanu
Hauzers mazākumā cīņā tika līdz metienam un bīstami raidīja ripu. Par laimi, pāri vārtiem.
56:08 min. Latvija - Vācija 3:2Latvija realizē vairākumu! Pēc Balinska metiena no zilās līnijas Džeriņš pieliek nūju un ripa vārtos!
55:19 min. Latvijai vairākumsErhofs zaudē duelī ar Meiju un klupina Latvijas uzbrucēju
Kanāda - Somija 5:2. Spēle noslēgusies.
Pēc spēka spēles pie apmales ar sāpēm laukumu atstāj Ķēniņš un Plahta.
Pamatlaikā atlikušas nepilnas 7 minūtes
Pēc Ķēniņa metiena pie ripas varēja tikt Girgensons, bet viņu bloķē. Tiesneši sodu nesaskata. Tad Balinskim labs metiens, Grubauers tver ripu.
Vācija sāk lielāku ofensīvu un negrib visu atlikt uz pagarinājumu vai pēcspēles metieniem. Latvijai tā var rasties iespējas pretuzbrukumiem.
48:22 min. Latvija - Vācija 2:2Sprukts atjauno Latvijai cerību! Vārtu tuvumā saņēmis piespēli no Indraša, Sprukts kaut kā ripu paslidina vārtu virzienā, kur Grubauers to nepamana, un ripa ieslīd vārtos no kājsarga
Pēc Ēliza metiena ripa no apmales atlec bīstami vārtu priekšā, bet aizsargi "notīra" vārtu priekšu.
Vācu pirmo vārtu guvumu nevajadzēja skaitīt - video atkārtojumā redzams, ka ripa bija atstājusi zonu, pēc kā turpinājās uzbrukums un vārtu guvums. Tiesneši epizodi nogulējuši.
Un jau 10. sekundē Vācija varēja gūt vārtus - nepieskatīts vārtu priekšā Ehlizs, bet Merzļikins ar ķiveri atvaira metienu.
Latvija - Vācija 1:2. Sācies 3. periods
40:34 min. Kanāda - Somija 5:2Mets Dišenē saņem piespēli pie Kanādas aizsardzības zonā un aizskrien pāri visam laukumam līdz Sateri vārtiem un pārspēj somu vārtsargu.
Kanāda - Somija 4:2. Sākas 3. periods.
Latvija - Vācija 1:2. Statistika pēc 2. perioda Metieni pa vārtiem: 15 (4+11) - 28 (19+9) Soda minūtes: 6 (4+2) - 4 (0+4) Uzvarēti iemetieni: 21 (6+15) - 19 (10+9)
Latvija - Vācija 1:2. Noslēdzies 2. periods
38:42 min. Latvija - Vācija 1:2Skvorcovs gūst savus pirmos vārtus pasaules čempionātos! Saņēmis piespēli no Sotnieka, Skvorcovs pēc neliela dribla aizsarga aizsegā met devītniekā
Daugaviņš tieši pretī vārtiem saņēma piespēli, bet nolūst metiens.
18 797 skatītāju Ķelnes arēnā!
Ķēniņš saņēma lielisku piespēli pie vārtiem, bet ripa no vācu aizsarga nūjas uzspurdz gaisā un garām vārtiem.
Kanāda - Somija 4:2. Noslēdzies 2. periods.
Bičevskis ar muguru pret vārtiem trāpa pa vārtu stabu.
Pēc spēka spēles sāpīgi apmalē ielido Girgensons. Sabres uzbrucējs gan pieceļas un turpinās spēli.
36:51 min. Kanāda - Somija 4:2Brīvs un nepiesegts Ate Ohtamā ar ļoti spēcīgu, tālu metienu no zonas līnijas pārspēj Pikāru. Pēc kanādiešu intensīvā perioda sākuma somi atkal sapurinājušies.
Grubauers neticami ar nūju izsit vārtos lidojošo ripu!
32:13 min. Latvijai vairākumsVārtu autors Volfs ar nūju iebrauc sejā Spruktam.
31:29 min. Latvija - Vācija 0:2 Kinka vieglu metienu atvaira Merzļikins, bet ripa nokļūst tieši uz nūjas nepiesegtajam Denisam Zeidenbergam - un 0:2.
31:02 min. Latvija - Vācija 0:1 Merzļikins atvaira metienu no zilās līnijas. Ripa atlec vārtu priekšā, kur to uztver Volfs. Vācu hokejistam nolūst metiens, bet tas tieši palīdz gūt vārtus
29:29 min. Latvijai mazākumsLatvija uzreiz paliek mazākumā. Kulda saņem sodu par klupināšanu, ko gan veica Bļugers.
Rihards Bukarts aizslidoja aiz vārtiem un asi piespēlēja uz vārtu priekšu, kur Girgensonam nesanāca metiens. Vācija pilnā sastāvā
Vācija aizskrēja pretuzbrukumā, bet tad Latvija aizskrēja trīs pret vienu. Grubauers glābj ar plecu. Nākamajā epizodē Girgensons aizsniedzas līdz ripai vārtu priekšā, bet atkal teicami spēlē Grubauers.
Pēc Roberta Buklarta metiena Grubauers pazaudēja ripu, bet aizsargi izsit to laukumā.
28:09 min. Kanāda - Somija 4:1Pēc spēcīga Maika Matesona metiena ripa, atsitusies pret apmali, atlec pie somu vārtiem, kur to acīgi pamana Graidens Points un palielina Kanādas pārsvaru līdz trim vārtiem. Pointam šie ir ceturtie vārti turnīrā.
Vācijas hokejisti pirms iemetieniem vilcinās ar sastāva maiņu. Gaida, kad Latvijas hokejisti dosies laukumā, lai izpētītu, kurus sūtīt laukumā,
27:22 min. Latvijai vairākumsPēc iemetiena Millers bloķēja Meiju, neļaujot viņam tikt pie ripas. Tiesnesis bija blakus un piešķir sodu vācietim
Latvijas uzbrukums, ripa bija vārtu priekšā, kur to paspēj tvert Grubauers. Pirmie asumi pie Vācijas vārtiem, hokejisti apmainās ar sitieniem.
Draizaitls pie tālā staba pamanīja Reimeru, kurš, par laimi, aizmeta garām tukšam stūrim.
Rihards Bukarts ātrumā iegāja pretinieku zonā un pamanījās tikt līdz vārtu priekšai, bet tur viņu atbruņoja.
Latvijas izlasei izdevās uz ilgāku laiku iespiest pretiniekus zonā un neļaut viņiem nomainīties. Tomēr līdz labam momentam Latvija netika.
Nervozi sākusies 2. trešdaļa. Viena piespēle Latvijas vārtu priekšā bija bīstama, bet ripa aizslīdēja gar vārtu stabu.
Kanāda - Somija 3:1. Sācies 2. periods.
Latvija - Vācija 0:0. Sācies 2. periods
Latvija - Vācija 0:0. 1. perioda statistika Metieni pa vārtiem: 4 - 19 Soda minūtes: 4 - 0 Uzvarēti iemetieni: 6 - 10
Kanāda - Somija 3:1. Noslēdzies 1. periods.
Latvija - Vācija 0:0. Noslēdzies 1. periods
Merzļikins! Latvijai pajuka aizsardzība un divas reizes izcili nospēlē Merzļikins. Tad Elvis tver ripu un atkal asumi vātru priekšā.
Sprukts bija labā pozīcijā pretī vārtiem, bet metiens garām vārtiem.
Džeriņš uzmeta no zilās līnijas, un tas bija tikai ceturtais Latvijas metiens pa vārtiem.
Latvijas hokejistiem pirmo reizi spēlē sanāk presingot pretinieku un vācieši nedaudz apjūk, saspēle vairs nevedas. Latvija uz brīdi bija ilgāk pretinieku zonā, kas notika pirmo reizi mačā.
13:45 min. Kanāda - Somija 3:1Vēl viens ļoti ātri realizēts vairākums kanādiešu izpildījumā. Saspēli noslēdz Mičs Marners, raidot ripu vārtos no tuvas distances. Viņam šie otrie vārti spēlē un čempionātā.
Ehlizs negaidīti uzmeta un trāpīja pa vārtu pārliktni.
Pagaidām spēle rit pēc Vācijas spēles stila. Latvija pagaidām reti tiek pretinieku zonā, bet tas izskaidrojams arī ar diviem noraidījumiem, kas bijuši spēles sākumā.
Latvija pilnā sastāvā
Vācija nomētā Merzļikinu vairākumā. Pēc vēl viena metiena Merzļikins atvaira ripu, aizsargi "notīra" vārtu priekšu un Merzļikins piespiež ripu. Pirmie lielāki asumi pie Elva vārtiem, bet tiesneši sodus nepiešķir.
Latvijai mazākumsSkvorcovs atstāj otro reizi mačā Latviju mazākumā.
Divi bīstami momenti Merzļikina vārtu priekšā, bet izdodas ripu dabūt tālāk no vārtiem.
Latvija pilnā sastāvā, bet Vācija turpina ofensīvu. Mazākuma beigās Merzļikins teicami atvaira metienu un neļauj pretiniekiem izvērsties vārtu priekšā.
Burzma Latvijas vārtu priekšā, Merzļikins, guļot uz ledus, pamana ripu un to savāc.
Latvijai ir piektais labākais mazākums šajā čempionātā. Bet Vācijai sestais labākais vairākums.
04:06 min. Kanāda - Somija 2:1 Astoņas sekundes bija vajadzīgas kanādiešiem lai realizētu vairākumu. Ar ļoti spēcīgu metienu Kanādu vadībā izvirza Koltons Paraiko.
3:41 min. Latvijai mazākumsBļugeram noraidījums par pretinieka turēšanu uzbrukuma zonā.
02:46 min. Kanāda - Somija 1:0Ātrs pretuzbrukums kanādiešu izpildījumā, Mičs Marners nomāna pretinieku, iepauzē un, slaidi slīdot atmuguriski, met ripu pāri Harija Sateri cimdam.
03:08 min. Kanāda - Somija 1:1Zibenīgs uzbrukums pēc iemetiena centrā Somijas izlases izpildījumā, Mārners "pazaudē" pretinieku ar ripu, Pikārs izslido pārāk tālu no vārtiem un Jani Lajunens izlīdzina rezultātu.
Vācijas hokejisti pie pirmās iespējas met uz vārtiem, cerot uz rikošetu vai atvairīto ripu vārtu priekšā. Latvija savukārt uzbrukumā spēlē tuvāk vārtiem un aizsegt vārtsargam redzamību.
Latvija - Vācija. Spēle sākusies
Vācijas izlases galvenais treneris Marko Šturms: Latvieši grib mums revanšēties, jo mēs aizšķērsojām viņiem ceļu uz olimpiskajām spēlēm. Komanda pēc Boba Hārtlija pievienošanās ir kļuvusi disciplinētāka un vairāk piespiež pretiniekus kļūdīties
Atgriežoties pie līdzjutēju skaļi apspriestās epizodes Latvijas un Krievijas spēlē, kas gan neizšķīra mača likteni – par strīdīgo vārtu guvumu. Latvijas hokeja izlases vadība pēc zaudējuma Krievijai esot sūdzējusies par tiesāšanu IIHF vadībai. Ar video atkārtojumu analīzi IIHF esot atzinusi, ka tiesneši kļūdījušies. Turklāt ne tikai otro Krievijas vārtu guvumā, bet arī citās epizodēs. Tā “LMT Straumes” tiešraidē pirms šī vakara spēles pavēstīja bijušais izlases spēlētājs, šobrīd trenera amatā strādājošais Oļegs Sorokins.
Latvijas un Vācijas duelim "uguni" piedod savstarpējo rēķinu kārtošana. Pērn septembrī Vācijas hokejisti Rīgā aizlika kāju priekšā Latvijas izlasei ceļā uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tagad abāk komandām izšķiroša spēle - bet jau Ķelnē!https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/latvijas-hokejisti-dramatiski-zaude-vacijai-un-nebrauks-uz-phjonchanas-olimpiskajam-spelem.d?id=47868953
Pirms Latvijas un Vācijas dueļa Ķelnes arēnā ASV izlase sagādājā pirmo zaudējumu Oļegam Znarokam, Harijam Vītoliņam un Krievijai. Gan ASV, gan Krievijas pretinieks 1/4 finālā būs zināms pēc Parīzes grupas pēdējās spēles starp Somiju un Kanādu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/asv-hokejisti-sagada-pirmo-zaudejumu-znarokam-un-krievijas-izlasei.d?id=48846957
Latvijas un Vācijas komandu pieteikums izšķirošajai spēlei:
Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs: "Mēs gribam iekļūt ceturtdaļfinālā, mums tas būs liels pārbaudījums. Mūs gaida nopietns pārbaudījums, jo Vācijas izlasei pievienojušies Draizaitls un Grūbauers. Bet mēs parādīsim savu raksturu. Jā, mēs neesam favorīti, to var izmantot kā attaisnojumu, bet tas nav mūsu garā. Latvija ir hokeja zeme un to mēs centīsimies pierādīt.
Latvijas un Vācijas dueļa uzvarētājs Ķelnes grupā ieņems 4. vietu un 1/4 finālā spēlēs pret Kanādu. Ja Latvija uzvarēs, tad spēlēs Parīzē. Ja uzvar Vācija, tad mājiniece paliek Ķelnē.https://twitter.com/bakmanis/status/864526588364423172
Latvijas izlases vārtu drošība atkal uzticēta Merzļikinam, kurš sevi apliecinājis kā Hārtlija izvēli Nr1. Sastāvā pēc atpūtas atgriezušies Jānis Sprukts un Andris Džeriņš.
Latvijas izlases treneris Artis Ābols par gaidāmo spēli: "Vācija spēlē līdzīgi kā mēs - aktīvu un agresīvu hokeju. Augumā raženi aizsargi, sabalansēta komanda. Piebraucis klāt Leons Draizaitls, vārtos, cik saprotams, būs Filips Grūbauers. Mēs zinām, kā viņi spēlē, un viņi zina kā mēs spēlējam. Visu izšķirs nianses. Mēs nekāpsimies atpakaļ, jo nedrīkst ļaut viņiem ātrumā saņemt ripu."
Latvijas un Vācijas izlasēm šīs būs 10. duelis pasaules čempionātos: 1997. gada 6. maijs, Tampere - 8:0 (4:0, 3:0, 1:0) 1998. gada 3. maijs, Bāzele - 5:0 (4:0, 0:0, 1:0) 2002. gada 3. maijs, Karlstade - 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) 2004. gada 26. aprīlis, Prāga - 1:1 (1:0, 0:1, 0:0) 2008. gada 12. maijs, Halifaksa - 3:5 (1:1, 2:1, 0:3) 2012. gada 6. maijs, Stokholma - 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) 2013. gada 11. maijs, Helsinki - 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) 2014. gada 11. maijs, Minska - 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) 2015. gada 8. maijs, Prāga - 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Vakar Latvijai bija smaga spēle pret Krieviju. Sausais zaudējums, bet Bobs Hārtlijs atpūtināja vairākus līderus. Arī 3. periodā daudz spēlēja jaunie un tie, kuri citos mačos tik daudz netika pie teikšanas.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlasei-neizdodas-gut-vartus-un-izradit-cienigu-pretestibu-krievijai.d?id=48842447
Tā diena, tā spēle ir klāt - Latvijas izlase pēc ilgākiem laikiem reāli var iekļūt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā un viss ir pašu rokās: jāuzvar Vācija!https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejistiem-but-vai-nebut-spele-pret-pc-majinieci-vaciju.d?id=48844641