Latvijas izlase trešo gadu pēc kārtas PČ sāk ar uzvaru

Latvijas hokeja izlase sestdien, 11. maijā, ar uzvaru sāka 2019. gada pasaules čempionātu, Bratislavas grupā ar 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) pieveicot Austrijas izlasi.

Latvijas izlase šajā mačā nonāca iedzinējos mača 15. minūtē, kad mazākumā Mihaels Rafls sodīja pretiniekus par pozicionālu kļūdu un trāpīja ar nūjas neērto pusi. Taču nepilnu minūti vēlāk Rūdolfs Balcers rezultātu izlīdzināja. Viņš pēc Laura Dārziņa metiena ieguva ripu vārtu priekšā un raidīja to vārtos. Otrajā periodā cīņa ritēja ar Latvijas izlases pārsvaru, taču vairākas iespējas palika nerealizēts.

Trešo periodu Latvija sāka vairākumā, un tajā Dārziņš šoreiz ieguva ripu no Balcera un meta vārtu tālajā stūrī. Četras minūtes vēlāk Balcers iesāka uzbrukumu, kas noslēdzās ar Rodrigo Ābola šāvienu vārtu augšējā stūri, bet tad arī Gints Meija izcēlās ar precīzu metienu. Austrieši vienu golu atspēlēja, realizējot vairākumu, bet tad Balcers izkārtoja arī Ronalda Ķēniņa vārtu guvumu, un viņš arī meta vārtu "devītniekā".

Latvijas izlases vārtsargs Kristers Gudļevskis atvairīja 16 no 18 pretinieku metieniem, bet Latvija pa vārtiem meta 39 reizes.

Svētdien pulksten 21:15 Latvijas izlase turnīra otrajā spēlē tiksies ar Šveices izlasi, kas savā pirmajā mačā ar 9:0 sagrāva Itāliju.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāts, Latvija - Austrija
Atgādinām, ka šeit visa čempionāta garumā var nobalsot par savu mīļāko Latvijas izlases spēlētāju: https://www.delfi.lv/sports/hokeja-izlases-simpatijas-balsojums/
Spēles statistika:
Latvijas izlasē par labāko spēlētāju atzina Kristeru Gudļevski, kurš atvairīja 16 no 18 metieniem. Austrijas izlasē labākais vienu vārtu autors Mihaels Rafls.
Līdz ar to Latvijas izlase trešo gadu pēc kārtas pasaules čempionātu sāks ar uzvaru. Bratislavas arēnā skanēs Latvijas himna.
Latvija - Austrija 5:2. Spēle noslēgusies.
59:47 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Pēc nerealizētā vairākuma Latvijas izlase atkal devās uzbrukumā, bet tad austrieši vēlreiz palika mazākumā, jo Strongs pārkāpa noteikumus..
Latvijas hokejisti vairākumā pārliecinoši darbojās uzbrukuma zonā un izspēlēja kombinācijas. Tad Indrašis iegāja zonā un meta virsū vārtsargam.
Vācija - Lielbritānija 3:1. Spēle noslēgusies
56:19 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Šneiders pārkāpa noteikumus un neapmierināts devās izciest sodu.
56:00 min. Latvija - Austrija 5:2Rūdolfs Balcers uzbrukuma zonā atņēma ripu pretiniekam un izdarīja ātru piespēli Ronaldam Ķēniņam, kurš arī meta vārtu augšējā stūrī. Latvija šajā periodā met tikai vārtu stūros. Balcera kontā šajā mačā jau 1+3
55:44 min. Latvija - Austrija 4:2Austrija realizēja vairākumu, kad Hofers no vārtu priekšas izdarīja metienu, bet Rafaels Herburgers pielavījās no mugurpuses un ar nākamo metienu pārspēja Gudļevski.
54:54 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Marenis centās atņemt ripu, taču pārcentās. Viņš trāpīja pretiniekam un tika noraidīts.
Vārtus un divas piespēles izdarījušais Balcers turpināja spēlēt ļoti aktīvi, viņš izdarīja metienu, ko ar lielām pūlēm austriešu vārtsargs atvairīja.
Meija vārtu priekšā negaidīti ieguva ripu, bet šoreiz viņam neizdevās trāpīt.
Latvijas hokejisti pēc trim gūtajiem vārtiem laukumā darbojās diezgan pārliecinoši, taču austrieši spēja izveidot momentu, taču Gudļevskis ar kājsargu nospēlēja precīzi.
Vācija - Lielbritānija 3:1Vācija īsā laika periodā gūst divus vārtus, ieliekot pamatus uzvaraihttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1127243924911853570
Šoreiz Latvijas izlases vairākums nebija ar tik lielu spiedienu uzbrukumā, taču tik un tā pāris reizes izdevās situāciju saasināt.
47:16 min. Latvija - Austrija 4:1Oskars Cibuļskis ar lielisku piespēli iesāka uzbrukumu, un Gints Meija vispirms apspēlēja aizsargu, bet tad neticami precīzi meta vārtu tuvējā augšējā stūrī.
Vācija - Lielbritānija 2:1
45:02 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Bļugers apspēlēja Volfu, taču austrietis viņu paklupināja.
Dārziņa vārtu guvums ir Latvijas izlases 400. gols pasaules hokeja čempionātos.
44:20 min. Latvija - Austrija 3:1Rūdolfs Balcers no laukuma apmales piespēlēja Rodrigo Ābolam, kurš iegāja uzbrukuma zonā un negaidīti izdarīja metienu, trāpot pašā vārtu augšējā stūrī.
Latvijas izlase mazākumu izturēja un uzreiz steidza uzbrukumā.
Mazākuma turpinājumā Latvija spēlēja lieliski un ilgu laiku austrieši pat netika uzbrukuma zonā. Noslēgumā viņi sāka pozicionālu izspēli, vispirms meta garām, bet tad Šneiders bīstami meta, taču Gudļevskis glāba komandu no zaudētiem vārtiem.
43:36 min. Vācija - Lielbritānija 1:1Potenciālā pastarīte Lielbritānija gūst savus pirmos vārtus pēc atgriešanās elitē un izlīdzina rezultātu
Gudļevskis mazākumā tvēra ripu, bet tad Herburgers pārāk aktīvi cīnījās par ripu un sākās nelieli asumi.
Noraidījums Latvijas izlasē. Rihards Bukarts atstāj savu komandu mazākumā.
Indrašim ātri bija iespēja gūt vārtus, bet Kikerts ar plecu atsita.
40:23 min. Latvija - Austrija 2:1Rūdolfs Balcers piespēlēja no aizvārtes, un Lauris Dārziņš izdarīja precīzu metienu tālajā vārtu stūrī. Abi gūst otro rezultativitātes punktu spēlē.
Latvija - Austrija 1:1. Sācies 3. periods. Latvijas izlasei periodu sāk vairākumā.
Teodors Bļugers ekspresintervijā LTV pēc otrā perioda: “Mums ir momenti, bet pagaidām neiemetam. Ja tā turpināsim, viss būs kārtībā. Metieni un momenti ir.”
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 10-5Iemetieni: 8-4Soda minūtes: 0-4
Vācija - Lielbritānija 1:0. Noslēdzies 2. periods
Latvija - Austrija 1:1. Noslēdzies 2. periods. Latvijas izlase arī šo vairākumu sāka ļoti aktīvi, bet ripa šajā periodā tā arī vārtos neielidoja.
18:53 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Latvijas izlase devās pretuzbrukumā trīs pret vienu, bet Ābols piespēle gar vārtiem bija ļoti neprecīza. Nākamajā epizodē Rihardu Bukartu nogāza Untervegers, kurš tika noraidīts.
39:21 min. Vācija - Lielbritānija 1:02. perioda izskaņā vāciešiem beidzot izdodas raidīt ripu vārtos. Haoss pie britu vārtiem, vārtsargam neizdodas ripu piespiest, uzbrukuma turpinājumā Morics Zaiders precīzi met vārtos
Vairākumu Latvija nerealizēja, bet uzbrukumi turpināja. Vārtu priekšā nonāca Meija, kurš ar nūjas neērto pusi trāpīja pa vārtu stabu.
Indrašis meta garām, kad saņēma piespēli no Dārziņa. Tad Dārziņš vārtu priekšā lūkoja mainīt Freiberga mestās ripas trajektoriju. Latvija turpināja izdarīt lielu spiedienu, bet rezultātu tas šajā epizodē nedeva.
14:20 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Par sitienu pa rokām divu minūšu sodu nopelnīja Šumings.
Gudļevskim atkal bija daudz darba, jo austrieši tika pie labām metienu iespējām.
Divi bīstami momenti bija pie Latvijas izlases vārtiem - vienreiz Gudļevskis atsita ripu, bet tad Sotnieks bloķēja. Cīņas turpinājumā Bļugers nonāca uzbrukuma smailē, taču viņam nebija ātrums, tāpēc nācās izdarīt tālu metienu, ko pretinieku vārtsargs tvēra.
Roberts Bukarts no kreisās malas piespēlēja Bļugeram, taču viņam neizdevās raidīt ripu vārtos. Pēc Latvijas uzvarētā iemetiena tāls metiens lidoja uz Kikerta vārtiem. Tad pēc Indraša piespēles Dārziņš raidīja ripu vārtu virzienā.
Ķēniņš un Ābols ar savu aktivitāti centās pie austriešu vārtiem izveidot momentu, taču Rodrigo metiens nebija pārāk bīstams.
Herburgers meta pa Gudļevska sargātajiem vārtiem. Austrieši atkal ir nedaudz aktīvāki laukumā, taču, neraugoties uz to, Cibuļskis meta no distances, bet vārtsargu nepārspēja.
Dzierkals un Dārziņš Latvijas uzbrukumā izveidoja momentus, spēlei turpinoties ļoti augstā tempā. Mirkli vēlāk Šlahers uzmeta pa vārtiem.
Obrists izdarīja metienu no asa leņķa, bet Gudļevskis atsita. Pāris sekundes vēlāk austriešiem bija labāka iespēja, kad piespēle izgāja cauri un nonāca pie Rauhenvalda. Gudļevskis atsita, bet Obrists ar atkārtotu mēģinājumu neguva vārtus.
Abas komandas spēli iesāka piesardzīgāk. Kuldas tālmetiens tika bloķēts, taču Austrijas pretuzbrukumu izdevās neitralizēt.
Latvija - Austrija 1:1. Sācies 2. periods.
Balcers ekspresintervijā LTV pēc pirmā perioda. “Pagaidām ir pagrūti. Ir smagi. Hallē ir nereāli karsts, domāju, ka drīz spēle aizies. Jāspēlē ir gudri, nedrīkst “čakarēt” ripu. Vairākumā vajadzēja iemest vairāk, bet mums vajag nomierināties un spēlēt labāk.”
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem 13-6; Iemetieni: 6-11;Soda minūtes: 2-25
Latvija - Austrija 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Gudļevskim mazākuma izskaņā vēlreiz bija jāglābj komanda, taču tam sekoja Latvijas pretuzbrukums divi pret vienu, kurā tikko laukumā no noraidīto soliņa nākušais Galviņš pēc Balcera piespēles netrāpīja vārtos.
Vācija - Lielbritānija 0:0. Noslēdzies 1. periodsAbām komandām bija pa vienam vairākumam, bet tie netika izmantoti. Metienos 10_4 pārsvars Vācijai
Gudļevskis mazākuma ievadā skaisti tvēra ripu, kuru meta Šumings. Pirmajā minūtē Latvija vairs nepieļāva bīstamus momentus.
Noraidījums Latvijas izlasē. Guntis Galviņš par klupināšanu devies uz noraidīto soliņu.
Rihards Bukarts neizmantoja vēl vienu momentu, trāpot pa vārtu stabu. Atkārtojumā bija redzams, ka austriešu vārtsargs pēdējā brīdī ar atsitējcimdu pārvirzīja ripu, pirms tā trāpīja pa stabu. Piecu minūšu vairākums noslēdzās.
15:21 min. Latvija - Austrija 1:1Latvijas izlase ātri atbild ar vārtu guvumu vairākumā. Lauris Dārziņš saņēma piespēli un izdarīja metienu, bet ripa pēc rikošeta nonāca pie Rūdolfa Balcera, kurš lieliski noorientējās un no pašas vārtu priekšas meta precīzi.
Puse no vairākuma aizritējusi. Momentu netrūkst, taču ripu iedabūt vārtos joprojām neizdodas.
14:39 min. Latvija - Austrija 0:1Latvijas hokejisti vairākumā savā zonā pozicionāli kļūdījās, kad četri spēlētāji iesaistījās cīņā pie apmales. Austrietis dabūja ripu un piespēlēja Mihaelam Raflam, kurš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtu augšējā daļā.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1127222613497876481
Vēl viens lielisks moments bija Latvijai, kad Rihards Bukarts piespēlēja Bļugeram, taču viņš trāpīja pa vārtsarga ķiveri.
Gudļevskis iesāka uzbrukumu ar piespēli Ābolam, un uzbrucējs spēcīgi meta no iemetiena apļa, taču Kikerts ripu tvēra
Latvijas izlase vairākumu sāka vairākiem spēcīgiem metieniem pēc labām saspēlēm, taču Freibergs un Dārziņš ripu raidīja garām vārtiem.
11:33 min. Noraidījums Austrijas izlasē. Austrijas izlases spēlēts Patriks Peters pielietoja asu spēka paņēmienu pret Robertu Bukartu, par ko tika pie 5+20 minūšu noraidījuma līdz spēles beigām.
Aiz vārtiem Gudļevskis pazaudēja ripu, un austrieši uzreiz centās to izmantot, bet aizsargi briesmas novērsa. Mirkli vēlāk Latvijas izlases vārtsargs vēlreiz ķēra cimdā pretinieku metienu no tuvas distance.
Obrists pretuzbrukumā divi pret divi raidīja ripu pa Latvijas vārtiem, bet Gudļevskis to ķēra cimdā.
Austrijas hokejisti vairākas reizes izdarījuši neprecīzas tālas piespēles, un tiesneši fiksējuši pārmetienu. Tad teicams moments bija Rihardam Bukartam, kurš pēc Bļugera piespēles neviena netraucēts meta pa Austrijas izlases vārtsarga Davida Kikerta vārtiem. Vārtsargam ripa izspruka caur padusi, bet tā aizripoja prom no vārtiem.
Šlahers diezgan draudīgi raidīja ripu gar Latvijas vārtiem, taču aizsargi neļāva nevienam austrietim to ievirzīt vārtos. Līdz šim Latvijas izlase izdarījusi trīs metienus, bet Austrijai ir viens.
Latvijas izlases pretuzbrukumā Ābols nesavaldīja ripu pēc Ķēniņa piespēles, tāpēc metiens viņam neizdevās.
Dzierkals pats iegāja zonā un izdarīja patālu metienu, taču tas lidoja nedaudz garām vārtiem. Latvijas hokejisti, spēlējot bez ripas, daudz pielieto spēka paņēmienus.
Pēc Batņas uzvarēta iemetiena ripu ieguva Zīle, kurš izdarīja diezgan bīstamu metienu cauri spēlētāju burzmai.
Austrija pirmās divas spēles minūtes aizvada aktīvi un vairāk pietur ripu. Latvijas spēlētāji aizsardzībā darbojas aktīvi, neļaujot veidot momentus pretiniekiem.
Heinrihs izdarīja pirmo metienu pa vārtiem, un Gudļevskis ripu pārliecinoši atvairīja ar kājsargu.
Košicē sākusies spēle Vācija-Lielbritānija
Ronalds Ķēniņš sarunā ar LTV pirms savas 100. spēles Latvijas izlasē: "Katram ir uztraukums. Visas komandas ir spēcīgas šajā turnīrā, bet mums ir jāspēlē sava spēle. Svarīgs būs vairākums, mazākums un disciplīna, jo par sīkumiem var dabūt noraidījumus."
Paralēli Latvijas spēlei Košices grupā Lielbritānija tiksies ar Vāciju. Šajā teksta tiešraidē informēsim par rezultāta izmaiņām šajā spēlē
Latvijas izlases spēles pret Austrijas komandu: 2004. gada 3. maijs - 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)2007. gada 6. maijs - Maskava, 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)2009. gada 29. aprīlis, Berne - 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)2011. gada 8. maijs, Košice - 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)2013. gada 7. maijs, Helsinki - 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)2015. gada 9. maijs, Prāga – 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) – pagarinājumā
Austrijas valstsvienībai šajā čempionātā palīdzēs tikai viens Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājs. Komandas rindās šogad spēlēs Tomass Rafls, kurš ikdienā pārstāv NHL klubu Filadelfijas "Flyers". Uzbrucējs šosezon izcēlās ar sešiem gūtiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm.
Latvijas izlases sastāvs spēlei pret Austriju: Vārtos: Kristers Gudļevskis, rezervē: Elvis Merzļikins1. maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Rodrigo Ābols – Roberts Bukarts; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš; 2. maiņa: Rūdolfs Balcers – Teodors Bļugers – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Ralfs Freibergs; 3. maiņa: Emīls Ģēģeris – Gints Meija – Ronalds Ķēniņš; Uvis Balinskis – Atrūs Kulda4. maiņa: Miks Indrašis – Oskars Batņa – Rihards Bukarts, Rihards Marenis, Kristaps Zīle.
2014. gadā Latvija pirmo reizi pasaules čempionātu sāka ar uzvaru. Latvija tagad ir uzvarējusi savās pirmajās spēlēs divus čempionātus pēc kārtas un šogad varētu būt trešā. Vismaz, Latvijas fani tic tam!
Latvijas izlases treneris Edgars Masaļskis pirms spēles atzina, ka austriešu stiprā puse ir ātrums, viņi ir diezgan nekaunīgi, nebaidās iekrist uzbrukumā un spēlē agresīvi.
Paredzams, ka Bratislavas arēnā tribīnes būs pilnas un Latvijas līdzjutēji varētu būt mazākumā. Jo Bratislava ir burtiski pie Austrijas robežu, bet līdz Vīnei ir 63 kilometri.
Visa turnīra gaitā mūsu līdzjutēji var izvēlēties savu Latvijas izlases favorītu.https://www.delfi.lv/sports/hokeja-izlases-simpatijas-balsojums/
Latvijas izlase Bratislavā nav tajā labākajā sastāvā, bet tas ir viens no labākajiem pēdējos gados. Bratisavā vēl bija bažas par NHL vīru Bļugeru, bet ar viņu viss esot kārtībā.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/blugers-aizvada-pilnvertigu-treninu-pirms-speles-ar-austriju.d?id=51075261
Jau savlaicīgi bija zināms, ka pirmajā spēlē Latvijas izlases vārtus sargās Kristers Gudļevskis, jo nebija zināms par Elvja Merzļikina pievienošanos valstsvienībai. Elvis tikai šodien tika pieteikts turnīram un būs šovakar uz soliņa. Līdz ar to trešais vārtsargs - tribīnēs - šovakar Gustavs Dāvis Grigals.
Latvijas hokeja izlase šodien sāk savu 23. pasaules čempionātu elitē. Šogad turnīra pirmajā spēlē pretiniekos Austrijas valstsvienība. Spēles sākums pulksten 17:15.