Lielbritānija līdzvērtīgi nospēlē periodu ar ASV; amerikāņi triumfē spēles otrajā pusē

ASV hokeja izlasei bija nepieciešamas vairāk nekā pirmās 20 minūtes, lai trešdien pasaules čempionātā hokejā Košices grupas spēlē salauztu Lielbritānijas valstsvienību, amerikāņiem beigās triumfējot 6:3 (1:1, 3:1, 2:1).

Lielbritānijas izlase, kura līdz šim čempionātā bija guvusi tikai vienus vārtus trijās spēlēs, maču uzsāka pārsteidzoši labi. Spēles 13. minūtē rezultātu vairākumā atklāja ASV hokejists Džeimss van Rīmsdaiks, taču citādi briti radīja tikpat labas vārtu gūšanas iespējas, cik to spēja amerikāņi.

Britu aktīvā darbība amerikāņu zonā tika atalgota pāris minūtes vēlāk, kad pastarīšu veiksmīga spēle pie borta izvirzīja Maiku Hamondu vienatnē pret vārtsargu Tačeru Demko. Hamonds bija precīzs un panāca 1:1.

Lai gan jau otrajā periodā briti pirmo reizi čempionātā sasniedza 20 metienu atzīmi, šajā trešdaļā izpaudās amerikāņu tehniskais pārsvars. Kleitons Kellers, Kriss Kraiders un Alekss Drebinkats deviņu minūšu laikā ar trim vārtu guvumiem nokārtoja ASV uzvaru.

Taču sešas sekundes pirms perioda beigām efektīvi nospēlēja Brets Perlini, kurš izmantoja Patrika Keina kļūdu savā zonā un raidīja ripu tālajā vārtu stūrī – 4:2 par labu ASV.

Spēles pēdējās 20 minūtes bija vien vairs formalitāte, kas gan nepavisam nemainīja Lielbritānijas pieeju spēlei. Līdzjutēju dziesmu atbalstīti briti turpināja varonīgi aizsargāties, vārtsargam Benam Bounsam atvairot vairākus sarežģītus metienus.

ASV izlase, iespējams, brīžiem "pažēloja" pretiniekus, vairākkārt trāpot pa Lielbritānijas vārtu stabu. Pa vārtiem guva Patriks Keins un Dereks Raiens, bet spēlei punktu pielika brits Bens Deivīss, ļaujot pastarīšiem svinēt pa vienam golam katrā periodā.

Amerikāņi četrās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras pamatlaikā, bet vienu papildlaikā, taču komandu vēl sagaida tikšanās ar sāncenšiem no Kanādas. Savukārt Lielbritānijas izlase uzlabojusi savu gūto un zaudēto vārtu attiecību (4-26), bet vēl centīsies izcīnīt pirmos punktus šajā turnīrā.

ASV - Lielbritānija 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Vārtu guvēji: Džeimss van Rīmsdaiks (12:17 min., vair.), Kleitons Kellers (29:07 min., vair.), Kriss Kraiders (31:20 min.), Alekss Debrinkats (37:54 min.), Patriks Keins (41:00 min.), Dereks Raiens (49:50 min.) - Maiks Hamonds (15:18 min.), Brets Perlini (39:54 min.), Bens Deivīss (56:28 min.)
Soda minūtes: 0 - 10
Metieni pa vārtiem: 65 (18+26+21) - 26 (13+9+4)