Pasaules hokeja čempionāts, 10. maija spēles. Teksta tiešraides arhīvs

2019. gada pasaules čempionāts Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē piektdien, 10. maijā, sākās ar četriem dueļiem.

Portāls "Delfi" vakara gaitā informēja par notikumiem Bratislavas un Košices arēnās.

Pasaules hokeja čempionāts, 10. maijs
ASV - Slovākija 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)Vārtu guvēji: Alekss Debrinkats (12:05 min., vair.) - Matušs Šukels (4:02 min.), Ēriks Černaks (21:52 min., vair.), Tomašs Tatars (24:58 min.), Mihals Krištofs (55:54 min.)Soda minūtes: 4 - 4Metieni pa vārtiem: 26 (7+5+14) - 36 (9+13+14)
Čehija - Zviedrija 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)Vārtu guvēji: Jakubs Vrana (1:55 min.), Dominiks Kubaliks (36:36 min.), Mihaels Floriks (40:33 min.), Jakubs Vrana (55:50 min.), Jans Kovars (59:05 min.) - Patriks Hornkvists (20:24 min.), Oskars Lindbloms (23:01 min., vair.)Soda minūtes: 14 - 14Metieni pa vārtiem: 32 (12+8+12) - 30 (7+11+12)
10. maija spēles17:15, Bratislavas grupa: Krievija - Norvēģija 5:217:15, Košices grupa: Somija - Kanāda 3:121:15, Bratislavas grupa: Čehija - Zviedrija21:15, Košices grupa: ASV - Slovākija
Čehija - Zviedrija 5:2. Spēle noslēgusiesFinālsirēnu gan pavada asumi pašā laukuma centrā.
59:05 min. Čehija - Zviedrija 5:2Jans Kovars raida ripu tukšos zviedru vārtos.
Zviedrija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju!Noslēdzoties čehu mazākumam, zviedri turpina spēlēt sešatā pret pieciem pretiniekiem.
55:50 min. Čehija - Zviedrija 4:2. Jabuks Vrana aizbēg no Zviedrijas aizsargiem un ar teicamu metienu tālajā devītniekā dod iespēju čehiem mazliet uzelpot.
54:52 min. Spēle četri pret četriOndrejs Palāts kavē Zviedrijas izlases pretuzbrukumu, Čehijas valstsvienībai nevajadzīgi kļūdoties vairākumā.
ASV izlases rindās par labāko atzīts Džeks AikelsSlovākijas izlases sastāvā par labāko atzīts Matušs Šukels
ASV - Slovākija 1:4. Spēle noslēgusies
54:04 min. Čehijai vairākumsEliašs Pētersons šķietami nevajadzīgā situācijā ar nūju iebrauc Jakuba Vorāčeka slidā.
ASV hokejisti rada burzmu pie slovāku vārtiem, Ribars kaut kā pamanās atvairīt Martinesa metienu.
55:54 min. ASV - Slovākija 1:4Mihals Krištofs notur ripu zonā un pēc brīža ar plaukstas metienu gūst slovāku ceturtos vārtus mačā
Slovāks Lantoši izgājienā nepārspēj ASV vārtsargu Šnaideru. Lantoši bija laba iespēja atrisināt jautājumu par uzvarētāju šajā mačā
Slovākijai izdodas nosargāt vārtus neskartus mazākumā. Košices arēnā pamatlaikā jāspēlē mazāk par 5 minūtēm.
46:42 min. Spēle četri pret četriFIlips Hroneks sodīts par bloķēšanu, čehiem cenšoties ieslidot zonā vairākumā.
Slovāki mazākumā pretinieku zonā pārtver ripu un bija tuvu vārtu guvumam
46:24 min. Čehijai vairākumsMatiass Ekholms sodīts par grūdienu mugurā.
53:01 min. ASV vairākumsAmerikāņiem laba iespēja samazināt starpību un saasināt cīņu mačā
Labas ziņas Latvijas izlases līdzjutējiem pirms rītdien gaidāmās spēles ar Austrijas valstsvienību. Teodors Bļugers iekļauts 25 spēlētāju pieteikumā pasaules čempionātam:https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126940737994670080
Neliels apjukums Slovākijas rindās, amerikāņi nomētā pretinieku vārtus, bet ripa neiet vārtos. Labi spēlē slovāku vārtsargs Ribars, bet vairākos momentos slovākiem veicas, jo ripa lido garām vārtos vai arī iesprūst ceļā uz vārtiem.
40:33 min. Čehija - Zviedrija 3:2. Viens bīstams metiens, otrs, trešais... un ar trešo Mihaels Floriks beidzot iemoca ripu Zviedrijas vārtos, kuru tuvumā bija nogūlušies jau divi Zviedrijas aizsargi. Vai vārtus ieskaitīs? Dominiks Simons pēc (šajā uzbrukumā otrā bīstamā) metiena izpildes paklupa aiz zviedru hokejista, kurš kritienā centās bloķēt ripu, un ieslīdēja vārtsarga laukumā. Simons neapšaubāmi traucēja Lundkvistam, bet jautājums, vai čehu spēlētājs varēja jebkā izvairīties no kontakta. Vārti tiek ieskaitīti pēc Zviedrijas pieprasītā video atkārtojuma!
Čehija - Zviedrija 2:2. Sācies 3. periods
Amerikāņi vētraini sākuši 3. periodu, ripa aizslīd garām vārtu tukšajam stūrim. Ļoti raiti rit 3. periods, bez lielām pauzēm.
ASV - Slovākija 1:3. Sācies 3. periods
Čehija - Zviedrija 2:2. Noslēdzies 2. periodsLundkvists otro trešdaļu noslēdz, nokritis uz ledus. Čehija paspēj uzsākt vēl vienu vētrainu uzbrukumu šajā ļoti aizraujošajā spēlē, taču vārtus negūst.
Trešdaļas beigās čehi tiek iespiesti savā zonā. Čehijas izlases maiņa izskatās manāmi nogurusi. Milošs Ržiha paņem minūtes pārtraukumu, lai censtos izvairīties no kādām nelaimēm. Nepilna minūte palikusi otrajā periodā.
36:36 min. Čehija - Zviedrija 2:2Dominiks Kubaliks pārtrauc ieilgušo klusumu ar skaistu metienu pēc izcilas Jana Kovara piespēles, kas izlido cauri visai Zviedrijas aizsardzībai. Lundkvistam vien atliek dusmās izmest ripu no saviem vārtiem.
ASV - Slovākija 1:3. Noslēdzies 2. periods
Slovāki pamanījušies izjaukt amerikāņu spēles plānu un ļoti bīstami uzbrūk. Slovāki burtiski lido pa laukumu, savi skatītāju atbalstīti.
Bartošaks spēj izcili pārvietoties šķērsām vārtsarga laukumam, glābjot komandu no vārtu zaudējuma pēc Lindbloma metiena, kam būtībā vajadzēja lidot tukšos vārtos.
Čehijas līdzjutēju veidotais vilnis tribīnēs izskatās pietiekami jaudīgi, taču uz hokeja laukuma Zviedrija komanda viņu mīluļus pamatīgi nospiedusi. Otrajā periodā vēl palikušas 11 minūtes.
24:58 min. ASV - Slovākija 1:3Amerikāņi vārtu tuvumā atstāj nepieskatītu Monreālas "Canadiens" uzbrucēju Tomašu Tataru, kurš panāk divu vārtu pārsvaru mājiniecei. Košices arēnā fantastisks troksnis!https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126936063296004096
ASV izlase ar grūtībām nosargā vārtus mazākuma turpinājumā. Mājiniece Slovākija vairākumā pamodās un pamodās arī tribīnes
23:20 min. Spēle četri pret četriĀdamu Larsonu ietriec bortā, par ko viņš atbild ar trim grūdieniem ar nūju, kā arī vienu papildu pēc svilpes, kuru Čehijas izlases hokejists Dmitrijs Jaškins parāda ar tēlainu kritienu. Jaškins par to arī tiek sodīts ar divu minūšu noraidījumu, gluži kā Larsons.
Slovākijai lielais vairākumsRaiens Suters paklupina Šukelu, un amerikāņi paliek trijatā
21:52 min. ASV - Slovākija 1:2Ēriks Černaks ātri izmanto lielo vairākumu un raida ripu devītniekāhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1126929319094153216
Slovākijai vairākumsBreidijs Skjejs atstāj amerikāņus mazākumā
23:01 min. Čehija - Zviedrija 1:2.Ēriks Gustafsons no zilās līnijas izpilda spēcīgu metienu, kuru pielabo Oskars Lindbloms. Patriks Bartošaks čehu vārtos pat īsti neizkustas.
Acīm ļoti baudāms hokejs, kas gan, visticamāk, liks ātrāk nosirmot abu komandu galvenajiem treneriem. Čehi divreiz mazākumā aizbēg divi pret viens, tad seko zviedru ātrais uzbrukums, pēc kura ripa trāpa pa stabu.
ASV - Slovākija 1:1. Sākas 2. periods
21:25 min. Zviedrijai vairākumsFilips Čitils netīšām ar augstu paceltu nūju pārkāpj noteikumus. Zviedrija iznākusi laukumā gatavībā pārņemt spēli.
20:24 min. Čehija - Zviedrija 1:1. Spēle atsākas ar vārtu guvumu!Patriks Hornkvists izmanto Čehijas izlases aizsargu kļūdu, kā arī lielisku Eliasa Petersona piespēli, lai ar otro metienu izlīdzinātu spēles rezultātu.
Čehija - Zviedrija 1:0. Noslēdzies 1. periodsTribīnēs sinhroni lēkā Čehijas līdzjutēji, noslēdzoties pirmajai trešdaļai.
Kellers pamanās netrāpīt tukšos vārtos. No slovāku puses epizode gan skanētu šādi - Patriks Ribars fantastiski ar kājsargu paspēj atvairīt tukšos vārtos lidojošu ripu.ASV izlase lēnām pārņēmusi iniciatīvu un šobrīd diktē notikumus laukumā.
Čehija pagaidām aizvadījusi negaidīti pārliecinošu spēli pret pašreizējiem čempioniem. Vēl nepilnas četras minūtes palikušas periodā, bet zviedri joprojām tiek nomētāti.
12:05 min. ASV - Slovākija 1:1Alekss Debrinkats izlīdzina rezultātu! Amerikāņi vairākumā izcili saspēlējas, Patriks Keins piespēlē pa gaisu Debrinkatam, kurš ripu triec vārtos.
10:54 min. ASV vairākumsPar bloķēšanu sodīts slovāks Mario Lunters
9:31 min. Čehijai vairākumsRoberts Hags ar nūju klupina Ondreju Palatu.
Izdevības gūt vārtus abām komandām. Līdzjutēji šķietami vien dzen abas komandas uz priekšu.
4:02 min. ASV - Slovākija 0:1Lai gan pirmās minūtes bija ASV hokejistu zīmē, slovāki ātri atguvās un pirmie guva vārtus. ASV vārtsargs Korijs Šnaiders nepiespidea ripu pie ledus pēc metiena, sekoja slovāku saspēle un Šukels iemet praktiski tukšos vārtoshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1126916234954596352
Vētrains spēles sākums Bratislavā. Abas izlases nekautrējas spēlēt ātrā tempā un uzbrukt.
1:55 min. Čehija - Zviedrija 1:0Negaidīts Jakuba Vranas metiens lido Henrikam Lundkvistam starp kājām un rezultāts ir atklāts.
ASV - Slovākija. Spēle sākusies
Čehija šajā Bratislavā notiekošajā spēlē var justies gandrīz vai kā mājās. Spēle sākusies.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126913562373447681
Košices hallē spēle sāksies nedaudz vēlāk, jo neliela atklāšanas ceremonija pirms Slovākijas un ASV spēles.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126913749477142528
Sanhosē "Sharks" zvaigzne Tomašs Hertls gan turnīrā netiks sagaidīts. Čeha pārstāvētā vienība 8. maijā pieveica Kolorādo "Avalanche" sērijas septītajā spēlē, tiekot konferences finālā.
Latvijas grupas konkurenti turnīram bruņojušies tīri iespaidīgi. Zviedrijas izlase, kura tieksies pēc trešā čempionu titula pēc kārtas, līdzi paņēmusi vien septiņus hokejistus bez NHL pieraksta. Savukārt Čehijas izlasē iekļauti desmit NHL spēlētāji, bet komandas galvenais treneris Milošs Ržiha cer uz vairāku hokejistu pievienošanos pasaules čempionāta laikā.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/zviedrijas-un-cehijas-izlases-brunojas-pc-ar-ieverojamu-pastiprinajumu-no-nhl.d?id=51061905
Somija - Kanāda 3:1 (spēle noslēgusies)Vārtu guvēji: Kāpo Kakko (6:47 min.), Arttu Ilomaki (42:36 min., vair.), Kāpo Kakko (59:26 min.) - Džonatans Marčeso (8:03 min., vair.)Soda minūtes: 2 - 4Metieni pa vārtiem: 27 (11+3+13) - 24 (6+9+6)
Krievija - Norvēģija 5:2 (spēle noslēgusies)Vārtu guvēji: Jevgeņijs Dadonovs (8:39 min., vair.), Artjoms Aņisimovs (14:33 min.), Ņikita Kučerovs (28:13 min., vair.), Jevgeņijs Dadonovs (29:47 min., vair.), Ņikita Gusevs (41:26 min.) - Tomass Valkve Olsens (56:07 min.), Jonass Holoss (57:47 min.)Soda minūtes: 6 - 8Metieni pa vārtiem: 27 (9+9+9) - 27 (7+6+14)
Somijas izlases rindās par labāko spēlētāju nosaukts Kāpo Kakko, savukārt Kanādas valstsvienībā atzinību izpelnījās vienīgo vārtu autors Džonatans Marčeso.
Krievijas izlases rindās par labāko atzīts Ņikita KučerovsNorvēģijas komandā labākais - Martins Rojmarks
Krievija - Norvēģija 5:2. Spēle noslēgusies
Somija - Kanāda 3:1. Spēle noslēgusies
59:26 min. Somija - Kanāda 3:1Neiemet tu, iemetīs tev. Somija kļūdās sava laukuma pusē, kas dod iespēju Entonijam Mantam iziet vienam pret Lankinenu. Kanāda iespēju neizmanto, taču Kāpo Kakko nekļūdās. Somija šķiet uzvarējusi.
Krievija - Norvēģija 5:2
Kanādai laukumā sestais spēlētājs. Milzu spiediens Somijas laukuma pusē.
Somi rada vienu vārtu gūšanas iespēju, tomēr pirmais spēles nepārliecinošais vairākums. Kanādai vēl 2:36 minūtes, lai izvilktu pagarinājumu.
Krievija - Norvēģija 5:1Tomass Valkve Olsens palīdz norvēģiem nepalikt uz "nulles"
Krievijas izlase avantūriski vairākumā dodas ar pieciem uzbrucējiem un gandrīz dārgi par to samaksā. Vājākais no visiem vairākumiem Krievijas izpildījumā
55:08 min. Somijai vairākumsDarnels Nērss gāž Kakko, kurš varēja aizbēgt ātrajā uzbrukumā.
Krievijai vairākumsOlimbs otro reizi dodas "pasēdēt"
Somija spēlē vienkārši, bet precīzi un brīžiem pat ilgstoši pietur ripu. Pēc bīstama momenta pie Kanādas izlases vārtiem rodas maza "klope". Nepilnas sešas minūtes līdz trešā perioda beigām.
Kevins Lankinens pat īsti nepakustas pēc asa kanādieša metiena, pēc kura ripa trāpa pa vārtu pārliktni. Somi izsprūk sveikā.
49:09 min. Norvēģijai vairākumsKrievijas kapteinis Kovaļčuks atstāj savu komandu mazākumā
Zemgus Girgensona komandas biedrs Sams Reinhārts ar radošu solo gājienu pagaidām izveidojis bīstamāko Kanādas iespēju atgūties, taču citādi kanādieši nespēj pārvērst ripas kontroles pārsvaru reālās vārtu gūšanas izdevībās. Vēl nepilnas desmit minūtes trešajā periodā.
Diezgan brīvi rit spēle Bratislavā, momenti pie abiem vārtiem. Norvēģiem vairākas labas iespējas, bet Vasiļevskis šķietami viegli darbojas un "ēd" ripas.
42:36 min. Somija - Kanāda 2:1Somi nekavējoties gūst vārtus vairākumā! Arttu Ilomaki visātrāk reaģē vārtu priekšā apjukuma laikā un no tuvas distances atgūst Somijai vadību.
42:30 min. Somijai vairākumsDeimons Seversons pagrūž pretinieku ar nūju mugurā. Somijai pirmais spēles vairākums
41:26 min. Krievija - Norvēģija 5:0Ņikita Gusevs ar plaukstas metienu panāk piecu vārtu pārsvaru Krievijaihttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1126877971833245697
Krievija - Norvēģija 4:0. Sākas 3. periods
Sācies pēdējais periods Košicē, ar kuru, iespējams, Somijas un Kanādas izlasei nebūs pietiekami, lai noskaidrotu uzvarētāju pagaidām līdzvērtīgā spēlē.
Krievija - Norvēģija 4:0. Noslēdzies 2. periods
Somija - Kanāda 1:1. Noslēdzies 2. periods
Izcila iespēja Olimbam, bet Krieviju glābj NHL vārtu vīrs Vasiļevskis
Sākas otrā perioda pēdējā minūtē. Somi pamatīgi iespieduši Kanādu viņu aizsardzības zonā. Murejs glābj komandu no zaudētiem vārtiem pēc vārtsargam neērta rikošeta, kas bija vien trešais līdz vārtiem aizkļuvušais šajā periodā. Metienu attiecība šajā periodā 9-3 par labu Kanādas izlasei.
Krievijas pārsvars ir neapšaubām, krievu hokeja zvaigznes jau spēlē skatītāju acīm, cenšoties skaisti iemest ripu vārtos. Ļoti maz pārtraukumu spēlē un brīva, nepiespiesta cīņa 2. perioda izskaņā
Kanāda aizbēg ātrajā uzbrukumā trijatā pret diviem. Dilans Stroms atdot teicamu piespēli šķērsām zonai, taču Brendons Montūrs izšķērdē izcilu vārtu gūšanas iespēju. Somi pasākuši mazliet primitīvi atsisties, reizēm ripu vienkārši metot ārā no zonas.
Krievija - Norvēģija 4:0Malkins-Dadonovs gluži kā 1. periodā ātri izspēlē vairākumu.
Krievijai vairākums
Spēles groži nonākuši Kanādas hokejistu rokās, viņiem otrā perioda pirmo pusi pārsvarā pavadot pretinieku laukuma pusē. Bijuši pāris bīstami momenti, taču neviens, kas būtu dēvējams par izcilu vārtu gūšanas momentu.
8:13 min. Krievija - Norvēģija 3:0NHL rezultatīvākais spēlētājs Kučerovs ar skaistu plaukstas metienu raida ripu devītniekāhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1126869624874647552
Ja vairākumā Norvēģijai nekas īsti nesanāca, tad turpinājumā Vasiļevskis vairākas reizes glāba zvaigžņoto Krievijas komandu
20:24 min. Norvēģijai vairākumsMalkins uzsit norvēģim pa nūju no augšas un tā salūst
Krievija - Norvēģija 2:0. Sākas 2. periods
Atsākusies spēle Košicē starp Somiju un Kanādu.
Krievija - Norvēģija 2:0. Noslēdzies 1. periods
Somija - Kanāda 1:1. Noslēdzies 1. periodsPerioda pēdējā minūtē Somija vēlreiz tomēr pasaudzē pretiniekus. Kanādieši kļūdās savā zonā, taču somi nerealizē divus puslīdz bīstamus metienus.
Somiem kopā metieni un iespējas bijušas vairāk, taču kanādieši pirmie norībina pretinieku vārtu stabu. Minūti vēlāk Kanāda kļūdās savā zonā, un divi Somijas uzbrucēji pamatīgi pacīnās pie vārtiem pēc bīstama metiena no zilās līnijas. Kanādieši jau vairākkārt bezrūpīgi nospēlējuši savu vārtu tuvumā.
14:33 min. Krievija - Norvēģija 2:0Norvēģi atkal pazaudē vārtu priekšā pretinieku. Skaista Krievijas saspēle, ripa vārtu priekšā nonāk pie Aņisimova, kurš bez problēmām apspēlē Haukelandu.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126860217549901824
Norvēģija vairākumu neizmanto, lai gan Krievijas vārti tika apdraudēti. Arī pēc vairākuma Norvēģija liek panervozēt spēcīgajai Krievijai.
Norvēģijai vairākums
8:27 min. Krievijai vairākumsViens no pazīstamākajiem norvēģu hokejistiem Matīss Olimbs saņem 2 minūšu sodu
8:39 min. Krievija - Norvēģija 1:012 sekundes bija nepieciešamas, lai Krievija izmantotu viena vīra vairākumu. Ātra saspēle, no aizvārtes Malkins atdod piespēli Dadonovam, kurš palika nepieskatīts vārtu priekšāhttps://twitter.com/IIHFHockey/status/1126858280079450112
8:03 min. Somija - Kanāda 1:1Somu vārtu guvumam seko izcils kanādiešu vairākums, kuru ziemeļamerikāņi izpilda teju perfekti. Zibenīgas piespēles, ātra rīcība un rezultāts izlīdzināts, pateicoties Džonatana Marčeso jaudīgam metienam.
Norvēģi jau vairāk nekā sešas minūtes cienīgi turas pretī Krievijas uzbrukumiem. No malas gan izskatās, ka "kaķis spēlējas ar peli", bet Krievijas hokejistiem nesanāk iemest...
6:47 min. Somija - Kanāda 1:018 gadus vecais Kāpo Kakko izlaužas cauri diviem kanādiešu aizsargiem, noturas kājās un ar elegantu māņkustību apspēlē vārtsargu. Pirmie čempionāta vārti!
Kā gaidīts, Bratislavas grupas spēlē ar pirmajām minūtēm Krievijas ofensīva. Norvēģu vārtsargam Haukelandam būs daudz darba.
Arī Košicē spēle sākusies! Iespaidīgs somu līdzjutēju atbalsts no spēles pirmajām sekundēm.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126853501131403264
Krievijas hokeja izlase Slovākijā būs viena no favorītēm. Ovečkins, Malkins, Kučerovs, Kuzņecovs, Vasiļevskis...https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/krievija-uz-pc-dosies-ar-oveckinu-malkinu-kucerovu-un-citam-zvaigznem.d?id=51064887
Savukārt Somijas izlasei jāiztiek bez zvaigznēm kā Aleksandrs Barkovs un Patriks Laine. Vairums valstsvienības hokejistu ikdienā pārstāv vietējā čempionāta komandas.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/somijas-izlase-uz-pasaules-cempionatu-devusies-tikai-ar-diviem-nhl-hokejistiem.d?id=51071053
Bez Tavaresa, iespējams, ka par galveno komandas līderis kļūs Marks Stouns. Uzbrucējs sezonu sāka Otavas "Senators" rindās, kur 56 spēlēs spēja gūt 28 vārtus un izdarīt 34 piespēles, bet tad tika aizmainīts uz Lasvegas "Golden Knights", 18 spēlēs savai statistikai pievienojot piecus vārtus un sešas piespēles.
Potenciālais Kanādas izlases līderis Džons Tavaress, kurš šajā NHL sezonā guva 47 vārtus un tika pie 88 rezultativitātes punktiem, abos statistikas rādītājos labojot karjeras rekordus, vēdera muskuļa savainojuma dēļ dosies mājās uz Kanādu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanadas-izlasei-cempionata-var-nakties-iztikt-bez-trenina-savainota-tavaresa.d?id=51071169
IIHF publicējusi savu alternatīvo rangu, kas līdzjutēju aprindās allaž gaidīts ar sulīgajiem izteicieniem. Latvijai pirms PČ ierādīta devītā vieta. Ceram, ka Boba Hārtlija vadībā Latvijas izlase apliecinās, ka ranga sastādītāji kļūdījušies.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1126839232465653760
Burtiski dažas stundas pirms 2019. gada pasaules čempionāta sākuma mainīta izspēles kārtība (tas attiecas uz pusfināliem). Ja līdz šim pēc grupu turnīra komandas tika saliktas izslēgšanas turnīra zarā un zināja savus potenciālos pretiniekus. Tagad nolemts, ka pusfinālā pēc ranga spēcīgākā komanda tiksies ar ceturto spēcīgāko, bet otrā pārī spēlēs otrā un trešā spēcīgākā komanda.
Latvijas grupā Bratislavā dienas pirmajā spēlē viena no turnīra favorītēm Krievija tiksies ar Norvēģiju. Krievijas izlases vārtos pirmajā mačā būs NHL kluba Tampabejas "Lightning" pamatvārtsargs Andrejs Vasiļevskis. Norvēģiem vārtos somu kluba "Turku" vārtu vīrs Henriks Haukelands
Lauris Dārziņš pirms došanās uz Slovākiju: Es šogad zināju, ko gaidīt. Arī iepriekš ar Hārtliju uzturēju kontaktus un pagājušajā gadā, kad arī nesanāca aizbraukt uz čempionātu, viņam teicu, ka gribētu pastrādāt viņa vadībā. Prieks, ka šogad ir tāda iespēja. Es kā sūklītis uzsūkšu visu informāciju, ko viņš sniedz, jo tas noteikti noderēs https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/darzins-stasta-par-hartlija-sniegtas-informacijas-uzsuksanu-un-emocijam-latvijas-izlase.d?id=51066569
Apritējis gads un 10. maijā Slovākijā sākas ikgadējais hokeja trakums jeb pasaules hokeja čempionāts elitē. 23. reizi pēc kārtas pasaules čempionātā startēs Latvijas izlase, kas 16 komandu konkurencē centīsies otro gadu pēc kārtas iekļūt ceturtdaļfinālā.