Šveices hokeja izlasei otrdien pasaules čempionāta spēlē bija milzu pārsvars pār Kazahstānas valstsvienību, taču tai vajadzēja pamatīgi nopūlēties, lai tiktu pie trešās uzvaras trijās spēlēs.

Šveices hokejisti pretiniekus pieveica ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:0, 1:2), kazahiem divas minūtes pirms spēles beigām radot intrigu un gūstot otros vārtus.

Kazahstānas izlases vārtos teju nevainojumu snieguma demonstrēja Andrejs Šutovs, kurš atvairīja 40 no 43 metieniem. Savukārt pasaules čempionātu debitants Sandro Ešlimanns tika galā vien ar 12 no 14 raidījumiem.

Spēles tonis tika noteikts jau mača pirmajā minūtē. Kazahstānas izlasei "iekrītot" neitrālajā zonā, Deniss Malgins izgājienā tika līdz Šutova vārtiem, bet norībināja stabu. Kazahi perioda gaitā atguvās no pirmajiem triecieniem, taču Šutovam visas spēles gaitā vajadzēja pestīt komandas biedrus pēc rupjām pozicionālām kļūdām.

Otrā perioda ievadā ripa pateicīgā situācija atleca pie Malgina, kurš beidzot izmantoja kādu no savām vārtu gūšanas iespējām, panākot rezultātu 1:0. Kazahi perioda gaitā uzbruka ļoti reti, bet Šveices izlase izpildīja 22 metienus, no kuriem vairums bija bīstami. Realizēts gan tika vēl tikai viens, Dario Simionam izmantojot vēl vienu aizsargu kļūdu un aizslidojot vienatnē pret vārtuvīru.

Neskatoties uz savu nepārliecinošo sniegumu, Kazahstānas izlase spēja pacīnīties par rezultāta izlīdzināšanu. Spēles 46. minūtē Džesijs Blekers mazākumā panāca rezultātu 2:1. Šutovs savu komandu glāba, cik varēja, bet Fabriss Hercogs četrarpus minūtes pirms mača beigām atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Tomēr kazahi vēlreiz rezultatīvi atbildēja – divas minūtes pirms spēles beigām Valērijs Orehovs raidīja ripu starp Ešlimanna kājsargiem.

Mača izskaņā Šutovam nācās vēl tikt galā ar pāris pretuzbrukumiem, bet kazahi, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, nespēja paveikt brīnumu un izlīdzināt rezultātu.

Šveices hokejisti ar trim uzvarām trīs spēlēs nostiprinājās pirmajā vietā A apakšgrupā, bet Kazahstānas valstsvienība pagaidām palikusi bez punktiem.

Šveice – Kazahstāna 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Vārtu guvēji: Deniss Malgins (23:58 min.), Dario Simions (34:32 min.), Fabriss Hercogs (55:39 min.) – Džesijs Blekers (45:47 min., maz.), Valērijs Orehovs (57:52 min.)
Metieni pa vārtiem: 43 (8+22+13) – 14 (3+5+6)
Soda minūtes: 4 (0+2+2) – 4 (0+2+2)