Tretenesa 'hat trick' atnes Norvēģijai pirmo uzvaru Rīgā

Norvēģijas hokeja izlase svētdien, 23. maijā, tika pie savas pirmās uzvaras pasaules čempionātā Rīgā, Latvijas grupā savā otrajā spēlē ar 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) pieveicot Itālijas valstsvienību.

Par spēles galveno varoni kļuva Matiass Treteness, kurš guva trīs vārtus. Vēl vienus vārtus norvēģiem guva Matss Roseli Olsens, bet itāļiem vienīgo vārtus guva Daniels Franks, pēdējā trešdaļā būdams izveicīgāks pie norvēģu vārtiem.

Visu spēli Norvēģijas pārsvars neradīja šaubas. Norvēģijas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 39 metienus, bet itāļiem bija tikai 18 metieni, no kuriem puse pēdējā trešdaļā, kad mača liktenis praktiski bija jau izšķirts.

Norvēģija turnīra pirmajā spēlē ar 1:5 zaudēja Vācijai. Pirmdien Norvēģijai ir brīvdiena, bet otrdien norvēģus gaida cīņa pret Somiju. Savukārt Itālijai, kas turnīra pirmajā dienā ar 4:9 zaudēja Vācijai, pirmdien gaida cīņa pret mājinieci – Boba Hārtlija vadīto Latvijas valstsvienību.