Vācija pagarinājumā izrauj negaidītu vietu finālā, Latvija par bronzu cīnīsies ar ASV
Foto: IIHF

Vācijas hokeja izlase sestdien, 27. maijā, pasaules čempionāta pusfinālā ar rezultātu 4:3 (2:2, 0:1, 1:0, 1:0) pārspēja ASV valstsvienību un pirmo reizi sasniedza finālu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vācijas pretinieki finālā būs Kanādas valstsvienība, bet ASV kļuva par Latvijas pretinieci cīņā par bronzas godalgām.

Jau spēles otrajā minūtē ASV skaisti no savas zonas iesāka uzbrukumu un iegāja Vācijas zonā. Tad Drū O'Konors piespēlēja gar vārtiem Aleksam Takam, kurš izpildīja precīzu metienu brīvajā vārtu pusē. Nedaudz vairāk nekā divas minūtes vēlāk ASV pretuzbrukumā Roko Grimaldi izdarīja spēcīgu metienu tuvējā vārtu augšējā stūrī, panākot 2:0.

Vācieši no šī nokdauna atguvās. Vispirms 13. minūtē Vācijas vairākumā Dominiks Kahuns piespēlēja Danielam Fisbuham, kurš izdarīja metienu pa vārtiem, kad Frederiks Tifels cīnījās vārtu priekšā. Keisijs Desmits ripu nefiksēja, un tā tā ieslīdēja vārtos starp kājsargiem. Savukārt četras minūtes pēc tam Niko Šturms Vācijas izlases uzbrukuma sākumā uzņēma spēka paņēmienu, taču ripu savāca Džons Peterka. Viņš piespēlēja atpakaļ Šturmam, kurš tālāk atrada aizsargu Maksimilianu Zūberu, un viņš precīzi meta vārtu augšējā stūrī.

Otrajā trešdaļā vāciešiem neizdevās realizēt vairākumu, tomēr tas deva pārsvaru laukumā, taču 25. minūtē pēc amerikāņu laba uzbrukuma Grimaldi piespēlēja gar vārtiem, un ripa no vārtsarga Matiasa Nīderbergera noslīdēja gar vārtu līniju, taču to nešķērsoja. Otrās trešdaļas vidū ASV tomēr atguva vadību spēlē, kad Maikls Eisimonts vārtu priekšā tika pie ripas un ar zibenīgu roku darbību atrada veidu, kā to iedabūt pretinieku vārtos ar atkārtotu mēģinājumu.

Nepilnu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Vācijas hokejisti tika uzbrukuma zonā, kurā izdevās klasiska izspēle. Leons Gavanke izdarīja metienu pa vārtiem, Dominiks Kahuns vārtu priekšā tika pie ripas un piespēlēja Marselam Nēbelsam, kurš varēja ripu ieslidināt vārtos. Līdz ar to pusfināls turpinājās pagarinājumā.

Pagarinājumā sākumā ASV uzspieda savu spēles stilu, tomēr vārtsargu Matiasu Nīderbergeru pārspēt amerikāņi nespēja. Tad 68. minūtē Frederiks Tifels saņēma piespēli no Dominika Kahuna un lielā ātrumā devās uzbrukumā. Viņš izdarīja teicamu metienu no kreisās malas, trāpot vārtu tālajā augšējā stūrī un ievedot Vāciju finālā.

Kopš 1992. gada ASV izlase spēlējusi 12. pasaules čempionātu pusfinālos, taču ne reizi nespēja to pārvarēt. Savukārt Vācijas izlase iepriekš pusfinālā spēlēja 2010. un 2021. gadā, bet šajos čempionātos samierinājās ar ceturto vietu.

Vācijas hokejisti iepriekš pasaules čempionātā divas reizes tikusi pie sudraba medaļām (1930. un 1953. gadā), bet 1934. gadā ieguva bronzu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāts: ASV – Vācija
Statistika
67:32 min. ASV - Vācija 3:4. Spēle noslēgusies! Frederiks Tifels sagrauj ASV izlases sapņus par iekļūšanu finālā. Vācijas izlases uzbrukumā viņš saņēma piespēli no Dominika Kahuna un lielā ātrumā devās uzbrukumā. Viņš izdarīja teicamu metienu no kreisās malas, trāpot vārtu tālajā augšējā stūrī. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662517697048113153
Tifels kontrolēja ripu un devās uz vārtiem. Viņš to palaida vārtu virzienā, un ripa no vārtsarga uzlidoja uz vārtu tīkla. 
ASV izlase bombardēja Vācijas izlases vārtus. Vāciešiem tikai retu reizi izdevies aizskriet ātrajā uzbrukumā. 
Arī Taks izdarīja metienu pa Vācijas vārtiem, izmantojot aizsegu, bet vārtsargs bija modrs. Trīs minūtes aizritēja ASV izlases zīmē. 
Gotjērs izdarīja metienu no labās malas, bet Nīderbergers ripu atvairīja. Amerikāņi spēlē trīs pret trīs izskatījās pārliecinošāk, un arī O'Konors radīja draudus vārtiem. 
Sācies pagarinājums! Komandas aizvada 10 minūšu pagarinājumu formātā trīs pret trīs. 
ASV - Vācija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks. 
Pamatlaika izskaņā abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem. Tā kā spēle ritēja bez apstājas, vāciešiem bija grūtāk nostāties zonā. 
58:37 min. ASV - Vācija 3:3Vācijas hokejisti tomēr tika uzbrukuma zonā, kurā izdevās klasiska izspēle. Leons Gavanke izdarīja metienu pa vārtiem, Dominiks Kahuns vārtu priekšā tika pie ripas un piespēlēja Marselam Nēbelsam, kurš varēja ripu ieslidināt vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662513341603151872
Millers saņēma diagonāles piespēli no Peterkas, un viņa mestā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. 
Vācijas izlase vairāk spēlēja ar ripu aizvadītajās minūtēs, bet taustāmu rezultātu tas pagaidām nedeva, jo amerikāņi aizsardzībā savu darbu darīja lieliski. 
30:42 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Fisbuhs izdarīja fantastisku piespēli Kastneram, kurš nesavaldīja ripu un neizdarīja metienu. Bet tad Šturms bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju. 
Vācijas izlase turpināja izpildīt metienus. Nēbelsa metienu Desmits atvairīja ar nūju, bet tad pēc vāciešu uzvarēta iemetiena Zūbers raidīja ripu pa vārtiem, taču arī nesekmīgi. 
Trešdaļas sestajā minūtē Vācijas izlase izspēlēja savu labāko uzbrukumu, kad no aizvārtes Tifels piespēlēja Kahunam, bet viņa metienu apturēja vārtsargs Desmits.  
ASV izlase trešajā trešdaļā spēlēja ātri un uzspieda savu spēles stilu. Vācijas vārtsargs Nīderbergers atvairīja pāris metienus pa vārtiem, turot savu komandu spēlē. 
Sācies 3. periods. Vai pamatlaikā izdosies noskaidrot šī mača uzvarētāju?
ASV - Vācija 3:2. Noslēdzies 2. periods
No zilās līnijas metienu izdarīja Gavenke, bet brīdi vēlāk Stahovjaks vārtu priekšā ripu aizvirzīja nedaudz garām vārtiem. 
Vācijas hokejistiem uzbrukumi nesekmējās, un viņi aizvadītajās minūtēs draudus Desmita vārtiem nav radījuši. Amerikāņi darbojas apņēmīgi abos laukuma galos. 
Vācieši mazākumā nospēlēja pietiekami precīzi un pieļāva tikai vienu metienu pa vārtiem. 
30:42 min. Noraidījums Vācijas izlasē. ASV ofensīva turpinājās, bet tad Šturms ieķērās pretiniekā un nepalaida viņu vaļā, par ko tika noraidīts. 
28:47 min. ASV - Vācija 3:2ASV hokejistu turpināja ļoti bīstamus uzbrukumus, bet tad Maikls Eisimonts vārtu priekšā tika pie ripas un ar zibenīgu roku darbību atrada veidu, kā iedabūt ripu pretinieku vārtos. Matiass Nīderbergers līdz pēdējam mēģināja ripu apturēt. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662497988365910017
Amerikāņi spēli aizveduši prom no saviem vārtiem, un Vācijas izlasei savs nākamais uzbrukums bija jāgaida ilgāku laiku. Kad vācieši tika uzbrukuma zonā, tika izdarīti vairāki metieni no distances. 
24:16 min. ASV tomēr negūst vārtusAmerikāņi izspēlēja labu uzbrukumu, kurā pēc Roko Grimaldi piespēles gar vārtiem ripa no vārtsarga noslīdēja gar vārtu līniju. Tiesnesis sākotnēji informēja, ka gūti vārti, tomēr ripa vārtu līniju nešķērsoja. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662494791186415617
Mazurs ieslidoja uzbrukuma zona un izdarīja bīstamu metienu pa vārtiem, bet vāciešu turpinājumā neko nesarežģīja un ripu meta ārā no savas zonas. 
Zaiders tika pie ripas un devās uz vārtiem, bet tad lūkoja trāpīt tuvējā vārtu stūrī. Vācijas hokejistiem vairākums devis pārsvaru arī mača turpinājumā. 
Vācijas izlases pirmajā uzbrukumā Zaiders ripu spēcīgi meta garām vārtiem, bet tad pēc Peterkas metiena ripu ieguva Fisbuhs, kuram neizdevās pārmest pāri Desmita kājsargam. 
Sācies 2. periods.Vācijas izlase otro trešdaļu turpina vairākumā
ASV - Vācija 2:2. Noslēdzies 1. periods.Vācieši izdarīja milzīgu ofensīvu uz pretinieku vārtiem, bet pagaidām amerikāņi savus vārtus nosargāja. 
18:51 min. Vēl viens noraidījums ASV izlasei.Peterka steidza garām Grimaldi, bet amerikānis ar kāju viņu klupināja. Trešdaļas otrajā pusē ASV izlase spēlē diezgan pavirši. 
18:20 min. Noraidījums ASV izlasē. Alekss Taks nopelnīja sodu par turēšanu. Aizturētā soda laikā vācieši pieturēja ripu, lai viņiem būtu ilgāks vairākums pēc Stahovjaka atgriešanās laukumā. 
17:16 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Stahovjaks atstāj savu komandu mazākumā pēc klupināšanas neitrālajā zonā.
16:03 min. ASV - Vācija 2:2Niko Šturms Vācijas izlases uzbrukuma sākumā uzņēma spēka paņēmienu, taču ripu savāca Džons Peterka. Viņš piespēlēja atpakaļ Šturmam, kurš tālāk atrada aizsargu Maksimilianu Zūberu, kurš precīzi meta vārtu augšējā stūrī.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662486671890481152
12:22 min. ASV - Vācija 2:1Vācijas hokejisti vairākumā darbojās uzbrukuma zonā un radīja draudus pretinieku vārtiem. Dominiks Kahuns piespēlēja Danielam Fisbuham, kurš izdarīja metienu pa vārtiem. Frederiks Tifels cīnījās vārtu priekšā, cenšoties traucēt vārtsargam ieraudzīt ripu. Keisijs Desmits ripu nefiksēja, un tā tā ieslīdēja vārtos starp kājsargiem.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662485441403322368 
9:27 min. Noraidījums ASV izlasē. Brauns neuzmanīgi nospēlēja pret Šturmu, trāpot ar savu ceļgalu pa pretinieka ceļgalu. Rupjība nebija atklāta, tāpēc viņam divi minūšu sods.   
Brauns vārtu priekšā laboja ripas lidojuma virzienu pēc Samberga metiena, bet Nīderbergers paspēja pielikt atsitējcimdu un aizvirzīt ripu uz laukuma stūri. 
Vācijas hokejisti centās pārņemt ripas kontroli, taču bija grūtības tikt uzbrukuma zonā. Savukārt amerikāņi pēc pārtvertas ripas uzreiz apdraudēja Nīderbergera vārtus.
Amerikāņi spēli turpināja ļoti apņēmīgi, turpinot spēlēt uzbrukuma zonā. Nīderbergers Vācijas vārtos nākamos metienus atvairīja, bet tad Vācijas pretuzbrukumā Šturms izdarīja metienu, bet ripa uz vārtiem lidoja pēc rikošeta. Vārtsargs Desmits ripu spēja tvert. 
3:56 min. ASV - Vācija 2:0Vācijas izlase uzbrukuma zonā pazaudēja ripu, amerikāņi uzreiz devās pretuzbrukumā, kurā Roko Grimaldi izdarīja spēcīgu metienu tuvējā vārtu augšējā stūrī. Kas par spēles sākumu amerikāņiem. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662482352390676482 
1:11 min. ASV - Vācija 1:0ASV skaisti no savas zonas iesāka uzbrukumu un iegāja Vācijas zonā. Tad Drū O'Konors piespēlēja gar vārtiem Aleksam Takam, kurš ievirzīja ripu tukšajā vārtu stūrī.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/1662480732382703616
Spēle sākusies! 
ASV un Vācijas izlases pieteikums mačam liecina, ka visi vadošie spēki ir ierindā.
Pasaules hokeja čempionāts turpinās ar otro pusfināla spēli starp ASV un Vācijas izlasēm. Šajā mačā kļūs zināms, kura komanda pievienosies Kanādai finālā un kura komanda mačā ar Latviju cīnīsies par bronzas godalgām. ASV izlase noteikti vēlas beidzot iegūt savu trešo zelta medaļu, bet vācieši - iekļūt finālā pirmo reizi kopš 1953. gada.  

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.