Zviedrija ar pārliecinošu sniegumu sasniedz PČ finālu

Par 2017. gada pasaules hokeja čempionāta otro finālisti sestdien kļuva Zviedrijas valstsvienība, kas pusfinālā ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspēja Somijas izlasi.

Zviedrijas izlase finālā tiksies ar Kanādas valstsvienību, kas savā pusfinālā pieveica Krieviju. Savukārt par bronzas medaļām cīnīsies somi un krievi.

Zviedrijas izlase jau otrajā minūtē izvirzījās vadībā, kad ar spēcīgu un ļoti precīzu metienu pēc uzvarēta iemetiena Somijas zonā izcēlās Aleksandrs Edlers, bet trīs minūtes pēc tam Somijas uzbrukumā Juhamati Altonens izspraucās starp diviem zviedru spēlētājiem un atmeta ripu Jonasam Kempainenam, kurš izdarīja rezultatīvu metienu pa vārtiem, izlīdzinot rezultātu.

Otrajā periodā Zviedrijas izlasei izdevās realizēt divus vairākumus pēc kārtas. Vispirms 25. minūtē Jons Klingbergs izdarīja tālu un spēcīgu metienu, kas sasniedza savu mērķi, bet desmit minūtes vēlāk Viljams Nīlanders piespēlēja Niklasam Bekstrēmam, pats devās uz vārtiem, saņēma piespēli atpakaļ un trāpīja vārtos.

Trešajā periodā Somijas izlase sāka spēlēt daudz aktīvāk, bet rezultātu tas nedeva. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Joakims Nordstrēms guva ceturtos vārtus un panāca mača gala rezultātu.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pasaules hokeja čempionāta pusfināls: Zviedrija – Somija
Somijas izlasē par labāko spēlētāju nosaukts Jonass Kempainens, bet Zviedrijas izlasē - Niklass Bekstrēms.
Spēle noslēgusies!
Somi uzbrūk un uzbrūk, bet metienus noslēgt ar "golu" neizdodas. Savinainens pat trāpīja pa vārtu stabu.
Somijas izlase divas minūtes pirms pamatlaika beigām vēl maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Sateri lieliski nospēlēja Somijas vārtos, ar atsitējcimdu atvairot Viktora Raska metienu.
53:52 min. Zviedrija - Somija 4:1Ville Lajunens savā aizsardzības zonā pazaudēja ripu, Markus Grigers piespēlēja Joakimam Nordstrēmam, un viņš guva savas komandas ceturtos vārtus.  https://twitter.com/cmoresport/status/866008410570997760
Hietanens saņēma piespēli no aizvārtes un izdarīja metienu no asa leņķa, bet Lundkvists situāciju kontrolēja. Zviedrija aizsardzībā darbojas ļoti disciplinēti un dara visu iespējamo, lai rezultāts nemainītos.
Aho piespēlēja Pioralam, un viņš bīstami meta, bet Lundkvists atvairīja. Zviedrijas izlase ar presingu vairākas reizes neļāva somiem iesākt uzbrukumus, kā arī izdarīja trīs metienus vārtu virzienā.
Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām.
Laukumā vērojams nedaudz atklātāks hokejs. Somijas izlase, zinot, ka vairs nav ko zaudēt, metas uzbrukumā, bet zviedri vairs nekautrējas atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem.
Somijas izlasei aizvadītajās epizodēs darbojas apņēmīgi un pietur ripu, līdz izdodas apdraudēt Henrika Lundkvista sargātos vārtus.
Zviedrijai izdodas ilgstoši darboties uzbrukuma zonā, un divus metienus pēc kārtas izdarīja Lindholms.
Bekstrēms un Nīlanders trešā perioda sākumā apdraudēja Somijas izlases vārtus, bet tad somu uzbrucējs pretuzbrukumā meta garām vārtiem.
Zviedrija - Somija 3:1. Sācies 3. periods.
Zviedrijas hokejisti arī otrajā periodā daudz meta pa vārtiem – 15 reizes, savukārt Somijai seši metieni pa vārtiem. Visā spēlē Zviedrijai jau 26 metieni, bet Somijai – 11.
 Zviedrija - Somija 3:1. Noslēdzies 2. periods.
Somijas izlase pēc spēlēšanas mazākumā vairs netiek ārā no savas aizsardzības zonas. Zviedrija laukumā dominē. Perioda pārtraukumā somiem būs daudz ko pārdomāt.
Zviedrijas izlase vairākumā ar ātrām piespēlēm teicami izspēlēja uzbrukumu, bet Sateri neļāva Nīlanderam vēlreiz realizēt vairākumu.
35:42 min. Vēl viens noraidījums Somijas izlasē.Juliuss Honka sagādā vēl vienu mazākumu savai komandai.
34:52 min. Zviedrija - Somija 3:1. Vairākuma pirmajā daļā Zviedrijas izlase izdarīja metienus no distances, bet tad Viljams Nīlanders piespēlēja Niklasam Bekstrēmam, pats devās uz vārtiem un saņēma piespēli atpakaļ un izdarīja precīzu metienu vārtos. Vēl viens vairākums realizēts https://twitter.com/cmoresport/status/866000491330674688
33:35 min. Noraidījums Somijas izlasē.Puljujarvi saņem sodu par turēšanu ar nūju. Zviedrijas izlase atkal aizturētā soda laikā bīstami uzbruka.
Lajunens meta zviedru vārtsargam padusē, taču ripa neizspraucās cauri. Tad metienus no dažādām pozīcijām izdarīja Osala un Filpula, bet pēkšņi Landeskogs aizskrēja pretuzbrukumā, bet Sateri ar kājsargu atsita.
27:47 min. Noraidījums Zviedrijas izlases sastāvā.Zviedriem skaitliskā sastāva pārkāpums
Somijas izlases aizsargi savā zonā nesapratās un Ēriksons Eks tika pie laba metiena, bet Sateri skaisti ripu tvēra cimdā.
24:36 min. Zviedrija - Somija 2:1.Septiņas sekundes un Zviedrijas vairākums ir realizēts. Viljams Nīlanders uzvarēja iemetienā, Olivers Ekmans Larsons tika pie ripas un atstāja to Jonam Klingbergam, un viņš ļoti spēcīgi meta no tālas distances.  https://twitter.com/cmoresport/status/865995664127283200
24:29 min. Noraidījums Somijas izlasē.Filpula uzbrukuma zona paklupināja pretinieku. Zviedrija aizturētā soda laikā izspēlēja labu uzbrukumu, kurā Lindholms bīstami meta.
Lehtonens Somijas izlases uzbrukumā izdarīja metienu pa vārtiem, bet Henriks Lundkvists tvēra ripu, kas pie viņa lidoja pēc rikošeta.
Zviedrijas izlase otrā perioda iesākumā cenšas spēlēt tāpat kā pirmajā trešdaļā, bet Somijas spēlētājiem izdodas cīņas gaitu aizvirzīt uz laukuma apmalēm. Tad Klingbergs izdarīja ne pārāk sarežģītu metienu pa vārtiem.
 Zviedrija - Somija 1:1. Sācies 2. periods.
Pirmajā trešdaļā Zviedrijas izlase izdarīja 11 metienus pa vārtiem, bet Somijas hokejisti piecas reizes apdraudēja pretinieku “cietoksni”.
 Zviedrija - Somija 1:1. Noslēdzies 1. periods.
Somijas izlasei pēdējās minūtēs izdevies izlīdzināt spēles gaitu, un Piorala centās trāpīt tuvējā vārtu stūrī. Tikmēr Zviedrija turpina pacietīgo spēli un nevienu darbību nesasteidz.
Nīlanders ieguva ripu no Bekstrēma un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, somu vārtsargs Sateri tvēra ripu.
Somijas izlases spēlētājs Aho ar individuālo meistarību izkārtoja sev metienu pa vārtiem, kuru Lundkvists atvairīja. Zviedrijai bija iespēja pretuzbrukumā, tomēr viņi nesteidzās ar metienu un atkal sāka veidot kombinācijas.
Spēles gaita būtiski nav mainījusies - Zviedrijas izlase daudz spēlē ar ripu, veido uzbrukumus un nosaka toni laukumā. Somi tikai epizodiski tiek uzbrukuma zonā.
5:06 min. Abpusējais noraidījums.Atkal pie Zviedrijas izlases vārtiem sākās asumi, un tiesneši nolēma atvēsināt divus karstgalvjus - Lajunenu un Eriksonu Eku.
Somijas izlase savā aizsardzības zonā pazaudēja ripu un Krīgers bīstami apdraudēja pretinieku vārtus. Sateri ar ķiveri ripu atsita.
4:45 min. Zviedrija - Somija 1:1Somijas izlase sagaida savu pirmo vārtu gūšanas iespēju un to izmanto. Juhamati Altonens izspraucās starp diviem zviedru spēlētājiem un atmeta ripu Jonasam Kempainenam, kurš izdarīja ļoti precīzu metienu pa vārtiem. https://twitter.com/cmoresport/status/865984375078309889
Zviedrijas izlase daudz spēlē ar ripu un pacietīgi saspēlējas, līdz ar to Somijas hokejistiem nav iespēju ar kaut ko atbildēt.
1:49 min. Zviedrija - Somija 1:0Niklass Bekstrēms uzvarēja iemetienā, ripa nonāca pie Aleksandra Edlera, kurš izdarīja spēcīgu un ļoti precīzu metienu pa vārtiem. Ripa trāpīja pa vārtu stabiņu un ielidoja vārtos.  https://twitter.com/cmoresport/status/865982884808507393
Somijas izlases spēlētājs Hanikainens apslidoja vārtus un izdarīja pirmo metienu pa vārtiem. Uzreiz abu komandu spēlētāji saķērās pie pie zviedru vārtiem. Līdz pirmajiem asumiem bija nospēlētas 15 sekundes.
Zviedrijas un Somijas valstsvienību pieteikums pusfināla mačam:
Sveicināti! Pasaules hokeja čempionātā viens finālists jau noskaidrots - tā ir Kanādas izlase, kas paveica lielisku atspēlēšanos un pārspēja Krieviju. Tagad Zviedrijas un Somijas duelī noskaidrosies, kura būs otra fināliste. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanada-pedeja-tresdala-soke-krieviju-un-ieklust-pc-finala.d?id=48862537