Zviedrija uzvarā pār Norvēģiju gūst septiņus vārtus
Foto: AFP/Scanpix/LETA

2022. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē Zviedrijas izlase ar rezultātu 7:1 (1:0, 4:0, 2:1) sagrāva Norvēģijas valstsvienību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zviedrijas izlases labā pa diviem vārtiem guva Rasmuss Asplunds un Jakobs Petersons, bet reizi precīzi bija Lukass Vālmarkss, Makss Fribergs un Viliamss Nīlanders, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles. Nīlanderam šī bija pirmā spēle pasaules čempionātā. Norvēģijas izlases labā vienīgos vārtus guva Tobiass Fladebijs.

Spēles sākumā Zviedrijas izlasei neieskaitīja vārtus, kad pēc video atkārtojuma tiesneši fiksēja pārkāpumu pret vārtsargu. Zviedrija 12. minūtē ar rikošeta palīdzību atklāja rezultātu, vārtu guvumu ieskaitot Petersonam, bet turpinājumā norvēģi spēja turēties līdzi saviem pretiniekiem. Zviedri otrajā trešdaļā sāka spēlēt apņēmīgāk un izvirzījās vadībā ar 5:0. Trešās trešdaļas ievadā norvēģi guva "goda vārtus", bet Zviedrija neatslāba un turpināja graut pretiniekus.

Zviedrijas izlasei nākamā spēle būs otrdien, kad tā tiksies ar Latvijas valstsvienību.

Zviedrijas izlase B grupas kopvērtējumā ar 15 punktiem sešās spēlēs ierindojas otrajā vietā, punktu atpaliekot no līderes Somijas, bet Norvēģu kontā ir pieci punkti sešās spēlēs, kad dod sesto vietu.

Portāls "Delfi" teksta tiešraidē sekoja līdzi notikumiem svētdienas vakara spēlēm, kurās var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts hokejā: 22. maija spēles
Zviedrija – Norvēģija 7:1 (1:0, 4:0, 2:1). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Jakobs Petersons (11:48 min., 1:0, vair.), Viliams Nīlanders (27:43 min., 2:0, vair.), Jakobs Petersons (28:47 min., 3:0), Rasmuss Asplunds (31:38 min., 4:0), Lukass Vālmarkss (37:33 min., 5:0, vair.), Makss Fribergs (43:13 min., 6:1), Rasmuss Asplunds (49:57 min., 7:1, vair.) – Tobiass Fladebijs (40:44 min., 5:1)Metieni pa vārtiem: 35 (14+15+6) – 19 (8+4+7)Soda minūtes: 8 – 10
Šveice – Francija 5:2 (0:2, 3:0, 1:0). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Niko Hišīrs (20:25 min.), Tobiass Gaisers (32:27 min.), Andress Ambīls (35:42 min., vair.), Dīns Kukans (51:17 min.), Niko Hišīrs (59:39 min., t.v.) – Aleksandrs Teksjē (4:48 min.), Valentīns Klero (13:25 min.)Metieni pa vārtiem: 39 (12+12+15) – 19 (10+2+7)Soda minūtes: 6 (6+0+0) – 14 (6+8+0)
Šveice – Francija 5:2 (0:2, 3:0, 1:0). Spēle noslēgusies
59:39 min. Šveice – Francija 5:2. Vārti!Teksjē cīnās līdz galam, lai neatdotu pretiniekiem ripu, taču disciplinētie šveicieši to pārtver neitrālajā zonā. Ripu tukšos vārtos raida Hišīrs. Viņam šovakar divi vārtu guvumi.
Francijas izlase noņem vārtsargu un metas pēc trešajiem vārtiem. Teksjē gan gandrīz kļūdās neitrālajā zonā, tādējādi apdraudot tukšos vārtus.
Zviedrija – Norvēģija 7:1 (1:0, 4:0, 2:1). Spēle noslēgusies
Šveices izlase spēlē pacietīgi, slāpē tempu un apzināti gaida spēles beigas. Pamatlaikā atlikušas četrarpus minūtes. 
51:17 min. Šveice – Francija 4:2. Vārti!Šveicieši zaudē iemetienu pretinieku zonā, bet uzreiz piespiež Francijas izlasei pazaudēt ripu. Tā tiek nogādāta līdz zilajai līnijai, no kuras ar viltīgu metienu izceļas Dīns Kukans.
49:57 min. Zviedrija – Norvēģija 7:1.Zviedrijas hokejisti bija noskaņoti izmantot šo vairākumu. Pēc viena no metieniem ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet pēc tam Viliams Nīlanders teicami piespēlēja Rasmusam Asplundam, kurš no vārtu priekšas guva savus sestos vārtus šajā pasaules čempionātā.
Jau otro reizi spēlē ripa no laukuma apmales atlec Reto Berras vārtu priekšā. Šveicieši atkal izsprūk sveikā vien ar izbīli. Pamatlaikā atlikušas nepilnas deviņas minūtes. Francijas izlasei īstas vārtu gūšanas iespējas nerodas.
48:34 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Johanesens noraidīts par ripas izmešanu ārpus laukuma
Šveices izlase arī trešās trešdaļas ievadā turpina dominēt! Francijas valstsvienība turas spēlē, bet nespēj pat īsti tikt pie metieniem.
Dīvaina situācija.Mihaels Haga no neitrālās zonas meta ripu uzbrukuma zonā gar laukuma apmali. Ripa trāpīja līnijtiesnesim pa slidām un ieslīdēja vārtos. Magnuss Helbergs jau devās aiz vārtiem sagaidīt ripu, tāpēc vārti bija tukši.Tiesneši devās skatīties video atkārtojumu, pēc kura paziņoja, ka vārtu guvumu nevar ieskaitīt. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528455006134882308
43:21 min. Zviedrija – Norvēģija 6:1Oskars Langs no aizvārtes devās uz vārtu priekšu un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi. Jonass Arncens atkal pazaudēja ripu, kas bija apstājusies uz vārtu līnijas. Pirmais pie tās bija Maks Fribergs. 
Šveice – Francija 3:2. Sākusies trešā trešdaļa!
40:44 min. Zviedrija – Norvēģija 5:1Tobiass Fladebijs nocīnījās vārtu priekšā pēc Johannesa Johannesena uzmetiena un guva pirmos vārtu savai komandai. 
Zviedrija – Norvēģija 5:0. Sācies 3. periods
Šveice – Francija 3:2 (0:2, 3:0). Noslēgusies otrā trešdaļa!
Marko Mirandam pēdējā brīdī pirms metiena pa Ilonena vārtiem Francijas izlases aizsargs paceļ nūju. Šis pretuzbrukums varēja arī noslēgties ar rezultātu 4:2...
Zviedrija – Norvēģija 5:0. Noslēdzies 2. periods
38:37 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Langs devies uz noraidīto soliņu par klupināšanu. Atkal zviedriem trešdaļas izskaņā jāspēlē mazākumā.
35:42 min. Šveice – Francija 3:2. Šveicieši arī izvirzās vadībā!Čakiašvili pārkāpj noteikumus pret Ambīlu, un pasaules čempionātu vecmeistars ar metienu no vārtu priekšas arī gūst vārtus vairākumā. Trešdaļas ilgais spiediens pārvērsts vadībā.
37:33 min. Zviedrija – Norvēģija 5:0.Lukass Vālmarkss teicami saspēlējās ar Rasmusu Dalīnu un izdarīja precīzu metienu tuvējā vārtu augšējā stūrī. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528447223129841666
36:11 min. Noraidījums Norvēģijas izlasēNorvēģi vairs nespēj tikt līdzi Zviedriem. Roksets dodas izciest noraidījumu par turēšanu ar nūju.
32:27 min. Šveice – Francija 2:2. Šveicieši izlīdzina rezultātu!Šveices izlases uzbrukums pēc vairākuma ieilgst. Beigās rezultātu dod hokeja klasika. Tobiass Gaisers uzmeta no zilās līnijas, bet Ilonenam traucēja vārtu priekšā esošais Hišīrs.
Teksjē pārkāpums sagādā šveiciešiem vēl vienu ļoti bīstamu vairākumu. Taču rezultāts atkal izpaliek. Spēles ritējums liecina, ka drīz varētu kļūt 2:2, tomēr francūži turas. 
31:38 min. Zviedrija – Norvēģija 4:0Joels Kellmans devās uz vārtu priekšu no laukuma stūra, bet viņam ripu izsita. Rasmuss Asplunds savāca ripu un meta to tukšajā vārtu stūrī. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528445065365835776
28:47 min. Zviedrija – Norvēģija 3:0Henriks Tēmerness izdarīja teicamu tālo piespēli Karlam Grunstrēmam, kurš izgāja pret vārtiem un nerealizēja metienu. Norvēģijas vārtsargs Jonass Arncens pazaudēja ripu, bet pirmais pie tās piesteidzās Jakobs Petersons, kurš panāca jau trīs vārtu pārsvaru.
Tims Bozons pēc atgriešanās laukumā triecas uz pretinieku vārtiem, kuros viņu arī iestumj Mozers. Francūža slidas asmens pārplēš Šveices izlases vārtus. Šī iemesla dēļ spēlē pārtraukums.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528442812194164736
Francijas izlases aizsargi bloķē vairākus metienus. Bīstamu metienu tver arī Sebastians Ilonens. Francija pamanās izciest ļoti bīstamu skaitlisko mazākumu.
27:43 min. Zviedrija – Norvēģija 2:0Viliams Nīlanders savā pirmajā spēlē pasaules čempionātā gūst arī vārtus. Viņš saņēma piespēli, devās uz vārtiem un izdarīja metienu no aizsarga aizsega. Ripa precīzi lidoja gar pašu tuvējo vārtu stabu. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528443162934403072 
27:04 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Rodas iespaids, ka Zviedrija ir pilnībā apmierināta ar rezultātu. Nav izteiktas virzības uz vārtiem, taču Norvēģija tik un tā nespēja izvairīties no pārkāpuma, kad Martinsens klupināja pretinieku. 
22:31 min. Šveice tiek pie lielā skaitliskā vairākumaBrāļi Bozoni nepilnas pusminūtes laikā abi tiek noraidīti. Trenerim-tēvam atliek pasmieties...
23:44 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Zviedrija pārliecinoši aizvadīja atlikušo mazākuma laiku. Turpinājumā zviedri kontrolēja ripu un meklēja veidus, kā palielināt savu pārsvaru. Tad Lillebergs ar roku turēja pretinieku un atstāja mazākumā savu komandu. 
Šveice – Francija 0:2. Sākusies otrā trešdaļa!
20:25 min. Šveice – Francija 1:2. Ātri vārti!Francūži par tālu aizslido neitrālajā zonā, "atvedot" pretuzbrukumu uz saviem vārtiem. Timo Meiers ar izcilu piespēli atrod Niko Hišīru, kurš ar meistarīgu metienu pārspēj Ilonenu. Vārtsargs jau teju paspēja pārvietoties vārtos, taču metiens bija nevainojams.
Zviedrija – Norvēģija 1:0. Sācies 2. periods.Norvēģija turpinās spēlēt vairākumā, mēģinot rezultātu izlīdzināt.
Šveice – Francija 0:2. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Zviedrija – Norvēģija 1:0. Noslēdzies 1. periods
19:41 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Zviedrijas izlase trešdaļas beigās kontrolēja spēles tempu un daudz uzbruka, bet tad Langs nesavaldīja ripu un, mēģinot nepieļaut pārtvertu ripu, klupināja pretinieku. 
Kopā noraidīti pieci hokejisti. Šveiciešiem uz sodīto soliņa sēž trīs hokejisti! Reti redzams skats.
Šveices izlase perioda beigās pietiekami aktīvi uzbrūk līdz viena no situācijām pāraug konfliktā, ko arī NHL dēvētu par īstu kautiņu. Dario Simions līdz galam pie vārtiem cīnījās par ripu. Pāris sekunžu laikā jau teju katrs laukuma spēlētājs atrada sev konkurentu cīņai. Tiesnešiem sākotnēji nepietika resursu, lai visus kautiņus izšķirtu. Sagaidāmi vairāki noraidījumi...
Kens Andrē Ulimbs meta cauri spēlētāju burzmai, ripa kaut kā izspruka līdz vārtiem un trāpīja pa Helberga nūjas galu.  Abas komandas spēlē vienādos sastāvos. 
14:01 min. Vēl viens noraidījums Zviedrijai. Norvēģi vairākumā radīja momentus uzbrukumā, līdz Tēmerness tika sodīts par klupināšanu. Vairāk par 30 sekundēm norvēģi spēlēs lielajā vairākumā. 
Aleksandrs Teksjē neizmanto "bullīti"!Uzreiz pēc vārtu guvuma francūži pārtver diagonālo piespēli, Bozonam aizbēgot izgājienā pret Berru. Francūzis tika kavēts, par ko vienība tika atalgota ar "bullīti", taču ripa pāris reizes nospruka no Teksjē nūjas lāpstiņas. Berra atsargā metienu!
12:37 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Nordstrēms neitrālajā zonā diezgan nevajadzīgi kavēja spēlētāju bez ripas, atstājot savu komandu mazākumā. 
13:25 min. Šveice – Francija 0:2. Vārti!Šveicieši iekrīt uzbrukumā un ielaiž vēl vienus vārtus. Šveices izlase it kā paspēja atgriezties aizsardzībā, taču Valentīns Klero spēja izrauties vienatnē pie vārtiem, kur laikus jau nolika nūjas lāpstiņu pie ledus, sagaidot piespēli un raidot ripu vārtos.
11:48 min. Zviedrija – Norvēģija 1:0Pirmo spēli čempionātā aizvadošais Viliams Nīlanders vadīja saspēli uzbrukuma zonā, līdz Jakobs Petersons izdarīja metienu no distances. Ripa pēc rikošeta no aizsarga ielidoja Norvēģijas vārtos. Šoreiz norvēģi nevar apstrīdēt šo vārtu guvumu.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1528432869911109632
Rešs tiek pie vēl vienas izcilas iespējas. Šoreiz uzbrucējam sanāca pēkšņi nonākt vienatnē pret Berru, bet vārtsargs viņa metienu atvairīja.
Straujais spēles temps mazliet noplacis. Francijas izlasei arī izdevies novirzīt spēli tālāk prom no saviem vārtiem. Pagaidām šī bijusi divu līdzvērtīgu komandu spēkošanās. 
10:18 min. Noraidījums Norvēģijas izlasē.Bulls sodīts par klupināšanu.
Norvēģijas izlase mēģināja slāpēt spēles tempu, bet tad Fladebijs izlauzās līdz vārtiem un uzmeta ar nūjas neērto pusi. Omans brīdi vēlāk ātrā uzbrukumā mēģināja tikt pie ieskaitītiem vārtiem, bet vēl tas neizdevās. 
Šveices izlase uzreiz metas atspēlēties. Ripa vairākumā noglaudīja gan pārliktni, gan spurdza garām vārtiem pēc metiena no tuvas distances.
4:48 min. Šveice – Francija 0:1. Vārti!Korvi, kā pēdējais spēlētājs savā zonā, kļūdās piespēlē un uzdāvina ripu Aleksandram Teksjē. NHL spēlējošais uzbrucējs apstrādā ripu un izrēķinās ar Berru! Negaidīts pavērsiens spēles ievadā.
Šveicieši mazākumā teju trijatā aizskrien pret vienu pašu vārtsargu. Suters nospēlē pārāk nesavtīgi, atdodot piespēli komandas biedram, kuru panāca francūzis. 
1:02 min. Francijas izlase spēlēs vairākumāAntonī Rešs pašā spēles ievadā norībina pārliktni! Reto Berra nebija variantu glābt komandu. Turklāt cīņā par atlēkušo ripu Mihaels Fora rupji pagrūda pretinieku, par ko nopelnīja divas minūtes. Viņš gan šādi, iespējams, glāba komandu no vārtu zaudējuma.
Pirmie vārtu gūšanas iespēju izveidoja Norvēģija, kad Jakobsons saņēma ripu vārtu priekšā un izdarīja metienu pa Helberga sargātajiem vārtiem. 
Zviedrijai neieskaita vārtus.Pēc Adama Larsona tāla metiena ripa no vārtsarga uzlidoja gaisā un piezemējās aiz vārtiem. Nilss Omans ieguva ripu savā rīcībā, apslidoja vārtus un ar nūjas neērto pusi raidīja to vārtos. Norvēģijas izlases galvenais treneris pieprasīja, lai tiesneši izvērtē video atkārtojumu, uzskatot, ka bija pārkāpums pret vārtsargu. Pēc epizodes izvērtēšanas tiesneši vārtu guvumu neieskaitīja, jo vārtsargs Jonass Arncens tika traucēts. 
Šveice – Francija. Spēle sākusies!
Zviedrija – Norvēģija. Spēle sākusies
Šveices izlase šajā pasaules čempionātā ir vienīgā, kas nav zaudējusi nevienu punktu, un tā pret Franciju vēlēsies turpināt šo sēriju. Francijas hokejisti piecās spēlēs tikuši pie pieciem punktiem, un reālas iespējas pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā tai nav.
Zviedrijas valstsvienība šobrīd ierindojas stabilā otrajā vietā B grupas kopvērtējumā, bet Norvēģija noteikti mēģinās parādīt zobus vienam no turnīra galvenajiem favorītiem. Zināms komandu sastāvs mačam. 
Brīvdienu noslēgumā nekas nevar būt labāks par divām hokeja spēlēm pasaules čempionātā. Alpu derbijā tiksies Šveice un Francija, šveiciešiem mēģinot turpināt savu uzvaru sēriju, bet Skandināvijas komandu duelī tiksies Zviedrija un Norvēģija. 

Tags

Hokejs 2022 Hokejs Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā Zviedrijas hokeja izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form