Pateicoties slovāku uzbrucēja Mihala Handžusa vārtiem otrajā pagarinājumā, pašreizējie Stenlija kausa īpašnieki Čikāgas "Blackhawks" trešdien spēja pagarināt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences finālu.

Sērijas piektajā mačā "Blackhawks" ar rezultātu 5:4 (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) savā laukumā apspēlēja Losandželosas "Kings", sērijā līdz četrām uzvarām samazinot deficītu līdz 2-3.

Pēc rezultatīvām pirmajām divām trešdaļām, kuras laikā mājinieki divreiz izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru, trešās trešdaļas otrajā minūtē "Blackhawks" hokejists Bens Smits panāca 4:4. Savukārt uzvaras vārtus Handžušs pēc Brendona Sāda piespēles guva vien otrā pagarinājuma trešajā minūtē.

Uzvarētājiem vēl pa vieniem vārtiem guva Brents Sībruks, Džonijs Oduja un Sāds, bet Patriks Keins savāca četras rezultatīvas piespēles. Savukārt "Kings" sastāvā pa reizei atzīmējās Džerets Stols, slovāku uzbrucējs Marians Gaboriks, Džastins Brauns un Teners Pīrsons.

Nākamais mačs piektdien jau atkal risināsies Losandželosā, kad 2012.gada čempioni "Kings" vēlreiz centīsies noslēgt sēriju.

Kā zināms, Austrumu konferences finālsērijā Ņujorkas "Rangers" ar 3-2 atrodas vadībā pār Monreālas "Canadiens".