Foto: Rīgā aizvadīta Tretjaka hokeja vārtsargu skola
Foto: Publicitātes foto

Rīgā aizvadītas Vladislava Tretjaka vadītās Starptautiskās vārtsargu skolas nodarbības, kas Latvijas galvaspilsēta risinājās jau sesto reizi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad iespēju apgūt vārtsarga meistarību pie slavenā Krievijas hokejista Vladislava Tretjaka ieguva 48 jaunie sportisti no Baltijas valstīm, Krievijas, Somijas, Vācijas, Francijas, Spānijas un Japānas. Daži no viņiem uz nodarbībām uz Rīgu brauc jau vairākus gadus pēc kārtas, citi – nav izlaiduši nevienu Vladislava Tretjaka sporta nometni Rīgā. Katru gadu uz Rīgas skolu vairākus sportistus nosūta Krievijas Hokeja federācija, lai uz vietas novērtētu viņu meistarību un potenciālu tālākai spēlei Jaunatnes hokeja līgā.

Nodarbības Starptautiskajā vārtsargu skolā vadīa personīgi Vladislavs Tretjaks, kā arī Andrejs Žagars un Sergejs Naumovs. 10 dienu laikā jaunie hokejisti strādāja pēc intensīvas programmas – četras nodarbības dienā. Treniņi notika gan uz ledus, gan arī svaigā gaisā Baltijas jūras piekrastē. Kā atzīmē organizatori, daudziem dalībniekiem nodarbības piekrastē kļuva par vienu no spilgtākajiem iespaidiem, jo daži no viņiem iepriekš nebija redzējuši jūru.

Skolas treneri lielu uzmanību veltīja ne tikai hokeja meistarības noslēpumu apgūšanai un tehnisko iemaņu pilnveidošanai, bet arī "personiskajam faktoram". Viņi atzīmē, ka, neskatoties uz to, ka šādas meistarklases ir nenovērtējams ieguldījums jauno hokejistu attīstībā, tik īsā laikā nav iespējams iemācīt pilnīgi visu. Tāpēc viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir iemācīt jaunos sportistus pareizi trenēties; iemācīt būt pacietīgiem, čakliem, disciplinētiem; paskaidrot, cik svarīgs ir cītīgs un neatlaidīgs darbs.

Iepriekšējos gados Starptautiskās vārtsargu skolas meistarklases notika ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā un Kanādā, kur tās ieguva lielu popularitāti un tika augsti novērtētas hokeja profesionāļu vidū. Dažus gadus atpakaļ Vladislavs Tretjaks izlēma turpmāk savā trenera darbībā koncentrēties uz nodarbībām Rīgā, un šobrīd Rīgas Vārtsargu skolas nodarbības ir unikāla iespēja apgūt vārtsarga meistarību pie pasaules hokeja zvaigznes.

Tags

Hokejs Vladislavs Tretjaks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form