Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmdien tikās Latvijas hokejistu Zemgus Girgensona un Elvja Merzļikina pārstāvētās Bufalo "Sabres" un Kolumbusas "Blue Jackets" vienības, uzvaru papildlaikā ar rezultātu 4:3 (2:0, 0:2, 1:1, 1:0) svinot mājiniekiem no Kolumbusas.

Girgensons spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā un laukumā pavadīja 13:57 minūtes, no kurām precīzi divas tika aizvadītas skaitliskajā mazākumā. Uzbrucējs sev atvēlētajā laikā izpildīja neprecīzu metienu, kā arī veica vienu spēka paņēmienu.

Latvijas izlases hokejists aizvadīja rosīgu maču, viņa ceturtajai maiņai izceļoties ar lielu aktivitāti. Otrā perioda vidū pēc spēka paņēmiena gan cieta pats Girgensons, kurš laukumu atstāja pats saviem spēkiem un pēc tam uz rezervistu soliņa tika aprūpēts. Tas gan netraucēja latvietim turpināt spēli.

Savukārt Elvja Merzļikina vietā vārtos stājās soms Jonass Korpisalo, kurš tvēra 15 no 18 izpildītajiem "Sabres" metieniem.

Kolumbusas vienība spēles sākumā izmantoja savu ievērojamo pārsvaru, pirmā perioda izskaņā vienas minūtes laikā gūstot divus vārtus. Taču viesi otrajā periodā spēja panākt rezultātu 2:2.

Vadību mājiniekiem trešā perioda septītajā minūtē atkal panāca Niks Folinjo, kurš spēja izmantot skaitlisko vairākumu, bet nepilnu pusotru minūti līdz pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja Viktors Olofsons.

Spēles uzvarētājs tika noskaidrots papildlaikā, kad francūzis Aleksandrs Teksjē izrāva uzvaru pēc Folinjo rezultatīvas piespēles. Kolumbusas klubs spēles laikā izpildīja 44 metienus, kamēr Bufalo iespēja vien 18 raidījumus.

"Blue Jackets" trīs spēļu laikā izcīnījusi vienu uzvaru, bet savu nākamo maču vienība aizvadīs piektdien, kad tā uzņems Anaheimas "Ducks". Savukārt Girgensona pārstāvētajai komandai šis bija pirmais zaudējums trīs spēlēs. "Sabres" atgriezīsies mājās un trešdien Bufalo tiksies ar Monreālas "Canadiens" komandu.