Hārtlijs: nebūtu ētiski pret Latvijas hokeja sabiedrību ierasties uz divām no trim spēlēm olimpiskajā kvalifikācijā
Foto: F64

Bijušais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pārrunām ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadību sapratis, ka nebūtu ētiski, ja viņš aizņemtības dēļ Omskas "Avangard" klubā olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā nebūt klāt visās spēlēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LHF publiskojusi vēstuli Hārtlijam, izskatot pateicību kanādietim par ieguldījumu Latvijas hokeja attīstībā, un viņa atbildi.

"Ar šīs vēstules palīdzību vēlamies izteikt savu pateicību par mūsu sadarbību četru gadu garumā. Mēs, Latvijas hokeja sabiedrība, atcerēsimies Jūsu vadītos treneru seminārus un nepārtraukto darbu ar Latvijas treneriem visu 4 gadu laikā, daudzās tikšanās reizes ar bērnu un jauniešu vecākiem, Jūsu iedvesmojošo uzrunu vecāku asamblejā, pasaules līmeņa uzstāšanās, lekcijas mūsu lieldrauga "Bites" korporatīvajos pasākumos," teikts LHF vēstulē. "Bet vissvarīgākais, ko Jūs panācāt izmantojot savu pieredzi, ar savu kaislīgo darbu, izcilajām līdera īpašībām un oratora spējām, ir mainīta spēlētāju un Latvijas hokeja sabiedrības ticība savām spējām, panākumiem."

"Sākot ar pasaules čempionātu Ķelnē 2017. gadā, mūsu nacionālā hokeja izlase katru gadu ir uzlabojusi savu sniegumu un kļuvusi par stipru, neērtu un ļoti respektējamu konkurentu pilnīgi visiem pretiniekiem. Mēs, kopā strādājot, esam pārsteiguši hokeja sabiedrību ar pirmo uzvaru pār Kanādu pasaules čempionātā, kas notika mājās, Rīgā," teikts turpinājumā.

"Jūsu profesionālā attieksme un augstā darba ētika ir iedvesmojusi mūsu federāciju, tās darbiniekus, mēs esam uzlabojuši savu darba organizāciju, paveiktais ietekmēs visas izlases un to gatavošanos pasaules čempionātiem. Jūsu citāti, izteicieni (gan publisko uzstāšanos laikā, gan spēlētāju ģērbtuvē lietotie) ir kļuvuši par klasiku un tiek bieži lietoti komunikācijā visā Latvijas sporta sabiedrībā,"

"Mēs esam ļoti pateicīgi par Jūsu klātbūtni, pavadīto laiku un lielo ieguldījumu Latvijas hokeja attīstībā mūsu sadarbības laikā," pausts LHF publicētajā vēstulē

LHF uzsver, ka viņam vienmēr ir atvērtas gan diskusijām, gan iespējamai sadarbībai (treneru semināri, konsultācijas, utt.) vai vienkārša zvanam.

Hārtlijs savā atbildē ieskicēja arī publiskos iemeslus, kāpēc viņš nevarēja palikt Latvijas izlases galvenā trenera amatā.

"Vēlos Jums visiem pateikties par man sniegto iespēju būt Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim, bet, manuprāt, vēl svarīgāk, par sniegto iespēju iepazīt Jūsu valsti – Latviju! Tā bija priekšrocība un milzīgs gods vadīt Latvijas valstsvienību pēdējos četros pasaules čempionātos! Paldies ikvienam – gan Aigaram Kalvītim, gan Viesturam Koziolam, gan ikvienam Latvijas hokeja fanam, kas manu uzturēšanos Latvijā padarīja kā būšanu mājās. Es biju kā brālis Latvijas hokeja ģimenē, un tā bija neaizmirstama pieredze," viņš pauda.

"Dzīvē, tāpat kā sportā, būšana īstajā vietā un laikā ir visbūtiskākais. Manā gadījumā, šis teiciens ir sāpīgi atspēlējies. Ar olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra norisi augusta pēdējā nedēļas nogalē, kā arī ar KHL sezonas sākšanos septembra pirmajā nedēļā, es uzskatu, ka nebūtu ētiski pret Latvijas hokeja sabiedrību, ierasties Rīgā tikai uz divām no trim paredzētajām spēlēm atlases turnīrā. Pēc sarunām ar Aigaru, Viesturu un Valentīnu (Bļugeru) pēdējās nedēļās, kļuva skaidrs, ka man nebūs iespēja sekot manam olimpiskajam sapnim! Tomēr es sekošu līdzi visām Latvijas izlases spēlēm un būšu Jūsu atbalstītājs #1! Ar Latvijas hokeja sabiedrības degsmi un pārliecību, Jums izdosies viss kā plānots un Jūs spēlēsiet Olimpiādē! Jūs esat mani draugi līdz laika galam," uzsvēra Hārtlijs.

Jau vēstīts, ka Latvijas hokeja izlasi olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā vadīs Harijs Vītoliņš.

Tags

Bobs Hārtlijs Harijs Vītoliņš Hokejs Latvijas Hokeja federācija Latvijas hokeja izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form