Latvijas hokeja izlase ceturtdien viesos pirmajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta piedzīvoja bezcerīgu zaudējumu, "Euro Hockey Challenge" turnīra ietvaros ar 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) piekāpjoties Somijai.

Lai gan Latvija pirmā spēlē guva vārtus, Somijas pārsvars bija nospiedošs no pirmās līdz pēdējai minūtei, un uzvarētājs bija zināms ilgi pirms mača beigām. Visā spēlē Latvijas hokejisti izdarīja vien sešus metienus pa vārtiem, kamēr Somijas hokejisti - 53 metienus.

Pirmā perioda 16.minūtē pēc Gunta Galviņa metiena ripa atrada ceļu pretinieku vārtos, un tas bija Latvijas izlases pirmais metiens mačā. Pēc trīsarpus minūtēm Tomi Huhtala izlīdzināja rezultātu, otrajā periodā mājiniekiem vārtus guva Mihaels Keranens un Īro Pakarinens, bet trešajā periodā vēl izcēlās Tomi Sallinens un Juha Peka Hitonens.

Pirmajā periodā Latvijas izlases vārtus lieliski sargāja Ervīns Muštukovs, bet otrajā un trešajā periodā vārtos bija izlases debitants Jānis Kalniņš.