Latvijas hokejisti turnīrā Minskā pārliecinoši pieveic Franciju

Latvijas hokeja izlase piektdien, 9. novembrī, Minskā "Euro Ice Hockey Challenge" (EIHC) turnīra otrajā spēlē ar rezultātu 4:1 pārspēja Francijas valstsvienību, izcīnot otro uzvaru.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva Egils Kalns, bet pa vienam "golam" sameta Rihards Marenis un Lauris Rancevs. Vārtsargam Rihardam Cimermanim pietrūka divas minūtes, lai aizvadītu savu pirmo "sauso" spēli valstsvienības sastāvā.

Ceturtdien Latvija Minskas turnīrā pieveica Slovēnijas izlasi, bet sestdien gaidāms duelis ar turnīra mājiniekiem baltkrieviem.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt notikumu aprakstu.

EIHC turnīrs hokejā: Latvija – Francija
Latvija - Francija 4:1. Spēle noslēgusies!
Latvija - Francija 4:1Lauris Rancevs meta ripu tukšos vārtos.
Pēc izturētiem Francijas izlases uzbrukumiem Kulda devās pretuzbrukumā, kurā pie ērta metiena neizdevās tikt.
Latvija - Francija 3:1Divas minūtes pirms trešdaļas beigām Francijas hokejisti tomēr pārspēja Cimermani. Francūžiem ilgi izdevās pieturēt ripu, izraustīt Latvijas izlases aizsardzību, līdz Giljems Leklērs meta ripu tukšā vārtu stūrī.
Komandas turpina līdzīgo cīņu,bet Latvijas izlasei uzbrukumā momenti ik pa izdodas laba vārtu gūšanas iespēja.
Cimermanis turpināja savu lielisko spēli un skaitā veidā apturēja Bertona metienu no pašas vārtu priekšas.
44:27 min. Noraidījums Latvijas izlasē. Freiberga mestā ripa lidoja nedaudz garām vārtu stabam. Taču tad par bloķēšanu divu minūšu noraidījumu nopelnīja Edgars Kulda.
Rancevs vārtu priekšā tika pie ripas un saasināja situāciju, bet metiens nebija pietiekami precīzs.
Francijas hokejisti perioda pirmās divas minūtes aizvadīja ļoti aktīvi, cenšoties samazināt rezultāta deficītu.
No Latvijas izlases par nekārtībām perioda izskaņā noraidīti Freibergs un Batņa, taču abas komandas spēlē vienādos sastāvos.
Latvija - Francija 3:0. Noslēdzies 2. periods. Francijas hokejisti paspēja izdarīt metienu pa vārtiem, bet pēc trešdaļas beigu sirēnas abu komandu spēlētāji laukumā sacēla nekārtības. Tiesneši lems par noraidījumiem.
39:49. min. Noraidījums Latvijas izlasē. Marenis trešdaļas pēdējās sekundēs atstāj savu komandu mazākumā.
Latvijas hokejistiem izdevās pretuzbrukums divi pret vienu aizsargu, taču Kulda beigās netika pie metiena.
Šobrīd laukumā nevienai no komandām nav izteikta pārsvaru, un abas ar ripu darbojas diezgan līdzīgi. Cimermanis tiek galā ar uz viņa vārtiem izdarītajiem metieniem.
Rešs izdarīja spēcīgu tālmetienu uzreiz pēc piespēles, bet atkal Cimermanis labi nospēlēja ar kājsargu. Mirkli vēlāk Latvijas izlases uzbrucēji, apslidojot vārtus, centās vēl vairāk palielināt pārsvaru.
25:30 min. Latvijas - Francija 3:0Latvijas izlase aktīvi darbojās uzbrukuma zonā, bet tad Bruno Zabis ļoti skaisti atstāja ripu Egilam Kalnam, kurš ar nūjas neērto pusi meta vārtu augšējā stūrī. Viņam otrais "gols" spēlē. https://twitter.com/UlvisBrozhe/status/1060886943679045632
Francijas izlase bija tuvu vārtu guvumam, bet Cimermanis ar kājsargu aizstiepās līdz ripai.
Abpusējais noraidījums. Latvijas hokejisti apņēmīgi sāka otro trešdaļu, divas reizes apdraudot vārtus. Tad Marenis saķērās ar da Kostu. Abi apmainījās ar sitieniem un devās uz divām minūtēm "atpūsties".
Sācies 2. periods.
Latvija - Francija 2:0. Noslēdzies 1. periods.
17:01 min. Latvijas - Francija 2:0Edgars Homjakovs veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā un iesāka pretuzbrukumu, kurā Rihards Marenis izgāja viens pats pret vārtsargu un izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.  https://twitter.com/UlvisBrozhe/status/1060880397083598849
15:20 min. Latvija - Francija 1:0Latvijas hokejisti ātri iegāja uzbrukuma zonā, tad veica ašu saspēli, līdz Ralfs Freibergs uzmeta ripu vārtu virzienā, bet Egils Kalns ievirzīja to vārtos, gūstot pirmos vārtus mačā. https://twitter.com/UlvisBrozhe/status/1060879589801627653
Pēc vairākuma Latvijas izlasei izdevās spēli aizvast prom no saviem vārtiem, taču vārtu gūšanas momenti neveidojās.
Latvijas hokejisti vairākumā darbojās aktīvi, izdarīja pāris metienus pa vārtiem, tomēr pretinieku vārtsargs Kvemenērs ar tiem tika galā.
Noraidījums Francijas izlasē. Antuāns Manavjans noraidīts uz divām minūtēm
Francijas hokejistiem spēles pirmajās piecās minūtēs laukumā ir diezgan liels pārsvars. Latvijas izlasei ir izdevies apdraudēt pretinieku vārtus, tomēr uzbrukumi nav bijuši tik ilgstoši kā pretiniekiem. Cimermanis turpināja tvert ripas.
Latvijas hokeja izlases vārtsargam Rihardam Cimermanim jau pirmajā minūtē vajadzēja tikt galā ar diviem bīstamiem metieniem, bet pēc uzvarēta iemetiena Latvijas zonā tika izdarīts vēl viens ripas raidījums uz vārtiem.
Latvijas izlases sastāvs EIHC turnīram Minskā:Vārtsargi: Jānis Auziņš (HK “Prizma”), Rihards Cimermanis (HK “Zemgale/LLU”)Aizsargi: Ralfs Freibergs (HC “Zlin”, Čehija), Artūrs Salija (HK “Poprad”, Slovākija), Eduards Hugo Jansons (“Neftyanik”, Krievija), Roberts Mamčics (Rīgas “Dinamo”), Roberts Kaļķis (HK “Rīga”), Pauls Svars (HK “Rīga”) un Kristaps Jākobsons (“Zemgale/LLU”), Rihards Ķuzis (HK "Prizma").Uzbrucēji: Edgars Kulda (HC “Zlin”, Čehija), Oskars Batņa, Mārtiņš Dzierkals, Frenks Razgals, Rihards Marenis, Roberts Lipsbergs (visi Rīgas “Dinamo”), Vladislavs Adeļsons (“Zemgale/LLU”), Bruno Zabis (HK “Liepāja), Juris Upītis, Edgars Homjakovs, Lauris Rancevs (visi HK “Kurbads”), Rūdolfs Maslovskis (HK “Mogo”), Egils Kalns (HK “Liepāja”).
Pirmajā spēlē ceturtdien Latvijas izlase demonstrēja labu sniegumu un izcīnīja uzvaru pār Slovēniju. https://www.delfi.lv/sports/news/hokejs/latvijas-hokeja-izlase-eihc-turnira-ievada-minska-parliecinosi-uzvar-sloveniju.d?id=50563297
Latvijas hokeja izlase Minskā turpina pārbaudes spēļu turnīru "Euro Ice Hockey Challenge", tiekoties ar Francijas izlasi.