Latvijas U-20 hokeja izlases pasaules čempionāta augstākajā divīzijā pirmdien, 26. decembrī, pirmajā spēlē Monktonā, Kanādā, divas reizes atspēlējās, tomēr beigās ar 2:5 (0:0, 2:2, 0:3) piekāpās spēcīgajai ASV komandai.

Visā mačā amerikāņi pa Latvijas izlases vārtsarga Patrika Bērziņa sargātajiem vārtiem izdarīja 46 metienus, bet Latvijas komanda mačā izpildīja vien 17 metienus.

Latvijas izlase jau otrdienas vakarā pēc Latvijas laika aizvadīs savu otro spēli ar Šveici. Šveicieši pirmajā spēlē sagādāja pārsteigumu un pagarinājumā ar 3:2 pieveica augustā notikušā turnīra vicečempioni Somiju.

Pirmajā periodā Arta Ābola vadītā komanda neļāva vieniem no turnīra favorītiem amerikāņiem izpausties un uzspiest savu spēles stilu. Latvijas izlase ne tikai ar izcilu disciplīnu atvairīja pretinieku uzbrukumus, bet pāris reizes bija tuvu vārtu guvumam.

Latvijas izlasei ļoti neveiksmīgi sākās otrais periods, kas turpinājumā izvērtās veiksmīgs. Jau 24. sekundē Džimijs Snageruds bija izveicīgāks burzmā vārtu tuvumā, pārspējot vārtsargu Patriku Bērziņu. Pēc četrām minūtēm Latvijai izdevās izcils pretuzbrukums un Anri Ravinskis pēc saspēles ar Raineru Rulleru panāca 1:1. Perioda vidū Šons Bērens ar metienu no zilās līnijas pārspēja Bērziņu, atjaunojot amerikāņiem pārsvaru, bet spēles 35. minūtē pēc Nika Feņenko plaukstas metiena ripa atradu ceļu amerikāņu vārtos – 2:2.

Latvijas hokejisti otrajā periodā izdarīja vien četrus metienus, turklāt pirmie divi metieni šajā periodā bija precīzi. Amerikāņi otrajā periodā izdarīja 19 metienus pa Bērziņa vārtiem.

Diemžēl, trešajā periodā ASV izlase "salika visu plauktiņiem". Otrajā minūtē Latvijas hokejisti kļūdījās vidējā zonā, ko teicami izmantoja ASV izlase – pretuzbrukumā Čazs Lusiuss ar metienu no nūjas neērtās puses pārspēja Bērziņu. Trešo reizi spēlē Latvijas junioriem neizdevās atspēlēties un nācās samierināties ar zaudējumu. Perioda septītajā minūtē Reds Savadžs bija pirmais pie atvairītās ripas un panāca 4:2. Punktu amerikāņu uzvarai pielika komandas kapteinis Luks Hjūzs ar precīzu plaukstas metienu.

Pasaules U-20 čempionāts elitē no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.

Artim Ābolam izlasē palīdz treneri Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš, vārtsargu treneris Edgars Masaļskis, video treneris Pēteris Groms un fiziskās sagatavotības treneris Mārtiņš Klucis.

Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā ir Gustavs Ozoliņš, bet asistenti - Martins Laviņš un Darels Dukurs. Kā pēdējais no izlases tika atskaitīts Dāvis Borozinskis. Latvijas izlases rīcībā ir 25 spēlētāji - turnīram drīkst pieteikt 20 laukuma spēlētājus un trīs vārtsargus, bet vēl divi hokejisti - Elvis Laškovs un Kristiāns Sāmītis - var atrasties rezervē.

Latvijas U-20 hokeja valstsvienības sastāvs pasaules junioru čempionātā:

Vārtsargi: Patriks Bērziņš (Danberi "Hat Tricks", NAHL), Linards Lipskis (Bismarkas "Bobcats", NAHL), Kārlis Mežsargs (Kārni "Tri-City Storm", USHL);

Aizsargi: Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Bogdans Hodass (Medisinhetas "Tigers", WHL), Rihards Simanovičs (Amarilo "Wranglers", NAHL), Dario Mackevičs ("Mogo"/LSPA), Elvis Laškovs (Ferlahas NHA, Austrija), Edgars Kazaks, Silvestrs Lazarenoks (abi - "Zemgale"/LLU), Gustavs Ozoliņš (Minesotas "Wilderness", NAHL);

Uzbrucēji: Rodžers Bukarts (Cīrihes "Lions", Šveice), Emīls Veckaktiņš, Roberts Cjunskis (abi - "Lugano", Šveice), Martins Laviņš (Sīdarrepidsas "RoughRiders", USHL), Kristiāns Samītis (Filadelfijas "Rebels", NAHL), Darels Dukurs (Langnavas "Tigers", Šveice), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Ģirts Silkalns (Fārgo "Force", USHL), Rainers Rullers, Pēteris Purmalis (abi - "Zemgale"/LLU), Dans Ločmelis ("Luleo", Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Klāvs Veinbergs (Linkolnas "Stars", USHL), Anrī Ravinskis (Blēnvilas/Boisbriānas "Armanda", QMJHL).