Ar četrām spēlēm ceturtdien Zviedrijā sākās pasaules U-18 hokeja čempionāts elites divīzijā, un pirmajā spēļu dienā Baltkrievijas hokejisti sagādāja sensāciju.

Baltkrievijas U-18 hokeja izlase A grupas spēlē ar rezultātu 4:3 apspēlēja vienaudžus no Čehijas. Pirmajā periodā Baltkrievija izvirzījās vadībā ar 2:0, otrā perioda pirmajās septiņās minūtēs čehi rezultātu izlīdzināja, bet tad atkal baltkrieviem izdevās gūt divus vārtus. Vēlreiz atspēlēties no divu vārtu deficīta Čehijai neizdevās.

Citā A grupas cīņā Kanāda ar rezultātu 5:3 pārspēja Somijas izlasi. Līdz mača 22. minūtei Somija izvirzījās vadībā ar 3:0, tomēr atlikušajā spēles laikā Kanāda prata gūt piecus bezatbildes vārtus un izcīnīt iespaidīgu uzvaru.

B apakšgrupā Krievijas izlase turnīru sāka ar drošu uzvaru, ar rezultātu 6:3 pārspējot Slovākiju, savukārt ASV ar rezultātu 6:1 sagrāva Zviedriju.

Piektdien Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionātu iesāks ar maču pret Zviedriju.