Pēc 'Mareņa sāgas' LHF apstiprina hokejistu jauno pārejas nolikumu
Foto: F64

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde piektdien apstiprinājusi jauno pārejas nolikumu, ziņo LHF.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LHF pārejas kļuva aktuālas "Optibet" Hokeja līgas (OHL) aizvadītās sezonas nogalē, kad uzbrucējs Rihards Marenis pēc sezonas beigām Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) no Rīgas "Dinamo" atgriezās "Mogo" sastāvā. OHL pārejas beidzās 15.janvārī, bet sezonu "Mogo" iesākušais Marenis komandā atgriezās pēc šī datuma.

Pret šādu soli iebilda "Mogo" pretiniece finālā "Kurbads" komanda, turpretī LHF neliedza Marenim spēlēt OHL izslēgšanas turnīrā, lēmumu pamatojot ar to, ka Marenis atradās īrē "Dinamo" komandā.

"Mērķis bija izveidot vienotu pāreju nolikumu, kas darbotos visiem Latvijas spēlētājiem un klubiem, kuri darbojas LHF jurisdikcijā," organizācijas citē LFF sporta direktoru Edgaru Bunci. "Pēc divu gadu pieredzes tika veikti precizējumi atsevišķos punktos, lai izvairītos no interpretācijas."

"Pāreju nolikumā ir izdevies integrēt Rīgas "Dinamo" un iespēju valdei noteikt tā sauktos izlašu bāzes klubus, ja tas atbilst valstsvienību attīstības stratēģijai," skaidroja LHF sporta direktors.

No jaunā nolikuma izriet, ka OHL komandu hokejisti var sezonas laikā atgriezties vienībās, ja iepriekš pārstāvējuši izlases bāzes klubu un līgumā atrunāts sezonas ilgums tajā.

"Ierobežotas Spēlētāja pārejas [attiecās uz gadījumiem, ja hokejists saglabā piederību iepriekšējai komandai] ilgums nevar būt īsāks par vienu sezonu un garāks par divām sezonām. Gadījumā, ja Spēlētāja pāreja tiek veikta sezonas laikā, tad ierobežotas Spēlētāja pārejas ilgums nevar būt īsāks par esošās sezonas beigu datumu. Spēlētāja ierobežota pāreja var būt noformēta uz īsāku vai uz ilgāku periodu tikai, ja Jaunais klubs ir LHF noteiktais Izlases bāzes klubs," teikts jaunajā nolikumā.

LHF jaunais pārejas nolikums attiecas uz Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātu hokejā (LBJČH), Latvijas hokeja virslīgu (OHL) un Junioru attīstības hokeja līgu, kā arī uz citām LHF jurisdikcijā rīkotajām sacensībām.

Tags

Hokejs Kurbads (HK) Latvijas Hokeja federācija Rīgas "Dinamo"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form