Kazakevičs par PK atlases izlozi: šī ir izaicinājumiem pilna apakšgrupa
Foto: Latvijas Futbola federācija

Pēc pirmdienas vakarā notikušās izlozes, kurā noskaidrojās Latvijas izlases pretinieki 2022. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā, Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs sniedza savus komentārus Latvijas Futbola federācijai (LFF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā zināms, Latvija tika ielozēta vienā grupā ar Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru.

"Mums šī ir izaicinājumiem pilna apakšgrupa, kurā ir interesants balanss starp kolektīvi spēcīgām komandām un vienībām ar spilgtiem individuālajiem līderiem. Viennozīmīgi varam teikt, ka lielākā daļa šo komandu mums ir pietiekami labi zināma, jo pēdējo gadu laikā mūsu ceļi krustojušies ar šīm komandām gan oficiālās, gan pārbaudes spēlēs. Šī ir lieliska grupa mūsu spēlētāju iespējai apliecināt sevi un komandas izaugsmei," pēc izlozes norādīja Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Par grupas favorītiem Latvijas izlases galvenais treneris uzskata nīderlandiešus. "Viņiem tomēr ir izaugusi tiešām laba spēlētāju paaudze, viņiem noteikti ir visaugstākie mērķi. Tai pat laikā – arī pārējās komandas ir pietiekami spēcīgas un mēģinās sastādīt viņiem konkurenci. Mūsu uzdevums būt konkurētspējīgiem katrā spēlē, neskatoties uz pretinieka līmeni. Mums jācenšas pozitīvi iepriecināt savus līdzjutējus gan ar kvalitatīvu sniegumu, gan ar nopelnītiem punktiem. Arī spēlēs pret nosacīti augstāka līmeņa pretiniekiem."

Treneris norādīja, ka pirms izlozes viņš nebija izteikti par vai pret nokļūšanu piecu vai sešu komandu grupā. "Skaidrs, ka katrā no variantiem būtu sava sagatavošanās stratēģija, bet principiāli tas nebija."

Ar Melnkalnes izlasi Latvija spēlēja vēl pavisam nesen – šī gada oktobrī, aizvadot pārbaudes spēli Podgoricā un cīnoties neizšķirti 1:1.

"Domāju, ka nākamā gada dueļos abu komandu sastāvi diezgan krasi atšķirsies no tiem, kādus redzējām nesenajā pārbaudes spēlē. Oktobra mačs varbūt nedaudz izgaismoja komandu spēles stilu un tendences, cik nu to ļāva laukums, kāds bija tajos laikapstākļos, bet optimālie sastāvi abām komandām būs diezgan atšķirīgi."

Vēsturiski vislabāk zināmā komanda Latvijai šajā grupā ir Turcija, kas pēc mūsu valsts neatkarības atjaunošanas ne reizes nav pārspējusi mūsu valstsvienību.

"Nianses šiem mačiem kļūs skaidras pēc tam, kad zināsim konkrētus spēļu norises laikus un apstākļus. Piemēram, vai izdosies izbaudīt to atmosfēru, kāda parasti ir Turcijas izlases mājas spēlēs. Skaidrs, ka vēsturiski esam bijuši turkiem neparocīgs pretinieks. Mūsu uzdevums būs šo tradīciju turpināt, lai gan skaidrs, ka pirms katras konkrētās spēles varēs runāt detalizētāk par konkrēto situāciju. Šobrīd gaidām kalendāru un turpināsim gatavošanos spēlēm!"

Tags

Dainis Kazakevičs FIFA Futbols Latvijas Futbola federācija Pasaules kauss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam