Otrdien vienas uzvaras attālumā no vietas “Olybet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla sērijā nonāca basketbola klubs “Ventspils”, kas izbraukumā ar rezultātu 91:63 (22:19, 27:18, 18:12, 24:14) otrajā pusfināla mačā apspēlēja “Jūrmala/Betsafe” vienību.

Jūrmalnieki no pašas spēles sākuma piedāvāja agresīvu aizsardzību, kas sākotnēji kurzemniekiem sagādāja problēmas gūt punktus. Māris Ziediņš grozā trieca atlēkušo bumbu pēc neprecīza komandas biedra metiena, tādējādi panākot 8:2 vadību mājiniekiem.

Taču pagājušā gada LBL čempionu uzbrukums ātri vien uzņēma apgriezienus, pirmo ceturtdaļu ventspilniekiem uzvarot ar 22:19. Spēles otrajā desmitminūtē pārsvaru dzeltenzilajos formas tērpos ģērbtie vīri vien turpināja audzēt. Komandas kapteinis Mārtiņš Gulbis trāpīja trīspunktu metienu, neskatoties uz Ziediņa pārkāpumu, tādējādi gūstot četrus punktus vienā uzbrukumā, bet komandai sasniedzot jau 11 punktu pārsvaru.

Tieši Gulbja gūtie 17 punkti, kapteinim pret sava brāļa Mārtiņa Gulbja trenēto komandu realizējot visus izpildītos metienus, kaldināja pirmajā puslaikā sasniegto vadību 49:37. Puslaika izskaņā gan ventspilnieku rindās notika netipiska saķeršanās. Usmane Dramē nopelnīja tehnisko piezīmi par konfliktu ar komandas biedru Rihardu Lomažu.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs “Jūrmala/Betsafe” centās veikt pirmajai spēlei līdzīgu atgūšanos, kad Uģis Pinete divu minūšu laikā trāpīja četrus tālmetienus, bet pati komanda izvirzījās vadībā. Pinete šoreiz trāpīja vienu trīspunktu metienu, bet uzbrukumu vēlāk realizēja divus no trim soda metieniem pēc Džonatana Ārledža veikta noteikumu pārkāpuma tālmetiena brīdī.

Tomēr drīz vien Ingus Jakovičs ar elegantu ātrā uzbrukuma noslēgumu guva divus punktus ar sodu, izvirzot ventspilniekus vadībā ar tā brīža spēles lielāko pārsvaru – 57:42. Ceturtdaļas beigās divi Jakoviča soda metieni panāca jau +20. Pēdējā desmitminūte kalpoja vien kā formalitāte, lai noskaidrotu spēles beigu rezultātu. Jūrmalnieki pāris reizes pietuvojās tuvāk par -20, tomēr spēle noslēdzās ar graujošo 91:63.

"Ventspils" komandas labā 19 punktus guva Ingus Jakovičs, ar 17 "ačiem" izcēlās Māris Gulbis, savukārt Rohards Lomažs sakrāja 13 punktus un sešas rezultatīvas piespēles. Mājinieku labā desmit punktu robežu pārsniedza vien Uģis Pinete, kura kontā 13 punkti.

Trešdien, 24. aprīlī "VEF Rīga" lūkos izcīnīt trešo un pēdējo uzvaru pret basketbola "Ogri", pretiniekus pulksten 19.30 uzņemot Elektrum Olimpiskajā centrā. Dienu vēlāk basketbola klubs "Ventspils" ostas pilsētā pulksten 19.00 tiksies ar "Jūrmala/Betsafe', cenšoties nodrošināt tikšanos ar otras sērijas uzvarētājiem LBL finālos.