Latvijas paralimpiete Diāna Dadzīte ceturtdien izcīnīja septīto vietu Katarā notiekošā pasaules čempionāta vieglatlētikā šķēpa mešanas sacensībās.

Startējot apvienotajā F55 un F56 medicīnas grupā, Dadzīte labākajā mēģinājumā šķēpu aizmeta 16,63 metrus tālu, sasniedzot jaunu personisko rekordu.

Par čempionu tika kronēta pasaules rekordiste šajā grupā Martina Vilinga, kuras mestais šķēps lidoja 22,44 metru tālumā.

Ar šo rezultātu Dadzīte oficiāli izpildījusi A normatīvu dalībai Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, kas šajā grupā ir 15,00 metri.

Jau vēstīts, ka Dadzīte svētdien guva ceturto vietu lodes grūšanā, bet trešdien latviete ieņēma 11.pozīciju diska mešanā.

Kā zināms, titulētais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis svētdien triumfēja diska mešanas sacensībās, rīku raidot 21,44 metru tālumā, kas ir jauns pasaules rekords F52 grupā.

Tāpat svētdien Edgars Bergs kļuva par vicečempionu lodes grūšanā F35 medicīnas grupā. Sportistam padevās tieši 14 metrus tāls metiens.

Savukārt Dmitrijs Silovs piektdien izcīnīja sudrabu šķēpmešanas sacensībās F37 medicīnas grupā, labākajā mēģinājumā sasniedzot 50,84 metrus, kas ir jauns Eiropas rekords.

Pasaules čempionāts Dohā ilgs līdz sestdienai, bet Latviju tajā pārstāv septiņi sportisti.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā Silovs tika pie sudraba šķēpmešanā, kamēr Apinis izcīnīja zeltu lodes grūšanā, bet diska mešanā bija otrais.

Pasaules čempionāts ir pēdējās augstākā līmeņa sacensības pirms nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm.