Treneris: Latvijas vieglatlētikas izlases starts EČ būs veiksmīgs, ja būs medaļas
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms par izdevušos Eiropas čempionātu (EČ), kas trešdien sāksies Somijas galvaspilsētā Helsinkos, uzskatīs, ja kādam Latvijas vieglatlētam izdosies izcīnīt medaļu.

"Mums ir daudz pretendentu uz augstām vietām, un mēs, protams, gribētu, lai Helsinkos mūsējie iegūst desmit medaļu, taču būs labi, ja tik maza valsts kā Latvija izcīnīs kaut vienu medaļu," pirmdien sacīja Krūms, kurš ar daļu vieglatlētu jau atrodas Helsinkos.

Kā potenciālās disciplīnas, kurās Latvijas pārstāvji varētu izcīnīt augstu vietu, gan nesaucot dalībnieku vārdus, Krūms minēja šķēpmešanu vīriešiem un sievietēm, tāllēkšanu sievietēm, daudzcīņu un lodes grūšanu, taču arī citās disciplīnās ir sportisti, kas var patīkami pārsteigt. Helsinkos startēs 23 Latvijas vieglatlēti, no kuriem liela daļa pēc mēneša būs arī starp Londonas olimpiešiem.

Krūms norādīja, ka šosezon četru sportistu sasniegtie rezultāti ir ierindojami Eiropas ranga pirmajā desmitniekā. Vadims Vasiļevskis ar 86,50 metru tālu metienu ir šā gada otra labākā rezultāta īpašnieks pasaulē. Astotajā vietā Eiropas rangā atrodas Zigismunds Sirmais (84,06), bet astotā 3000 metru kavēkļus skrējienā ir Poļina Jeļizarova (9:33,53). Desmitais labākais rezultāts šķēpmešanā ir Aināram Kovalam (83,89), bet Madara Palameika Eiropas rezultātu rangā starp šķēpmetējām ir 11.vietā (61,45).

Tāllēkšanā sievietēm startēs 2010.gada Eiropas čempione Ineta Radeviča, kura šosezon ar savu labāko rezultātu 6,64 metri ir 24. vietā Eiropā, taču viņa uzskatāma par vienu no sacensību favorītēm, un Helsinkos gatavojas aizstāvēt pirms diviem gadiem Barselonā izcīnīto titulu. Tieši tādās lielajās sacensībās kā Eiropas un pasaules čempionāti Radeviča pēdējos divos gados veikusi savus tālākos lēcienus.

Tas, ka pēc mēneša Londonā sāksies olimpiskās spēles, kas vērtējams kā sezonas nozīmīgākais starts, var ietekmēt dažu sportistu sniegumu, tomēr Latvijas vieglatlēti arī Eiropas čempionātam ir gatavojušies ļoti nopietni. "Atlēti, protams, skatās arī uz Londonu, tomēr arī Eiropas čempionāts ir ļoti nozīmīgas un prestižas sacensības, tāpēc nedomāju, ka kāds varētu sevi pietaupīt," sacīja Krūms. Savukārt tiem sportistiem, kuriem vēl nav olimpisko spēļu normatīva, sacensības Helsinkos būs vēl viena iespēja pie tā tikt, sacenšoties spēcīgā konkurencē.

Krūms vēl nevarēja dalīties iespaidos par EČ organizatorisko pusi, jo tikai pirmdien bija ieradies sacensību norises vietā un sarunas brīdī otro stundu atradās akreditācijas centrā.

EČ nestartēs skrējēja Jeļena Prokopčuka, taču viņa plāno izpildīt olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu 10 000 metru. "Jeļena 10 000 metru skries Latvijas III olimpiādē Liepājā un tur centīsies tikt pie normatīva," norādīja izlases treneris. Prokopčukai ir izpildīts normatīvs maratona distancē, taču Londonā viņa šo distanci neskries. EČ varētu startēt arī daudzcīņnieks Edgars Eriņš, taču, ņemot vērā, ka ziemā viņš guva traumu, viņš gatavojas startam Londonā.

EČ Helsinkos norisināsies no 27.jūnija līdz 1.jūlijam.

Latvijas vieglatlēti startam EČ:

Vadims Vasiļevskis, Zigismunds Sirmais, Ainārs Kovals, Madara Palameika, Līna Mūze un Sinta Ozoliņa-Kovala – šķēpmešana

Ronalds Arājs – 100 metri,

Dmitrijs Jurkevičs – 800 un 1500 metri,

Jānis Leitis – 400 metri un tāllēkšana

Poļina Jeļizarova – 3000 metru kavēkļu skrējiens

Māris Urtāns – lodes grūšana,

Elvijs Misāns, Lauma Grīva, Māra Grīva, Ineta Radēviča – tāllēkšana

Laura Ikauniece, Aiga Grabuste – septiņcīņa

Igors Sokolovs – vesera mešana

Oskars Vaisjūns – diska mešana

Pauls Pujāts – kārtslēkšana

Misāns, Arājs, Leitis, Sandis Sabajevs, Ņikita Paņkins un Jānis Mezītis – 4x100 metru stafete

Tags

Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form