Babris dramatiskā cīņā izcīna pirmo elites Latvijas čempiona titulu
Foto: Sanda Tūtere

Sestdien Ventspils piedzīvojuma parka trasē norisinājās Latvijas un Lietuvas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Sacensībās tika sasniegts jauns čempionāta dalībnieku rekords, bet elites grupās zelta godalgas izcīnīja Helvijs Babris un Vineta Pētersone, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā šī gada Latvijas čempionāta BMX riteņbraukšanā norisies vieta, saglabājot rotācijas principu, tika izvēlēta Ventspils Piedzīvojuma parka trase. Šeit ikdienā saimnieko sporta skolas "Spars" sportisti un treneri.

Lielisks rādītājs pieaugušajai BMX sporta popularitātei Latvijā bija jauns čempionāta dalībnieku rekords. 24 vecuma un meistarības grupās startēja kopumā 362 dalībnieki. Pirmo reizi čempionātā vienkopus startēja arī Lietuvas junioru un elites sportisti, kas sacentās par savas valsts čempiona tituliem.

Ar lielu interesi tika gaidītas elites sacensības vīriem. Priekšbraucienos labāko sniegumu demonstrēja pērnā gada čempions Kristens Krīgers. Trenera Ivo Lakuča audzēknis uzvarēja divos no trim braucieniem, kamēr vienreiz ātrākais bija Helvijs Babris. Otrā priekšbrauciena grupā tikmēr divi panākumi Rinaldam Jānim Kārkliņam bet vienu reizi uzvaru guva Edvards Glāzers.

Viss izšķīrās vienā vienīgā finālbraucienā. Tajā no starta vadību sev izkaroja Babris. Viņam cieši sekoja Krīgers, kamēr pirmajā virāžā savas pozīcijas pazaudēja labi startu paņēmušais Edvards Glāzers. Trases turpinājumā trenera Mika Puķīša audzēknis Babris ("MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC Valmiera") dramatiskā cīņā spēja nosargāt savu vadību un pirmo reizi kļuva par Latvijas elites čempionu. Otrā vieta Kristenam Krīgeram ("Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera"), kamēr trešo vietu pēc sīvas cīņas ar Filipu Kristu Rozīti sev nodrošināja Rinalds Jānis Kārkliņš ("MŠA Valmieras puikas/ AKSSC Valmiera").

Junioru puišu grupā visas dienas garumā dominēja un par valsts čempionu kļuva "BMX Mārupe/ AKSSC Valmiera" braucējs Edvards Emīls Liberts. Priekšbraucienos viņam sīvu konkurenci izrādīja rīdzinieks Ivars Svarinskis, kurš gan finālā krita. Latvijas junioru vicečempiona titulu tikmēr izcīnīja Ronalds Kalniņš no "Silvas ziķeriem/ Smiltenes BJSS", kamēr trešā vieta Rinaldam Jānim Liepiņam.

Elites dāmu konkurencē visos dienas braucienos uzvarēja un par valsts čempioni kļuva Vineta Pētersone ("Silvas ziķeri/ AKSSC Valmiera"), otrā vieta Vanesai Buldinskai ("Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera"), bet trešā pozīcija Megijai Agatei Deičmanei. Junioru meiteņu grupā Latvijas čempiones titulu izcīnīja Beate Žihare, bet otrā vieta Maijai Bingelei.

Ļoti nozīmīgas Latvijas čempionāta sacensības bija arī jauniešu grupām. Tajās izšķīrās Latvijas jaunatnes izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātam. B16 grupā favorīta statusu apliecināja mārupietis Mārtiņš Zadraks. Otro vietu ieguva Kārlis Pedraudzis, bet trešo Emīls Mārtiņš Treimanis. B15 grupā pirmā vieta jelgavniekam Hugo Ilvim Eihentālam, otrais bija Mikus Freimanis, bet trešais Ričards Ābols. B14 konkurencē tikmēr čempiona kreklu ieguva Edgars Langmanis, kuram finālā tuvākie sekotāji bija – Dāvis Kristers Dambītis un Edgars Regzdiņš.

Meiteņu G15+ grupā lielisku sniegumu turpināja demonstrēt "Silvas ziķeru/ Smiltenes BJSS" pārstāve Veronika Stūriška, kurai pirmā vieta. Otrā bija Paula Kibare, bet trešā Līva Lizete Glāzere.

Amatieru M17+ konkurencē pirmo vietu ieguva Klāvs Lisovskis, otrais bija Viesturs Morozs, bet trešais Roberts Treimanis.

Citu vecuma grupu 1. – 3. vietas ieguvēji:

B13:

1. Emīls Allers

2. Miks Cīrulis

3. Kristers Apels

B12:

1. Roberts Černovs

2. Gustavs Puriņš

3. Ralfs Spila

B11:

1. Valts Budigins

2. Markuss Soļims

3. Markuss Domorackis

B10:

1. Mariss Mažrims

2. Nils Kornejs

3. Patriks Krauklis

B9:

1. Bruno Vanags

2. Toms Višņevskis

3. Ernests Priedītis

B8:

1. Āris Koško

2. Marks Švalkovskis

3. Kristaps Klāvs Elbrets

B7:

1. Raimo Soldāns

2. Miķelis Trubiņš

3. Everts Vējkājs

B6:

1. Jēkabs Ozols

2. Miķelis Zetmanis

3. Teodors Ciemiņš

Krūzeri 30+:

1. Roberts Treimanis

2. Ģirts Jonkus

3. Alvis Lānso

Krūzeri 17 – 29:

1. Vents Štrombergs

2. Renārs Auga

3. Bruno Deivids Bergmanis

Krūzeri 12 – 16:

1. Emīls Mārtiņš Treimanis

2. Hugo Ilvis Eihentāls

2. Kristaps Anšics

G11 – 12:

1. Adelīna Kārkliņa

2. Madara Kate Treimane

3. Emīlija Zavinska

G8 – 10:

1. Melānija Čudare

2. Ramona Bāre

3. Keita Sofija Krūmiņa

G7-

1. Kate Lukša

2. Linda Vīksne

3. Ieva Višņevska

Tags

BMX Riteņbraukšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form