Latvijas BMX braucēji Veronā uzsāks izšķirošo ceļu pretim Tokijas olimpiskajām spēlēm
Foto: Nico Van Dartel

Sestdien un svētdien Itālijas pilsētas Veronas trasē norisināsies sezonas pirmie divi Pasaules kausa izcīņas posmi BMX superkrosā. Sacensībām pieteikti septiņi Latvijas sportisti, bet valsts vadošajiem elites vīru un dāmu sportistiem šīs būs ļoti nozīmīgas sacensības Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijā. Veronas posmu rezultāti iekļauti olimpiskajā nāciju rangā, caur kuru vienīgās izredzes kvalificēties Tokijai ir Latvijas vīriem un dāmai, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Īsi pirms aizvadītajā nedēļā Veronā notikušajiem UEC Eiropas kausa posmiem ar novēlotu paziņojumu par BMX sportistu kvalifikācijas Tokijas Olimpiskajām spēlēm sistēmas izmaiņām klajā nāca Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI). Tā lēma noteikti gala termiņu – 2020. gada 3. martu – līdz kuram sportistiem bija iespēja kvalificēties Tokijas OS spēlēm pēc UCI individuālā ranga. UCI kavēšanās dēļ daudzu valstu sportisti, tostarp Latvijas, aizvadītā gada laikā un šīs sezonas sākumā devās uz virkni UCI līmeņa sacensībām, ar mērķi uzlabot savas pozīcijas individuālajā rangā. Tas mūsu braucējiem arī izdevās. Sieviešu elitē savas pozīcijas ievērojami uzlaboja Vineta Pētersone, bet vīriem to paveica gan Helvijs Babris, gan Kristens Krīgers.

Ņemot gan vērā, ka uz 2020. gada 3. martu mūsu sportisti Tokijas Olimpiskajām spēlēm pēc individuālā ranga nekvalificējās, latviešu braucējiem nu atliek koncentrēties uz Olimpisko nāciju rangu. Šis rangs arī ir iesaldēts uz 2020. gada 3. martu. Tomēr tas tiks atsaldēts uz tikai četrām sacensībām – sezonas pirmajiem četriem Pasaules kausa posmiem BMX superkrosā. Labas izredzes kvalificēties pēc šī ranga saglabā gan mūsu vīriem, kuriem galvenie konkurenti būs Itālijas un Vācijas braucēji, gan arī dāmām, kur šobrīd Latvijas pirmais numurs ir Vineta Pētersone.

Pirmie divi Pasaules kausa posmi gaidāmi jau šīs nedēļas nogalē. Pasaules BMX elite pulcējas Veronas trasē, Itālijā. Ja pagājušās nedēļas nogalē šeit notiekošos UEC Eiropas kausa posmus izjauca spēcīgs negaiss, tad prognoze šai nedēļas nogalei ir krietni vien patīkamāka. Sacensību pilnvērtīga norise nav apdraudēta.

Šīs sacensības būs īpašas vēl viena iemesla dēļ. Pirmo reizi Pasaules kausā iekļauta atsevišķa U23 vecuma grupa. Tas ļaus pirmo elites gadu sportistiem pakāpeniski ienākt lielajā elites sportā. Iespēja startēt šajā konkurences grupā būs arī junioru sportistiem.

Latviju nozīmīgajās sacensībās pārstāvēs septiņi sportisti. Elites vīru grupā startēs – Helvijs Babris, Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš. Dāmu elitē īkšķi jātur par Vinetu Pētersoni. Tikmēr jaunizveidotajā U23 vecuma grupā Latviju pārstāvēs – Edvards Glāzers, Edvards Emīls Liberts un Līva Lizete Glāzere.

Tags

Tokijas olimpiskās spēles Tokija 2020 BMX Riteņbraukšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form