"Rietumu – Delfin" komandas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands svētdienas pievakarē izcīnīja ceturto vietu UCI kategorijas daudzdienu velobrauciena "GP Liberty" noslēdzošajā otrajā posmā, kamēr kopvērtējumā kuldīdzniekam piektā pozīcija.

Latvijas vadošā riteņbraukšanas vienība "Rietumu – Delfin" sezonas ievadu aizvada sacensībās Portugālē. Sestdien startēja UCI 2.2 kategorijas divu dienu velobrauciens "GP Liberty". Pirmajā posmā, kur dalībnieki veica vairāk nekā 200 kilometru garu distanci, desmito vietu izcīnīja Krists Neilands, 17. bija Andris Smirnovs, 37. Armands Bēcis, 117. Andris Vosekalns, 133. Reijo Puhms, 141. Dmitrijs Sorokins. Jāizceļ Latvijas čempiona Vosekalna paveiktais. Alūksnietis ļoti ilgu laiku atradās lielajā atrāvienā.

Svētdien riteņbraucējiem bija jāveic 187 kilometru gara distance. Tajā iekļauti arī virkne dažāda garuma un profila kāpumi. Pēc veiktas pirmās sacensību stundas lielā grupa turējās kopā. Lai arī sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, tomēr tie gana ātri tika likvidēti. Tuvojoties finišam, vadībā atradās 40 riteņbraucēju liela grupa. Tajā no "Rietumu – Delfin" braucējiem brauca kuldīdznieks Krists Neilands.

Uzvarētāja liktenis šoreiz izšķīrās pēdējā kilometrā, kad līderu grupa sadalījās. Neilands turējās līderu vidū un reāli pretendēja uz iekļūšanu labāko trijniekā. Uzvaru finiša spurtā gan izrāva portugālis Rubens Gueirro. Sīvā cīņā viņš apsteidza ASV pārstāvi Kolinu Džoisu un austrālieti Džeimsu Oramu. Krists Neilands sacensības noslēdza uzteicamajā ceturtajā vietā. Latvijas čempionam U23 grupas individuālajā braucienā tāds pats rezultāts kā uzvarētājam.

Pārējie "Rietumu – Delfin" pārstāvji finišēja sekotāju grupās, bet Dmitrijs Sorokins un Andris Vosekalns bija spiests no sacensībām izstāties. Armandam Bēcim 99. pozīcija, Andrim Smirnovam 111. vieta, bet Reijo Puhms palika 124. pozīcijā.

Pateicoties veiksmīgi aizvadītajam otrajam posmam, par velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Rubens Gueirro. Viņš par trijām sekundēm apsteidza pirmā posma uzvarētāju Pāvelu Bernasu. Tikmēr trešais palika Kolins Džois.

Krists Neilands sacensību noslēgumā ierindojās augstajā piektajā vietā, kā arī nopelnīja 10 UCI punktus Latvijai Olimpisko spēļu kvalifikācijai. Mūsu sportists no uzvarētāja atpalika 12 sekundes. Armandam Bēcim 80. vieta, Andrim Smirnovam 92. pozīcija.