Sestdien Polijā noslēdzās UCI 1. kategorijas junioru daudzdienu velobrauciens "Grudziadz", kur pēdējā posmā 85 kilometru garajā distancē skaistu solo uzvaru izcīnīja Latvijas izlases un "RRS/ Purvciems" riteņbraucējs Pauls Rubenis, portālu "Delfi" informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) pārstāvis Toms Markss.

Kopvērtējumā septīto vietu izcīnīja Alekss Krasts, kamēr komandu ieskaitē labākā bija Latvijas Nacionālā izlase.

"Grudziadz" junioru velobrauciens ir vienas no lielākajām un prestižākajām šīs vecuma grupas UCI 1. kategorijas sacensībām Eiropā. Šogad tajās piedalījās 28 komandas no 15 valstīm, ziņoja Markss.

Latviju velobraucienā pārstāvēja divas vienības – Latvijas Nacionālā izlase un "Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree" komanda. Pirms pēdējā posma kopvērtējumā no latviešiem visaugstāk atradās Alekss Krasts, kurš bija septītajā vietā.

Noslēdzošajā etapā bija jāveic 85 kilometru gara distance ar trijiem starpfinišiem. Ļoti aktīvs pēdējā posmā bija Pauls Rubenis, kurš, pateicoties komandas biedru un tautiešu atbalstam, izcīnīja uzvaru pirmajā starpfinišā, kā arī divas trešās vietas nākamajos. Distances laikā izveidojās sešu braucēju liela līderu grupa, kurā bija arī Rubenis.

Markss norādīja, ka mūsu sportists beigu daļā spēja vienatnē iegūt nelielu pārsvaru pār sekotājiem. Lai arī kā konkurenti necentās, panākt Rubeni viņiem neizdevās.

Latvietis, demonstrējot lielisku sniegumu, spēja izcīnīt savu pirmo UCI līmeņa uzvaru. Trasē Rubenis pavadīja 1 stundu 56 minūtes un 11 sekundes. Otro vietu ieguva igaunis Stefans Lotuss, bet trešais bija Polijas izlases riteņbraucējs Radoslavs Fratzaks (abi +00:00:05).

Sekmīgu sniegumu šajā etapā paveica arī pārējie latvieši. 11. vieta Robertam Andersonam, 16. Alekss Krasts, 24. Mārtiņš Bruno Binovskis, 54. Kārlis Smilga, 59. Aivis Leibmans, 88. Elvijs Zommers, 95. Gatis Līvs (visi +00:00:54). 109. vieta Jānim Šēlim (+00:02:50), 113. Oskars Dankbārs (+00:03:26). Posmu noslēdza 120 sportisti.

Kopvērtējumā no latviešiem visaugstāk ierindojās "MSĢ/ Ogre/ RRS" ikdienā pārstāvošais Alekss Krasts, kurš ieņēma cienījamo septīto vietu (+00:00:50) aiz uzvarētāja Roberta Donaldsona. Krasts bija labākais no Baltijas valstu riteņbraucējiem. Rubenis kopvērtējumā ieņēma 14. vietu (+00:02:53), 32. bija Roberts Andersons (+00:04:46). 87, Elvijs Zommers, 88. Gatis Līvs (abi +00:12:54), 103. Bruno Mārtiņš Binovskis (+00:18:22), 106. Aivis Leibmans (+00:20:15), 108. Kāris Smilga (+00:22:43), 113. Jānis Šēlis (+00:24:39).

Rubenis izcīnīja otro vietu sprintera vērtējumā un trešo vietu kalnu karaļa ieskaitē. Komandu vērtējumā starp 25 vienībām labākā bija Latvijas Nacionālā izlase, bet dobelnieku vienībai 23. vieta.