Smukulis pirms pasaules čempionāta: ar katru dienu jūtos labāk un labāk
Foto: Publicitātes foto

Svētdien ar komandu braucieniem startēs 2015. gada pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā kopumā piedalīsies arī septiņi Latvijas izlases riteņbraucēji. Elites konkurencē vīriem visās trijās disciplīnās startēs Gatis Smukulis. "Katusha" komandas braucējs Latvijas Riteņbraukšanas federācijai pastāstīja, ka pēc aizvadītā "Vuelta a Espana" velobrauciena ar katru dienu jūtas arvien labāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas šogad norisinās ASV pilsētā Ričmondā, ilgs septiņas dienas no 20. - 27. septembrim, pulcējot lielu daļu vadošo velosportistu. No Latvijas sportistiem Ričmondā startēs - Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš, Andžs Flaksis, Krists Neilands, Lija Laizāne un Ēriks Toms Gavars. Vīriešu elites konkurencē komandu, individuālajam un arī grupas braucienam pieteikts ir 28 gadus vecais smiltenietis Gatis Smukulis. Daudzkārtējais Latvijas čempions individuālajā braucienā pastāstīja par esošo gatavību pēc godam noslēgtā "Vuelta a Espana" tūres, galvenajiem uzdevumiem Ričmondā un citām aktualitātēm.

Kā esi apmierināts ar sportisko formu?

Kopumā esmu apmierināts, ņemot vērā daudzos startus un aizvadīto "Vuelta a Espana" velobraucienu. Sagurums nav tik liels, kā biju domājis. Ļoti ceru, ka uz visiem trijiem startiem pasaules čempionātā būšu labi atkopies. Pirmās dienas jau esot šeit ASV bija smagas. Uzreiz pēc finiša Spānijā lidoju uz ASV. Biju nedaudz apslimis, tomēr ar katru dienu jūtos labāk un labāk.

Uz kuru no trijām disciplīnām pasaules čempionātā liksi lielāko uzvaru?

Es mēģināšu visus startus aizvadīt ar maksimālu 110 procentu atdevi. Šogad pasaules čempionātā nav tāds starts, uz kuru būtu koncentrējies vairāk nekā uz abiem pārējiem. Zinu, ka ja būšu pilnībā atkopies un arī svaigums būs kājās, nav nozīmes disciplīnai. Visas trīs varu aizvadīt sekmīgi.

Vai esi iepazinies ar grupas brauciena apli?

Vēl neesmu izbraucis to. Zinu, ka sacensībās būs liels un dažāds peletons (dalībnieku sastāvs). Tas nozīmēs dažādas iespējas un arī pavērsienus. Dalībnieku vidū būs gan sprinteri, gan arī prestižo daudzdienu velobraucienu kopvērtējuma braucēju. Distance ir gara un tikai beigu daļā viss izšķirsies.

Kāds ir tavs galvenais mērķis pasaules čempionātā?

Šogad neesmu nolēmis nospraust mērķus. Kā jau sākumā teicu, atdošu sevi pa 110 procentiem. Tad arī redzēs kā viss izvērtīsies.

Latvijas riteņbraucēju starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā Ričmondā, ASV:

20.09. Komandu brauciens vīriešiem, plkst. 20:30, G. Smukulis, A. Saramotins, T. Skujiņš, A. Flaksis

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

21.09. Individuālais brauciens U23 grupas vīriešiem, plkst. 18:30, K. Neilands

22.09. Individuālais brauciens junioriem, plkst. 16:30, Ē. T. Gavars

22.09. Individuālais brauciens sievietēm, plkst. 20:30, L. Laizāne

23.09. Individuālais brauciens elites vīriešiem, plkst. 20:00, G. Smukulis, A. Saramotins (rezervē A. Flaksis)

25.09. Grupas brauciens U23 grupas vīriešiem, plkst. 19:45, K. Neilands

26.09. Grupas brauciens junioriem, plkst. 16:00, Ē. T. Gavars

26.09. Grupas brauciens sievietēm, plkst. 20:00, L. Laizāne

27.09. Grupas brauciens elites vīriešiem, plkst. 16:00, G. Smukulis (rezervē T. Skujiņš)

Tags

Aleksejs Saramotins Gatis Smukulis Riteņbraukšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form