Šonedēļ Latvija uzņems prestižo Baltijas ceļa daudzdienu velobraucienu
Foto: Publicitātes foto

Jau trešdien Lietuvas galvaspilsētā Viļņā startēs mūsu reģiona prestižākās šosejas riteņbraukšanas sacensības – "Baltijas ceļa" velobrauciens. Latvijā šajā nedēļā gaidāmi divi etapi – Rīga – Sigulda, kā arī Valmiera – Pērnava. Savu dalību sacensībās apstiprinājušas arī piecu valstu nacionālās izlases.

Baltijas ceļa daudzdienu velobrauciens tiek rīkots par godu visu trīs valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – vienotības stiprināšanai. Šogad aprit 25 gadi kopš akcijas "Baltijas ceļš", kuras laikā Lietuvas, Igaunijas un Latvijas iedzīvotāji sadevās rokās, tādējādi parādot savu vienotību.

"Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciens pēc tā atjaunošanas šogad norisināsies ceturto gadu. Tam piešķirta UCI 2.2 kategorija. Ar katru gadu palielinās nevien sacensību kvalitāte, bet arī sportiskais līmenis. Šogad velobrauciens startēs no Lietuvas līdz Igaunijai. Pirmais posms jau trešdien norisināsies Lietuvā, kad 120 riteņbraucēji no 20 komandām sacentīsies 185 kilometru garajā distancē. Tā vedīs no Viļņas līdz Paņevežai.

Otrais posms dienu vēlāk norisināsies jau Latvijā. Iespaidīgais riteņbraucēju peletons ceturtdien pulcēsies Rīgā. Svinīgais starts pulksten 14.00 tiks dots uz Brīvības ielas lielajā laukumā pie tirdzniecības centrā "Elkor Plaza". Jau no pulksten 12.30 notiks komandu prezentācija. Uz startu aicināti visi Latvijas sporta līdzjutēji, lai atbalstītu pašmāju, kā arī citu valstu riteņbraucējus. No Rīgas sportisti dosies uz Siguldu, kur veiks apļus pa pilsētas apkārtnes ceļiem, pievarot arī tradicionālo Siguldas kalnu. Ikviens siguldietis aicināts uz atbalstīt dalībniekus jau ap pulksten 16.00, kad dalībnieki sasniegs pilsētu. Finišs gaidāms ap pulksten 17.30 pie stacijas pulksteņa. Kopumā riteņbraucējiem jāveic 160 kilometrus gara distance.

Trešais posms piektdien sāksies vēl vienā no Latvijas sportiskākajām pilsētām - Valmierā. Jau no pulksten 11.00 visi Vidzemes sporta draugi aicināti pulcēties pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kur gaidāma komandu prezentācijai. Tajā priekšā tiks stādītas visas komandas un to braucēji. Starts turpat Valmieras centrā gaidāms pulksten 12.00. Riteņbraucēji vispirms dosies Rūjienas virzienā, bet tad jau iebrauks Igaunijā. Finišs 177 kilometrus garajā trešajā posmā gaidāms Pērnavā. "Baltijas ceļa" daudzdienu velobrauciens finišēs 24. augustā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kad arī tiks noskaidrots uzvarētājs.

Velobraucienā kopumā startēs 20 komandas. Īpaši jāizceļ Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālās izlases, kuru sastāvos startēs virkne šo valstu vadošo sportistu. Savu dalību apstiprinājis arī pagājušās sezonas velobrauciena uzvarētājs Filips Valslebens no Beļģijas komandas "BKCP – Powepluss". Vēl īpaši jāizceļ viens no Lietuvas labākajiem šosejas riteņbraucējiem Aidis Kuopis, kurš ikdienā pārstāv Pro Tour vienību "Orica GreenEdge". Viņš šosezon ticis pie uzvarām un vietas uz goda pjedestāla vairākās 2HC kategorijas sacensībās, izceļoties ar labajām sprintera īpašībām. Baltijas velobraucienā viņu redzēsim Lietuvas izlases komandas sastāvā.

Tags

Baltijas ceļš Velobrauciens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form