Stūriška pirmo reizi nosaukta par Latvijas labāko riteņbraucēju
Foto: Sanda Balode

Par 2022. gada Latvijas labāko riteņbraucēju atzīta Pasaules kausa BMX riteņbraukšanā U-23 sieviešu grupas kopvērtējumā uzvarējusī Veronika Monika Stūriška, kura arī izcīnīja ar sudraba medaļu pasaules junioru čempionātā. Šādu atzinību trenera Ģirta Kātiņa izpelnījās pirmo reizi, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas gada labākais riteņbraucējs tiek noteikts kopš 2013. gada. Tradicionāli nominācijas uzvarētājs saņem arī pasaules čempiona treka riteņbraukšanā Dzintara Lāča vārdā nosaukto kausu. Līdz šim visvairāk titulus izpelnījies šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš balvu ieguvis četras reizes.

Šajā gadā par Latvijas gada labāko riteņbraucēju tika atzīta talantīgā BMX riteņbraucēja Stūriška. Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne, kura ir pirmā gada juniore, uzvarot trīs no pēdējiem četriem Pasaules kausa posmiem BMX superkrosā dāmu U-23 grupā, triumfēja šo sacensību kopvērtējumā. Vēl pirms tam Francijā notikušajā pasaules čempionātā juniorēm Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā iekļautā sportiste izcīnīja sudraba medaļu, kas ir pēdējo gadu lielākais panākums Latvijas BMX.

Federācija izceļ Veronikas ieguldīto darbu treniņu procesā, kas vainagojies lieliskā pārejā no jaunatnes sporta uz lielo superkrosa trasi. Stūriška ikdienā treniņus aizvada Smiltenes novadā, pārstāvot vienu no senākajām Latvijas BMX organizācijām – “Silvas ziķerus”. Jaunpiebalgas vidusskolas skolniece jau ir apņēmības pilna gatavojas 2023. gada sezonai. Pasaules un Eiropas čempionātos viņa startēs junioru grupā, bet Pasaules kausā piedalīsies U-23 dāmu grupā.

BMX riteņbraukšanā nākamā sezona paies Parīzes oimpisko spēļu kvalifikācijas zīmē. Sieviešu konkurencē Latvija saglabā iespēju pat iegūt divas kvotas. Lai to paveiktu, gan Veronikai, gan Vinetai Pētersonei jāturpina priecēt ar panākumiem augstākās raudzes sacensībās.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.