2018. gada LOK budžets – zemākais kopš 2015. gada
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Piektdien, 23.martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināts LOK budžets 2018. gadam, kas ir 5,6 miljoni eiro; no tiem vairāk nekā 70% ierasti tiks novirzīti olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam, informē LOK preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LOK darba galvenajām prioritātēm – Olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, budžetā atvēlēti 2 269 532 eiro. No šīs summas 690 885 eiro atvēlēti Ziemas Olimpiskās spēles "Phjončhana 2018" programmas apmaksai, savukārt Individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 1 446 667 eiro. III Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu "Buenosairesa 2018" programmas apmaksai ir paredzēti 99 430 eiro, bet 32 550 eiro atvēlēti Olimpiskās sagatavošanas programmai "Tokija 2020".

Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi sastāda 1 035 225 eiro. Šī nauda paredzēta treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, Olimpisko spēļu sagatavošanās programmu, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts "Olimpiskās dienas 2018" organizēšanai un projekta "Sporto visa klase" nodrošināšanai.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 39 Olimpisko sporta veidu federācijām. Līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

Olimpiskās izglītības un informācijas programmu nodrošināšanai, kas paredz "Latvijas Gada balva sportā 2018" un "LOK Ģenerālās asamblejas 2018" organizatoriskās izmaksas, kā arī Olimpiskās izglītības un informatīvo nodrošinājumu, ir paredzēti 123 665 eiro.

LOK 2018.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 135 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Pērn LOK budžets bija 6,4 miljoni eiro, vēl pirms gada – 8,2 miljoni eiro, un tikai 2015. gadā LOK budžets bija mazāks nekā šogad – 4,95 miljoni eiro.

"Par veiksmīgu un progresējošu var nodēvēt LOK sadarbību ar valdību, ar Izglītības un zinātnes un Iekšlietu ministrijām, kā arī ar Saeimu, valdību un Nacionālo Sporta padomi, veidojot Valsts sporta budžetu 2018. gadam", asamblejā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Taču katrs gads sākas ar bažām par nepietiekamo plānoto sporta programmu bāzes finansējumu nākamajos gados. Daudz pūļu un laika tiek patērēts, lai sasniegtu mērķi – saglabāt valsts budžeta bāzes finansējumu sportam iepriekšējā gada līmenī. Šobrīd esam atraduši kopīgu valodu ar IZM un Saeimas deputātiem, tādēļ trīs nākamo gadu budžetā šī problēma ir novērsta. Cīnīsimies par budžeta papildinājumu jau 2019.gadā. Bet jāatzīmē, ka 2017. gadā veiktā nodokļu reforma un jaunie likumi, kas stājās spēkā šā gada 1.janvārī, rada neskaidrības par iespējamo sponsoru attieksmi pret sporta atbalstīšanu no uzņēmumu peļņas, jo uzņēmumu attīstībā ieguldīto 2018.gada peļņu turpmāk vairs neapliks ar uzņēmumu ienākuma nodokli. Sekas šai reformai sajūtīsim jau tuvākajā laikā, jo sponsorēšana sportam 2018.-2019.gadā var samazināties dramatiski."

LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki analizēja Latvijas Olimpiskās komandas "Phjončhana 2018" sportistu sasniegtos rezultātus Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu laikā, un Latvijas komandas starts tika novērtēts kā labs.

Ziemas sporta veidu federācijas pirms Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā sportistiem bija izvirzījušas uzdevumus par sasniedzamajiem rezultātiem. LOK veiktā analīze liecina, ka vairākos sporta veidos un disciplīnās sportisti viņiem uzdotos mērķus ir sasnieguši – no 34 izlases sportistiem 22 ir izpildījuši savu federāciju izvirzītos uzdevumus.

Asamblejas sesijā piedalījās LOK individuālie locekļi un Olimpisko sporta veidu federāciju pilnvarotie pārstāvji, valsts amatpersonas, Nacionālās sporta padomes locekļi, viesi un žurnālisti, kā arī pirmo reizi asamblejas darbā piedalījās Latvijas Sērfošanas un SUP federācijas pārstāvji.

Tags

Aldons Vrubļevskis Gada balva sportā Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība Olimpiskās spēles Phjončhana 2018 Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form