Latvijas biatlonists Ilmārs Bricis svētdien Lahti (Somija) izcīnīja 9. vietu Pasaules kausa izcīņas 8. posma 12,5 kilometru iedzīšanas braucienā.
Bricis startēja astotais, vienu minūti aiz līdera norvēģa Halvarda Hanevolda, un pēc pirmajām divām šautuvēm, kurās bija precīzs, pacēlās uz trešo vietu. Tomēr divās nākamajās ugunslīnijās latvietis pa reizei kļūdījās, un finišēja devītais, par minūti un 04,4 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja - Vācijas biatlonista Svena Fišera.

Fišers mērķa līniju sasniedza pēc 41 minūtes un 01,8 sekundēm, bet uzvarēt vācietim neliedza pat četras kļūdas šautuvēs.

Otrais distanci beidza uzvarētāja tautietis Peters Sendels (+18,7), bet trešo vietu ieņēma Norvēģijas sportists Frode Andresens (+22,8).

Pēc ASV biatlonista Džeja Hakinena laika precizēšanas, par vienu vietu augstāk pacēlās Gundars Upenieks un Raivis Zīmelis.

45., nevis 46. vietā ierindojās Upenieks, kas startēja 50., bet Zīmelim, kas distancē devās 32., tika 47., nevis 48. vieta.

Abi sportisti jau pirmajā šautuvē pieļāva pa trim kļūdām, bet kopumā katrs veica piecus soda apļus.

Latvijas bistlonists Oļegs Maļuhins svētdien no starta atteicās, bet Jēkabs Nākums sacensībām nebija kvalificējies.

No Lahti Latvijas sportisti dodas uz Krieviju, kur Hantimansijskā nākamās nedēļas nogalē notiks Pasaules kausa izcīņas noslēguma posms.

Pagaidām Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā vadībā ar 180 punktiem ir norvēģis Ole Einārs Bjerndālens, bet labākais no Latvijas sportistiem ir Maļuhins, kurš ar 43 punktiem ir 21.