Briedis pēc punktiem izcīna uzvaru WBSS ceturtdaļfinālā un iegūst WBC dimanta jostu
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Latvijas bokseris Mairis Briedis svētdien Pasaules boksa supersērijas (WBSS) otrās sezonas ceturtdaļfināla cīņā Čikāgā pēc punktiem pārspēja Vācijas bokseri Noelu Mikaeljanu, kurš iepriekšējās cīņās startēja ar vārdu Noels Gevors.

Tiesneši lēma, ka Briedis šajā cīņā pēc punktiem ar 116:110, 115:111, 114:112 pārspēja Mikaeljanu. Šis panākums latvietim ļāva savā īpašumā iegūt Pasaules boksa padomes (WBC) dimanta jostu.

Abi bokseri cīņu iesāka ļoti piesardzīgi, taču vēlāk nelielu pārsvaru ieguva latvietis. Ceturtajā raundā Mikaeljanam atņēma punktu par sitienu pa pakausi, bet nākamajos raundos Vācijas pārstāvis sāka darboties drošāk. Briedis gan spēja cīņas gaitu izlīdzināt, bet desmitajā raundā viņš zaudēja punktu par pretinieka neatļautu turēšanu. Pēdējos raundus Briedis aizvadīja veiksmīgāk, par ko tiesneši viņu apbalvoja ar uzvaru.

33 gadus vecais Briedis aizvadīja savu 26. cīņu karjerā, un tagad viņa kontā ir 25 uzvaras, viens zaudējums un 18 nokauti. Savukārt Mikaeljans 25 cīņās izcīnījis 23 uzvaras, no tām desmit ar nokautu.

Briedis WBSS pusfinālā tiksies ar poli Kšištofu Glovacki, kurš aizraujošā cīņā pēc punktiem ar 118:110, 117:110, 115:12 pārspēja krievu Maksimu Vlasovu. Šī uzvara Glovackim garantēja arī WBO pagaidu titulu.

Otrā pusfinālā cīnīsies Juniers Dortikoss no Kubas un amerikānis Endrū Tabiti.

Portāls "Delfi" piedāvāja šīs cīņas teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Boksa vakars: Mairis Briedis – Noels Gevors un citas cīņas
Kšištofs Glovackis aizraujošajā cīņā pēc punktiem ar 118:110, 117:110, 115:12 pārspēja krievu Maksimu Vlasovu. Līdz ar to Glovackis būs Brieža pretinieks WBSS pusfinālā. 
11. raundā Glovackis gandrīz nokautēja Vlasovu ar labiem uzbrukuma sitieniem, tomēr krievs noturējās kājās un aizvadīja raundu līdz galam. Pēdēja raundā bokseri atkal atklāti izdarīja sitienus, bet abi bija pamatīgi zaudējuši spēku. Aizraujošā cīņā tika aizvadīti 12. raundi, un atkal jāgaida tiesnešu lēmums. 
Deviņi raundi aizvadīti, un Glovackis ringā izskatījās svaigāks. Viņam izdevušies daudzi spēcīgi sitieni pa Vlasova ķermeni. Krievijas bokserim pēdējos raundos jāparāda labāks sniegums, lai pacīnītos par uzvaru. 
Aizraujošā cīņā starp Glovacki un Vlasovu aizvadīti jau seši raundi. Vlasovs provocē pretinieku uz uzbrukumiem un ik pa laikam trāpa precīzus sitienus. Glovackis darbojas aktīvāk, atbild ar precīziem sitieniem, taču ir mazkustīgāks. 
https://twitter.com/TVPlaySports/status/1061472098877628416
Pirmajos trīs raundos Vlasovs un Glovackis spēkojas diezgan līdzīgi, un abi bokseri izdarījuši labus uzbrukumus. Cīņa ir daudz atklātāka nekā starp Briedi un Mikaeljanu. 
Glovackis un Vlasovs uzsākuši pēdējo WBSS ceturtdaļfinālu. 
Briedis pēc cīņas intervijā ringā bija priecīgs par smago uzvaru. Viņš atklāja, ka savainojumu, kuru vajadzēja ārstēt trīs mēnešus, viņš izārstējis mēneša laikā, tāpēc viņam neklājās viegli pret Mikaeljanu.
Līdz ar to Mairis Briedis izcīnīja WBC dimanta jostu. 
Tiesneši lēma, ka uzvaru šajā cīņā pēc punktiem ar 116:110, 115:111, 114:112 izcīnīja Mairis Briedis. 
Pēc cīņas grūti prognozēt, kurš bokseris ir uzvarējis šo cīņu. Jāgaida tiesnešu lēmums. 
12. raunds. Pēdējo raundu Briedis iesāka aktīvi, un viņam izdevās trāpīt ar labo. Mikaeljans mēģināja atbildēt ar spēcīgu sitienu, tad Briedis saņēma aizrādījumu no tiesneša. Cīņa turpinājās samocīti, tomēr Briedis bija aktīvāks. 
11. raunds. Abi bokseri izdarīja pa uzbrukumam. Briedis darbojās nedaudz aktīvāk, tomēr epizodes noslēdzās ar saķeršanos. Pēdējā pusminūtē Briedim sanāca sitienu kombinācija, un tas pamodināja arī Mikaeljanu. Latvietis aizvadīja labu raundu. 
10. raunds. Šis raunds Briedim iesākās ļoti neveiksmīgi, jo viņam atņēma punktu par turēšanu. Mikaeljanam virs labās acs parādījās brūce, tomēr viņš turpināja biežāk izdarīt sitienus, taču trāpīt neizdevās. Raunda noslēgumā bokseri bieži sagāja klinšā, bet precīzu sitienu joprojām īsti nebija.
9. raunds. Briedis devās uzbrukumā, bet izlaida pretinieka sitienu. Viņš turpināja ar diviem "džebiem", kam sekoja neveiksmīgs mēģinājums pretinieku iespiest ringa malā. Latvijas bokseris trāpīja sitienu no kreisās un veiksmīgi izvairījās no sitiena ar lielu vēzienu. Mikaeljans izpildīja sitienus par Brieža ķermeņa sāniem, bet atdūrās aizsardzībā. 
8. raunds. Briedis ar cimdu bloķēja Mikaeljana sitienu no labās, tomēr vācietis turpināja darboties aktīvāk. Latvietim izsist cauri pretinieka blokam, taču viņš mēģināja saasināt cīņas gaitu. Abi bokseri apmainījās sitieniem, tomēr pēcāk saasinājumu ringā nebija. 
7. raunds. Briedis ar dubulto "džebu" mēģināja sev izkārtot labāku uzbrukumu, bet Mikaeljans nepieļāva situāciju kontrolēja. Vācijas bokseris trāpīja sitienu no labās pa Brieža seju, kamēr latvietim nekas īsti tā arī neizdevās. 
6. raunds.Briedim joprojām neizdevās tikt pie uzbrukuma, bet Mikaeljans sagaidīja savu iespēju un trāpīja vienu sitienu. Tad Vācijas pārstāvim vēlreiz izdevās pārsist pāri Brieža kreisajai rokai. Izskatījās, ka Mikaeljans ir pārņēmis cīņas iniciatīvu. 
5. raunds. Mikaeljanam izdevās noturēt distanci un nelaist Briedi tik tuvu, lai latvietis varētu uzbrukt. Mairis centās būt aktīvs, tomēr viņam neizdevās izvairīties no pretinieka "džeba". Cīņas temps nebija augsts, bokseri bieži saķērās klinšā un sadūrās ar galvām. 
4. raunds. Briedim izdevās sitiens pa ķermeni, tad viņš atkal aktīvāk izmantoja "džebus". Abi bokseri bieži saķērās klinšā. Briedis it kā devās virsū pretiniekam, bet viņam neizdevās trāpīt sitienus pa pretinieku. Mikaeljans divas epizodēs pēc kārtas izdarīja sitienu pa pakausi, par ko tiesnesis viņam atņēma punktu. Noslēgumā abi divi apmainījās ar uzbrukuma mēģinājumiem. 
3. raunds. Briedis šajā raundā darbojās nedaudz pasīvāk, un Mikaeljanam izdevās noturēt pozīcijas. Vācijas pārstāvis arī nopelnīja aizrādījumu par "netīru" sitienu pa pakausi. Nevienam no bokseriem neizdevās labs uzbrukums. 
2. raunds. Briedis otro raundu sāka ar bīstamu sitienu. Viņam izdevās ringā darboties drošāk, kontrolējot notikumus ringa centrā. Mikaeljana sitienu pa korpusu Briedis bloķēja, taču raunda noslēgumā Briedis trāpīja sitienu ar kreiso. 
1. raunds. Cīņas pirmajā minūtē abi bokseri darbojās piesardzīgi un izlūkoja viens otru. Briedis pirmais trāpīja "džebu", bet vēlāk abi divas reizes sagāja klinšā jeb saķērās. Briedis mēģināja izpildīt sitienu kombināciju, taču netrāpīja. Latvietis darbojās nedaudz drošāk un trāpīja arī kādu sitienu.
Cīņa sākusies! 
Un Briedis iznāk ringā...
Briedis iesildās cīņai: 
Gevors boksa sacensībās startē arī ar vārdu Mikaeljans. Pirms šīs cīņas viņš vēlējās, lai viņu dēvē par Gevoru, taču tagad atkal viņš šīs cīņas pieteikumā ierakstīts kā Mikaeljans. Līdz ar to arī šādi arī viņu dēvēsim šajā teksta tiešraidē
https://twitter.com/WBSuperSeries/status/1061441051909591040
Mairis Briedis un Noels Gevors tomēr savu cīņu aizvadīs pirms Glovacka un Vlasova. Cīņas sākums gan nemainīsies, latvietis ringā dosies ap pulksten pieciem no rīta. 
Arī Mairis Briedis ieradies arēnā. Intervijā ar televīzijas reportieri Briedis atzina, ka turnīra favorīta status uz viņu izdara nelielu spiedienu. 
Brieža pretinieks Noels Gevors pirms brīža ieradās arēnā, kur sāks pēdējo sagatavošanos cīņai. Viņš sarunā ar televīzijas reportieri pauda pārliecību par uzvaru cīņā. 
https://twitter.com/WBSuperSeries/status/1061417597311299584
Pirms WBSS ceturtdaļfināla dueļiem smagajā svarā tiks aizvadīta arī citas cīņas. Brieža un Gevora dueļa sākums pulksten 5:00. 
Juniers Dortikoss būs Tabiti pretinieks pusfinālā. Šī vakara dueļu uzvarētāji savā starpā spēkosies pusfinālā. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/boksa-superserijas-smagaja-svara-zinams-pirmais-pusfinala-paris.d?id=50509139
Kā pirmais par WBSS pusfinālistu kļuva Endrū Tabiti. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/par-pirmo-boksa-superserijas-pusfinalistu-smagaja-svara-klust-tabiti.d?id=50487085
Gaidot WBSS ceturtdaļfinālu cīņu sākumus, var aplūkot īsfilmu par ceturtdaļfinālisiem. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/video-viss-izradijas-citadak-neka-filma-rokijs-briedis-wbss-isfilma-stasta-par-karjeru.d?id=50566253
https://twitter.com/WBSuperSeries/status/1061040458355351553
Kšištofs Glovackis savā karjerā aizvadījis 31 cīņu, izcīnījis 30 uzvaras, no kurām 19 ar nokautu, un reizi zaudējis. Vlasova kontā 44 cīņas, 42 uzvaras, 2 zaudējumi un 25 nokauti. Glovackis un Vlasovs cīnīsies arī par vakanto WBO pagaidu titulu
Boksa vakaru turpināsim ar cīņām Čikāgā, kur notiks Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināli. 
Usiks pēc cīņas nebija pārāk runīgs. Viņš uzsvēra, ka viņam šis bijis smags gads, un viņš lūko kārtīgi atpūsties. Pagaidām par nākotni viņš nevēlas runāt. Savukārt par šo cīņu viņš norādīja, ka ringā viss noticis "vienos vārtos". 
Beljū pēc cīņas turpināja slavēt Usiku, kā arī noskūpstīja arī viņa pieri. 
Tonijs Beljū pēc cīņas: "Mēģināju darīt visu, ko spēju. Usiks ir lielisks cīkstonis un īsts čempions. Viņš mani uzvarēja visos aspektos, man nav attaisnojumu. Aleksandr, tu esi lielisks bokseris un labākais, pret ko esmu cīnījies."
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 8. rauds.Usiks izcīna uzvaru ar nokautu.Usiks trāpīja sitienu no apakšas, satricinot Beljū. Viņš turpināja aktīvi, bet Beljū klinšā apturēja ukraini. Britam izdevās viens sitiens, uz ko Usiks atbildēja ar trīs sitieniem. Mirkli vēlāk Usiks trāpīja divus brīvus sitienus, un ar spēcīgu taisno ar kreiso roku pa zodu nokautēja Beljū. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 7. raunds. Usiks atkal dabūja Beljū stūrī un mēģināja atrast caurumu viņa aizsardzībā. Beljū sagaidīja iespēju sitiena kombinācijai, kas ļāva izkļūt no stūra. Usikam izdevās spēcīgs kreisais, Beljū atbildēja ar labo, taču noslēgumā britam izdevās vēl sitieni. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 6. raunds. Usikam ringā bija teritoriālais pārsvars, viņš kontrolēja notikumus ringā. Beljū vairāk lūkoja pēc viena precīza sitiena, kas viņam ļautu uzvarēt, to pagaidām neizdodas atrast. Tad abi apmainījās ar asiem sitieniem, bet raunda noslēgumā britam izdevās trāpījums. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 5. raunds. Usikam izdevās precīzs "džebs", turpinot diezgan precīzi izpildīt savu cīņas plānu. Tad ukrainis trāpīja vēl vienu kreiso sitienu. Beljū sitieni nebija veiksmīgi, Usiks vēlreiz izpildīja sitienus. Pēdējās sekundēs Beljū izdevās viens ne pārāk bīstams sitiens pa pretinieka pieri. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 4. raunds. Usiks devās virsū pretiniekam un izdarīja bīstamu uzbrukumu no kreisās. Tam sekoja vēl vairāki ukraiņa sitieni, un Beljū ar asām kustībām izvairījās no tiem. Usiks iedzina britu stūrī, taču sitienus izdarīja no distances. Beljū aktivizējās un arī izdarīja asus sitienus, tiekot ārā no stūra. Tad viņš atkal sāka spēlēt uz publiku, taču pārsvars ringā joprojām bija Usikam. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 3. raunds. Usiks izdarīja sitienu pa pretinieka ķermeni, Beljū izvairījās un izdarīja pretuzbrukumu no labās. Abi bokseri apmainījās ar taisnajiem sitieniem, tam sekoja ukraiņa uzbrukumi. Cīņas mājinieks turpināja darboties no aizsardzības un izdarīja vēl pāris pretuzbrukumus. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 2. raunds. Usiks ringā sāka kustēties aktīvāk un izdarīja tā sauktos "džeba" sitienus. Beljū mēģinājumi izdarīt pretuzbrukumus nebija pārāk veiksmīgi, bet tad viņš kaut ko agresīvi pateica Usikam. Vienreiz britam izdevās trāpīt par Usika seju. Ukrainis raunda noslēgumā tika pie veiksmīgas sitienu kombinācijas, līdz Beljū atkāpās līdz pat ringa trosēm. 
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. 1. raunds. Cīņu abi bokseri sāka piesardzīgi, bet pirmās sitienu kombinācijas izdarīja Beljū. Pirmās trīs minūtes aizritēja bez nopietniem uzbrukumiem.
Oleksandrs Usiks - Tonijs Beljū. Cīņa sākusies.
Un beidzot ringā tiek izsaukti arī Oleksandrs Usiks un Tonijs Beljū. 
Sesto reizi boksa vēsturē visu četru prestižo jostu īpašnieks aizstāvēs savus čempionu titulus. Pirms cīņas svēršanās procedūrā nedaudz smagāks bija Beljū - 90,3 kilogrami pret Usika 90 kilogramiem.
Noslēgusies cīņa, kas risinājās pirms Usika un Beljū dueļa. Tika aizvadīti 12 raundi, tāpēc Mančestras arēnas centrālās cīņas sākums vēl nedaudz jāpagaida. 
Mančestras arēnā uz Usika un Beljū cīņu varētu ierasties pat 20 000 skatītāju.  
https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/usiks-belju-daudz-runa-bet-noteikumus-sai-spele-dikteju-es.d?id=50554019
Savukārt šī vakara pirmajā cīņā, kas notiks Anglijas pilsētā Mančestrā, Oleksandrs Usiks cīņā pret britu Toniju Beljū aizstāvēs pirmajā Pasaules boksa supersērijas sezonā izcīnītās Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempiona jostas.  Abi bokseri cīnīsies smagā svara kategorijā (līdz 90,7) kilogramiem. Beljū 2016. gadā kļuva par WBC čempionu, un šo jostu viņš vienu reizi aizstāvēja. Pēc tam 35 gadus vecais brits divas cīņas aizvadīja supersmagājā svara kategorijā.
Mairis Briedis pirms gaidāmās cīņas oficiālajā svēršanās procedūrā svēra 89,99 kilogramus. Smagā svara kategorijā bokseru maksimālais svars var būt 90,7 kilogrami. Gevora svars bija nedaudz lielāks – 90,62 kilogrami.https://www.instagram.com/p/Bp-xONDh0WT/
https://twitter.com/WBSuperSeries/status/1061036339091722246
Latvijas bokserim Mairis Briedis svētdien ap pulksten 5:00 pēc Latvijas laika Čikāgā aizvadīs WBSS turnīra ceturtdaļfināla cīņu pret Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru jeb Norairu Mikaeljanu. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/briedis-ar-cinu-cikaga-sak-savu-otro-iespeju-boksa-superserija.d?id=50566809

Source

DELFI Sports

Tags

Bokss Mairis Briedis Oleksandrs Usiks WBSS
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form