Džudists Mīlenbergs par antidopinga noteikumu pārkāpumu atstādināts no sacensībām
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Par antidopinga noteikumu pārkāpumu pagaidu liegumu piedalīties sacensībās saņēmis starptautiskajā apritē startējušais džudists Aigars Mīlenbergs, bet par aizliegto vielu lietošanu diskvalifikācijas saņēmuši vieglatlēts Kristaps Vējš-Āboliņš, kā arī divi pauerliftinga pārstāvji Aleksandrs Bļinkovs un Valērijs Smans, ziņo Latvijas Antidopinga birojs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Birojs ziņo, ka 13.janvārī atrastas aizliegtas vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtne paraugā, kas ņemts no Mīlenberga ķermeņa. Lietas sagatavošana nodota Disciplinārajai antidopinga komisijai.

Par pārkāpumu viņam piespriests obligātais pagaidu aizliegums, kas stājies spēkā ar šī gada 20.februāri.

Tikmēr garo distanču skrējējam Vējam-Āboliņam par meldonija lietošanu piespriesta četru gadu diskvalifikācija, kas stājusies spēkā ar pērnā gada 16.oktobri. Antidopinga birojs atklāj, ka meldonijs skrējēja organismā atrasts 16.septembrī, nenosaucot sacensību vietu, taču Vējš-Āboliņš tajā datumā piedalījās Valmieras pusmaratonā, kur finišēja trešais.

Tāpat četru gadu diskvalifikācijas saņēmuši Bļinkovs un Smans, kuriem par anabolisku androgēno steroīdu lietošanu liegums stājies spēkā ar pērnā gada 25.oktobri. Abi pauerliftinga pārstāvji aizliegtās vielas lietošanā pieķerti pērn 29.septembrī.

Iepriekš tika ziņots, ka par tādu aizliegto vielu kā metandienons, dehidrohlormetiltestosterons, stanozolols, nandrolons, ostarīns, metilheksanamīns, ibutamorens lietošanu pauerliftinga sportistam Andrejam Razujevam piespriesta četru gadu diskvalifikācija, kuras termiņš ir 2022.gada 18.janvāris. Tiesa, šim sportistam dopinga kontrole veikta 2017.gada decembra otrajā pusē. Savukārt par izvairīšanos no dopinga analīžu veikšanas četru gadu diskvalifikāciju saņēmis vēl viens pauerliftinga pārstāvis Intars Grauzis.

Līdzīgi kā Mīlenbergam pagaidu liegumus saņēmuši arī regbists un blakusvāģu motokrosa pārstāvis Uvis Vasiļenko, handbolists Raitis Narme, kā arī mazāk zināmie citu sporta veidu pārstāvji Sandra Bileiše, Makss Prauliņš, Arnis Krauze, Gatis Lācis, Artūrs Šutovs, Klinta Korsaka, Arions Nazarenko un Uldis Ķiploks. Šiem sportistiem pagaidu liegums piedalīties sacensībās piespriests par izvairīšanos no pārbaudēm vai viņu organismos tikušas atrastas aizliegtās vielas.

Vēl divu lietu rezultātu pārvaldību veic Lietuvas Antidopinga aģentūra. Šīs lietas ir ierosinātas pret Lietuvas sportistiem.

Kā atklāja Latvijas Antidopinga biroja vadītājs Mārtiņš Dimants, šobrīd vēl nav publicēti lēmumi lietās, kurās tiek gaidīts Disciplinārlietu komisijas lēmums.

2018.gadā Antidopinga birojs veicis 736 dopinga kontroles, savukārt maksas pakalpojumos tika veiktas 173 analīzes. Ārpussacensību kontrole tika veikta 391 reizi, savukārt 344 reizes kontroles notikušas sacensību laikā. Analīžu rezultāti parādīja, ka 13 sportistu paraugos konstatējas aizliegtās vielas.

Vēl trīs sportisti pērn atteicās no dopinga kontroles, kas arī traktējams kā Antidopinga noteikumu pārkāpums. Par tādu uzskatāms arī gadījums, kad sportists trīs reizes 12 mēnešu periodā nav bijis pieejams dopinga kontrolei. Šādu situāciju pērn pieļāvis viens sportists.

Visvairāk dopinga kontroļu veikts tādos sporta veidos kā vieglatlētika (109), riteņbraukšana (54), bobslejs (45), pauerliftings (36) un basketbols (30).

Ziņots, ka par antidopinga noteikumu pārkāpšanu divu gadu diskvalifikācija piespriesta karjeru noslēgušajam šorttreka sportistam Roberto Puķītim. Sods Puķītim piemērots, jo viņš nav sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. Gada laikā viņš nav izpildījis prasību ierasties uz pārbaudēm un/vai prasību sniegt nepieciešamo informāciju, kas ir antidopinga noteikumu pārkāpums

Tags

Dopings Džudo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form