Foto: Iedegta Latvijas IV olimpiādes lāpa
Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība

29.jūnijā Ventspils pludmalē svinīgi tika aizdedzināta Latvijas IV Olimpiādes lāpa, informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

No rokas rokā to nododot Valmieras un Ventspils sportistiem, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentam, Ventspils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietniekam sadarbības jautājumos un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājam, olimpiskā uguns uzsāka ceļu uz Valmieru, kur 1.jūlijā ar krāšņu ceremoniju atklās Latvijas IV olimpiādi.

Lāpu no trim Ventspils sportistiem – Artūra Plēsnieka, Lienes Jeļenas Parijenko, Sabīnes Kornijānovas – saņēma un aizdedzināja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: "Latvijas olimpiāde jau ir ar savu vēsturi un tradīcijām. Pirmās trīs Latvijas olimpiādes norisinājās Kurzemē – Ventspilī un Liepājā, taču šoreiz šis gods ir ticis Vidzemes sportiskākajai pilsētai Valmierai. Liels gandarījums par Valmieras pašvaldību, kas daudz paveikusi sporta bāžu attīstībā, un pilsēta ir gatava gada lielākajam sporta notikumam Latvijā. Prieks strādāt ar valmieriešiem, jo organizatoriskā ziņā ir paveikts liels darbs, tāpēc ir pārliecība, ka viss izdosies un mūs gaida augsta līmeņa sacensības. Aicinu visus uz Valmieru šajā nedēļas nogalē, kur savu pašvaldību komandās startēs arī virkne Latvijas olimpiskās komandas "Rio 2016" dalībnieku. Šī būs vienreizēja iespēja labākos Latvijas atlētus redzēt klātienē."

Valmieras gatavību Latvijas IV olimpiādes norisei, saņemot lāpu no Ventspils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieka sadarbības jautājumos Gunta Blumberga, apliecināja arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: "Tāpat kā olimpiskā liesma simbolizē olimpiskās saimes vienotību, arī mēs – Valmieras pilsēta ar sadarbības partneriem – kopā esam veikuši lielu darbu. Lāpa, kas kopš pirmās Latvijas olimpiādes iedegta Ventspilī, ir kā līdzšinējo organizatoru ceļazīme veiksmīgai olimpiādes norisei. Olimpisko uguni nododu Valmieras sportistiem kā laba vēlējumu visiem olimpiādes dalībniekiem un līdzjutējiem. Sportistiem – lai ātrāk, augstāk, stiprāk, līdzjutējiem – izbaudīt sporta svētkus Valmierā!"

Lāpu J.Baiks nodeva trim Valmieras komandas pārstāvjiem: Londonas Olimpisko spēļu dalībniecei, daudzkārtējai Latvijas čempionei, 2016.gada Eiropas kausa I un II posma 3.vietas ieguvējai BMX sportā Sandrai Aleksejevai, divkārtējam un pašreizējam Latvijas čempionam airēšanas slalomā K1 kategorijā, vienam no vadošajiem airēšanas slaloma atlētiem Baltijas valstīs Tomam Karlivānam un savas pilsētas patriotam, Valmieras Bērnu sporta skolas basketbola nodaļas absolventam, kurš savu meistarību jau septiņas sezonas turpina pilnveidot Valmieras basketbola kluba komandā, šogad izcīnot Latvijas čempiona titulu "Valmiera/ORDO" komandas sastāvā, Viktoram Iļjinam.

Olimpiskās lāpas iedegšana Ventspilī pirms Latvijas olimpiādēm jau kļuvusi par tradīciju, kas tika iedibināta 2004.gadā pirms Latvijas I olimpiādes.

Galvenā Latvijas IV olimpiādes norises vieta būs Valmiera, bet sacensības notiks arī citās pilsētās. Valmierā notiks badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notiks olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā. Arī svinīgā olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonija norisināsies Valmierā. Atsevišķi sporta veidi tiks organizēti olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisināsies cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisināsies airēšana, kas tiks organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā gaidāma burāšana, golfs, BMX riteņbraukšana un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēs vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notiks Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisināsies peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā "Kleisti" notiks sacensības jātnieku sportā. Valkā gaidāmas ložu šaušanas sacensības.

Latvijas IV olimpiādē kopumā piedalīsies ap 4000 sportistu, pārstāvot 94 pašvaldības.

Vieglatlētiem Latvijas IV olimpiāde būs viens no pēdējiem atlases posmiem XXXI Vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5. līdz 21.augustam.

Latvijas olimpiāde notiek reizi četros gados. Tā jau norisinājusies Ventspilī un Liepājā, savukārt šogad notiks Vidzemē, Valmierā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form