Foto: Leģendārais šāvējs Kuzmins saņem SOK prezidenta apbalvojumu
Foto: LETA

Piektdien – 24.martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers pasniedza Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha apbalvojumu Latvijas un pasaules sporta leģendai, Olimpiskajam čempionam šaušanā Afanasijam Kuzminam.

SOK prezidents Tomass Bahs savā apsveikuma vēstulē akcentēja, ka viņam ir liels prieks paziņot par "Olimpiskā ordeņa padomes" lēmumu apbalvot Afanasiju Kuzminu ar SOK Prezidenta trofeju par viņa neatsveramo ieguldījumu Olimpiskajā kustībā. Tāpat SOK prezidents izmantoja iespēju un apsveica sporta leģendu Afanasiju Kuzminu 70 gadu jubilejā.

Afanasijs Kuzmins piedalījies deviņās Olimpiskajās spēlēs, augstākos panākumus sasniedzot 1988.gada Seulas Olimpiskajās spēlēs, kad tika izcīnīts Olimpiskā čempiona tituls un 1992.gada Barselonas Olimpiskajās spēlēs, kad tika izcīnīta sudraba medaļa. Kopumā dažādās klasēs vienu reizi individuāli un desmit reizes PSRS komandas sastāvā Afanasijs Kuzmins ir uzvarējis pasaules čempionātā. Tāpat ir viens Eiropas zelts individuāli un deviņas zelta godalgas komandas sastāvā.

Tags

Afanasijs Kuzmins Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskā komiteja SOK Žoržs Tikmers

Comment Form