Latvijas handbolistiem PČ kvalifikācijas spēles notiks ne ātrāk kā jūnijā
Foto: Axel Heimken / kolektiff

Handbola sezona Eiropā varētu atsākties jūnija sākumā, kad tiktu aizvadītas aprīlī paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra "play-off" pirmās kārtas spēles, kurās Latvijas izlasei paredzēta cīņa ar Izraēlu. Mači, iespējams, notiktu no 17. līdz 21. jūnijam, trešdien paziņoja Eiropas Handbola federācija (EHF).

EHF kā Eiropas handbola virsorganizācija, ņemot vērā koronavīrusa "Covid-19" izplatību, paziņojusi iespējamos handbola maču atsākšanas Eiropā un dažādu sacensību norises datumus.

"Mēs pilnībā apzināmies, ka šī scenārija īstenošana ir atkarīga no situācijas attīstības koronavīrusa frontē un ar to saistītajiem valdības lēmumiem," teica EHF prezidents Maikls Vīderers.

Pirmās spēles varētu notikt jūnija pirmajā nedēļā. Tādā gadījumā aprīlī paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra "play-off" pirmās kārtas pirmās spēles, kurās Latvijas izlasei jātiekas ar Izraēlu, notiks 17. vai 18. jūnijā, bet atbildes mači – 20. vai 21. jūnijā.

"Play-off" otrās kārtas pirmā spēle Latvijai, ja tā pirmajā kārtā pieveiks Izraēlu, pret Portugāli norisināsies 31. jūnijā vai 1. jūlijā, bet atbildes spēle – 4. vai 5. jūlijā.

Par abu "play-off" kārtu termiņu pārskatīšanu EHF var paziņot līdz attiecīgi 29. maijam un 12. jūnijam.

No 2. līdz 12. jūlijam Itālijā un Austrijā paredzētais vīriešu U-20 Eiropas čempionāts pārcelts uz 13. līdz 23. augustu. Šajos pašos datumos norisināsies arī Latvijā un Bosnijā un Hercegovinā paredzētās U-20 Eiropas otrā ešelona komandu cīņas.

Uz augusta beigām – septembra sākumu pārceltas svarīgāko Eiropas klubu turnīru finālčetrinieka spēles. EHF Čempionu līgas labāko četrinieka spēles, kas bija paredzētas 30. un 31. maijā, vīriešiem paredzētas no 22. līdz 23. augustam Ķelnē. Tādas pašas sacensības sievietēm no 9. un 10. maija Budapeštā pārceltas uz 5. un 6. septembri. Savukārt otra spēcīgākā vīriešu Eiropas kausa – EHF kausa – uzvarētājs, kam kauss bija jāpasniedz 24. maijā Berlīnē, varētu tikt noskaidrots 29. un 30 .augustā.

Iepriekš bija paredzēts, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra "play-off" pirmās kārtas pirmā spēle Latvijai notiks 16 .aprīlī Izraēlas valstsvienība laukumā Telavivā, "Shlomo" arēnā, savukārt atbildes spēlei bija jānotiek 19. aprīlī Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā.

Tāpat jau bija zināms, ka Latvijas un Izraēlas dueļa uzvarētājai "play-off" izšķirošajā kārtā par vietu pasaules čempionāta finālturnīrā būs jāspēkojas ar Portugāli, kas šogad aizvadīja labāko Eiropas čempionātu valsts vēsturē. Grupu turnīrā portugāļi pieveica Franciju (28:25) un Bosniju un Hercegovinu (27:24) un atzina tikai Norvēģijas pārākumu (28:34), izcīnot otro vietu grupā un iekļūstot sacensību otrajā posmā.

Portugāļi pārsteidza arī Zviedriju (35:25) un Ungāriju (34:26), taču piedzīvoja zaudējumus pret Islandi (25:28) un Slovēniju (24:29), bet spēlē par piekto vietu atzina Vācijas pārākumu (27:29). Izšķirošā kārta pasaules čempionāta kvalifikācijā būtu jāizspēlē laika posmā no 5. līdz 11. jūnijam, taču, ņemot vērā pašreizējo situāciju visā pasaulē, arī par šiem datumiem šobrīd skaidrības nav.

Tags

Handbols Latvijas handbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form