Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Paralimpiskā komiteja paraksta sadarbības līgumu
Foto: LETA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) piektdien, 29. martā, parakstīja sadarbības līgumu, informēja LOK.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LOK Ģenerālās asamblejas sesijas laikā tika parakstīts sadarbības līgums starp LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski un LPK prezidenti Daigu Dadzīti.

"Sporta organizāciju sadarbība un vienotība nodrošina Latvijas sporta nozares attīstību, tāpēc šodien parakstītais sadarbības līgums ar Latvijas Paralimpisko komiteju iezīmē jaunus akcentus Latvijas labāko olimpiešu un paralimpiešu sagatavošanās posmā", akcentē LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Viens no šī sadarbības līguma punktiem paredz vienota komandas tēla izveidi. Darbs pie tā jau norit un tuvojas noslēgumam, tāpēc varam atklāt, ka sākot ar Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm, mūsu Latvijas sportistiem būs vienota tērpu kolekcija."

"Iespēju robežās ir jānodrošina nepieciešamais atbalsts Latvijas Olimpiskajai un Paralimpiskajai komandai jau šogad, sagatavošanās un kvalificēšanās periodā", atzīst LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. "Nākamais komandām ir Olimpiskais gads un mūsu labākajiem sportistiem ir jādod iespēja cīnīties par visaugstākajiem sasniegumiem sezonas atbildīgākajās sacensībās – Olimpiskajās un Paralimpiskajās spēlēs."

"Abpusējas sadarbības stiprināšana starp LOK un LPK ir vērienīgs solis Paralimpiskās kustības attīstībā un popularizēšanas veicināšanā gan Latvijā, gan Eiropas mērogā," ir pārliecināta LPK prezidente Daiga Dadzīte. "Šī sadarbība pierāda, ka mūsu organizācijas savstarpēji dala vienas un tās pašas vērtības un mērķus, un esam uz pareizā ceļa, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu vēl vairāk!"

Sadarbības līgums starp LOK un LPK tiks parakstīts vadoties no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendāciju dokumenta "Agenda 2020" ieteikuma NR.7 "Nostiprināt attiecības ar organizācijām, kas vada sportu personām ar atšķirīgām spējām", kā arī pildot LOK Statūtu 2.2.punktā noteiktos uzdevumus un atsaucoties uz Sporta likuma 10.panta 7. un 8. daļā atzīto LOK un LPK kompetenci.

Sadarbības līgums paredz savstarpēji sadarboties sporta nozares valsts pārvaldes sistēmas pilnveidošanas un nostiprināšanas jomā, sporta nozarei nepieciešamo finanšu resursu piesaistes jomā, kā arī vienota Latvijas valsts sporta tēla izveides un attīstīšanas jomā Olimpiskajās spēlēs, Paralimpiskajās spēlēs un citās starptautiskajās sacensībās. Tāpat sadarbības partneri apņemas atbalstīt un īstenot kopīgas ieceres un projektus, pēc nepieciešamības noslēdzot atsevišķus rakstiskus līgumus par katru šādu sadarbības aspektu.

Sadarbības līgums ir spēkā līdz 2022.gada 31.decembrim.

Tags

Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form