Latvijas sportisti Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā Madonā trīs dienās izcīna sešas godalgas
Foto: Agris Veckalniņš

Latvijas sportisti aizvadītās nedēļas nogalē Madonā Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā trīs dienās izcīnīja sešas godalgas, informē organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasaules kausa trešā posma piektdienas un sestdienas sacensībās norisinājās Madonas ielās, bet svētdien sportisti spēkojās sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils".

Neraugoties uz to, ka spēcīgas lietusgāzes neļāva sieviešu grupas pārstāvēm laicīgi uzsākt startu, traucējot arī iesildīšanās posmu, Latvijas sportistes parādīja lielisku sniegumu. Junioru sieviešu grupā rīdziniece Samanta Krampe izcīnīja bronzas medaļu, savukārt Estere Volfa finišēja sestā, bet Elza Bleidele - astotā.

Vienīgā Latvijas sieviešu elites grupas pārstāve Kitija Auziņa, uzstādot savu sezonas otro labāko rezultātu, izcīnīja piekto vietu 14 dalībnieču konkurencē.

Vīriešu junioru grupā trešo dienu pēc kārtas medaļu izcīnīja grupas līderis Lauris Kaparkalējs, kaklā karot sudrabu. Savukārt Rainers Paeglis 19 dalībnieku konkurencē ieguva astoto vietu. Vīriešu elites grupā startēja Raimo Vīgants, kurš par spīti sīvai konkurencei, ierindojās piektajā vietā.

Mārtiņš Niklass, FIS rollerslēpošanas apakškomitejas vadītājs: "Arī šogad Latvijas organizatoru komanda pierādīja, ka var noorganizēt veiksmīgu pasaules līmeņa sporta pasākumu. Šogad no organizatoriskā viedokļa papildu izaicinājumu radīja gan Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) noteikumi attiecībā uz Covid-19, tāpat arī laika prognoze aizgājušajai nedēļas nogalei nesolīja siltu un saulainu laiku," pauda FIS rollerslēpošanas apakškomitejas vadītājs Mārtiņš Niklass.

"Kopumā vērtējot sacensību norisi, latviešu sportisti ir godam pārstāvējuši mūsu valsti, konkurējot ar tādām slēpošanas lielvalstīm kā Norvēģija, Krievija, un Itālija. Madona pašreiz raksta slēpošanas sporta vēsturi. Patlaban trīs no Latvijas sportistiem: Lauris Kaparkalējs, Samanta Krampe un Raimo Vīgants atrodas Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā savās vecuma grupās. Nāciju kopvērtējumā Latvijas komanda pašreiz ieņem trešo vietu (1. Itālija, 2. Krievija). Ir gandarījums, ka Madonas pašvaldības daudzu gadu garumā ieguldītais darbs sporta bāzes un slēpošanas sporta veida attīstībā nes augļus, ko iespējams, mēs tā pa īstam spēsim novērtēt pēc daudziem gadiem."

"Pozitīvā gaisotnē esam aizvadījuši trešo Pasaules kausa posmu Madonā. Prieks par to, ka arī sacensību noslēdzošajā dienā ieguvām divas godalgas, par ko parūpējās junioru grupas slēpotāji - Samanta Krampe un Lauris Kaparkalējs," gandarīts par sportistu sasniegumiem bija Latvijas izlases treneris Dainis Vuškāns.

"Raimo Vīganta piektā vieta, ņemot vērā konkurenci, ir atzīstams sniegums, tāpat kā Kitijas Auziņas piektā vieta. Domāju, varam būt lepni par šī posma sasniegumiem. Šobrīd galvenais fokuss ir septembra vidū gaidāmais Pasaules čempionāts Itālijā. Aicinu sekot līdzi mūsu startiem Itālijā, jo atbalsts noder vienmēr," plānus atklāja speciālists.

Pasaules kausa rollerslēpošanā trešajā posmā trīs dienu garumā Latvijas izlases pārstāvji ieguva sešas medaļas: madonietis Kaparkalējs junioru vīriešu grupā ieguva divas zelta medaļas - 200 metra sprinta distancē un masu startā, savukārt trešajā dienā izcīnīja sudraba medaļu intervāla startā klasiskajā stilā. Rīdziniece Krampe junioru sieviešu grupā izcīnīja otro vietu 200 metru sprintā, bet intervāla startā - trešo vietu. Godalgas nodrošināja arī elites vīriešu grupas pārstāvis Vīgants, masu startā izcīnot bronzas medaļu.

Nākamais, Pasaules kausa noslēdzošais posms, norisināsies Itālijā no 16. līdz 19.septembrim, jo Krievijā tika atcelta ceturtā posma norise.

Pēc trešās sacensību dienas kopvērtējumā junioru sieviešu grupā līderpozīciju saglabā Krampe, bet junioru vīriešu grupā Kaparkalējs. Elites sieviešu grupas līdere ir Čehijas sportiste Sandra Šcetzova bet vīru grupā - Vīgants.

Pasaules kausa posma pirmajā dienā dalībnieki stājās uz starta līnijas, lai sacenstos 200 metru sprintā, otrajā dienā Madonas ielās tika aizvadīts masu starts, bet sacensību noslēdzošajā dienā norisinājās individuālais starts klasiskajā stilā. Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2006.gadā - Priekuļos, bet Madonā šogad aizvadīts jau septītais Pasaules kausa posms.

Sacensībās pulcējās 88 dalībnieki no deviņām valstīm.

Tags

rollerslēpošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form